Naučili ste sa po kurze robiť účtovníctvo samostatne?

miriama1987
22. máj 2022

Ahojte, zaujal ma inzerát-ze účtovníčka na penzii ponuka zaučenie do kompletného účtovníctva (kurz čisto len praxe) + následne je u nej možnosť robiť na brigádu na Home office. Naučili ste sa po kurze robiť účtovníctvo samostatne?

miriama1987
autor
22. máj 2022

@mpg mám OA aj vysokú školu EU, predtým som robila fakturantku, ale nie komplex.ucto, ďakujem za všetky odpovede, na kurz pôjdem. Veľmi sa budem snažiť, aby som mohla časom ucto robiť aj sama a z domu. Kto sú mamičky, vedia o čom hovorím. Mne sa zdá, že niektoré by z vás taký kurz čisto praxe chceli tiež. Som tu nová, takže neviem či sa môže pisat firma/účtovníčka, ktorá to realizuje, ale keby áno, hneď vám sem kontakt napíšem 🙂
A áno, za pol rok normálneho kurzu nie, ale kurzu, kde sa venuje skús.uctovnicka iba vám, áno

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angel993
22. máj 2022

@miriama1987 ja som ten inzerát videla tiež a teda môj názor je že pani si hľadá lacnú pracovnú silu. Ja mám vyštudovane účtovníctvo a počas praxe ma zaucali vo firme kde som aj po škole nastúpila. Keďže teória je jedna vec a prax druhá. Ak chceš viesť samostatne účtovníctvo, musíš aspoň rok robiť pri niekom, ale úplne všetko, nie len zapisovať doklady. Ja som robila 5 rokov vo firme ako pomocný účtovník až potom som začala robiť sama. Aj to len preto lebo som sa sťahovala.

rikarika
22. máj 2022

@miriama1987 skoda, ze si mi neodpovedala ako mas zmluvne dojednany nasledny prechod do trvaleho pracovneho pomeru.....zrejme nijako...btw za kurz cisto z praxe by som nezaplatila ani cent ale naopak pozadovalo cistu mzdu....takze asi tak.

miriama1987
autor
22. máj 2022

@neanonymna áno a som betmen 🙂 ženy, zabávam sa už s čím vy prídete zakazdym

gemerka17
22. máj 2022

@miriama1987 ten kto účto robi, vie že je to v podstate odrb, čo nám tu prezentuješ. Napíšem ti ako to vyzerá, to čo píšeš. Podstatné informácie pre ostatných, ktorý by dostali takú "super" ponuku. Ide o lacnú pracovnú silu (501,504,518/321,325,211) a 311/601,602,604 sa za chvíľku naučí každý priemerne inteligentný človek. Netreba mať VŠ. Je to len nahadzovač do systému opakujúcich sa účtovných prípadov. V podstate tá najväčšia a najzákladnejšia práca v rámci bežného roka. Hlavný účtovník to prebehne skontroluje a podá DPHčku. Záleží potom či ďalej rieši mzdy, prípadne iné činnosti. Chceš maximálne človeka využiť a ešte si ma za to platiť ? Čo si sa s koňom zrazila. Veď mu daj normálne mzdu, keď ti má robiť otroka - nahadzovača. (účtovník je 4 platová trieda - minimum je 1000 e na túto pozíciu). Prípadne to o 200 stovky zníž (ak nie si blízke okolie BA), aby to bolo výhodne pre obe strany. Ďalšia diera v tvojej super ponuke je homeoffice. Kto zaplatí ďalšiu licenciu aby mohol niekto robiť z domu ? Poskytneš mu notebook, aby vedel pracovať z domu ? Ako je zaistený obeh účtovných dokladov ? Sú faktúry nahraté na serveri, že má z domu k nim prístup ? Dostane sa dotyčná každý deň do banky, aby ju mohla účtovať ? Sťahuje xmlka ? Čo pokladničné doklady a bločky pri platbe kartou ? Ako ich zaúčtuje z homeofficu ? Máš administratívneho pracovníka, ktorý zabezpečuje skenovanie a nahrávanie na server ? Kto bude ukladať do šanóna zaúčtované veci a tlačiť k nim podklady ? - Mi vysvetli ako toto chceš reálne spraviť čisto na homeoffice ? PROSTE ČISTÝ ODRB, čo nám tu ponúkaš. Ešte sa tu vydávaš za účtovníka - penzistu. To je minimálne 62 + . Keďže tento rok začala digitalizácia účtovníctva, sotva bude mať účtovníčka na penzii také hardvérové a softvérové vybavenie, aby dokázala zabezpečiť možnosť homeofficu pre pomocnú účtovníčku. Nemá už na to ani mozgovú kapacitu, keďže XY rokov robila účtovníctvo po starom. HOLT vymysli si lepší príbeh, ako človeka zodrať z kože a získať lacnú pracovnú silu. Nehanebné, že chceš ešte za to aj pýtať peniaze. Zavádzanie a klamstvo ako vyšité.

@neanonymna keďže už si autorka zmazala účet, je to isto jedna a tá istá osoba, ktorá tu mala pred pár dňami inzerát.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
23. máj 2022

@neanonymna a láka homeofficom, ktorý bez bohatého zázemia firmy sa robiť nedá. Normálne by si zaslúžila nafackovat. Lebo určite by sa našla nejaká mamička na RD, ktorá by sa super výhodnou ponukou dala zlákať.

xnatalkax
28. mar 2023

@miriama1987 ahoj, prosim ta spravila si si ten kurz uctovnictva? Dalo ti to nieco. ?

niksniks9999
11. aug 2023

Zdravim,robil tu niekto kurz cez Midaro?ďakujem za odpoveď

mia231
5. feb 2024

@angel993 ahoj, skončila som OA v Bratislave a chcem robiť účtovníctvo, ale neviem kam mám ísť, vedela by si mi pomocť, kde si sa začala robiť po škole ako pracovný účtovník. Ďakujem vopred

aurinia
5. feb 2024

@miriama1987 je to slabo platena robota s mnozstvom zodpovednosti ...isla by som robit nieco ine...

angel993
8. feb 2024

@mia231 ja som začínala v Prešove. Ale na začiatok by som zašla osobne do firiem, ktoré robia externe účtovníctvo.

mia231
13. feb 2024

@angel993 dobre,skúsim to,dakujem