Návrat po 6 rokoch do nadnárodnej spoločnosti v Bratislave

amandamath
29. apr 2015

Mate niekto skusenost s navratom do prace v IBM, HP, Dell a pod po mnohorocnej materskej dovolenke? Ako vas prijali? Prepustili? Aku poziciu ste dostali, povodnu?

libka1
2. máj 2015

@mircalla tak to mi je jasne ze su firmy co sa nechovaju uplne seriozne a snazia sa to obist. U nas som este nezazila ze by babe po materskej nieco neponukli, vsetky sa vracaju, vacsinou velmi skoro ale su aj take co prisli po 5-6 rokoch a miesto dostali. No uvidime ako dopadnem ja, ja ale na povodnu poziciu moc ani nechcem, lebo by som bola viac na sluzobkach ako doma, a to mi uz nevyhovuje pri 3 detoch. Zial, 3 deti naozaj dokazu cloveka pracovne ovplyvnit.... ale ja to mam este daleko, zbytocne teraz riesit, dovtedy sa moze vselico zmenit...

mircalla
2. máj 2015

@libka1 Tak to je ozaj skor vynimka, lebo aj nadnarodne firmy toto robia bezne, sice priatel robi v dell a dost si na toto davaju pozor, ja som u konkurencie a prilis to teda nedodrziavaju a poznam aj kopu pripadov z inych odvetvi

libka1
2. máj 2015

@mircalla my nie sme IT firma aj ked ja robim na IT. A sme tiez nadnarodna velka firma. Asi mozem byt rada ze sa spravaju seriozne zatial 😅

mircalla
2. máj 2015

@libka1 hej,vypada to tak🙂

liz_lemon
2. máj 2015

@mircalla praveze miesto musia drzat pocas celej MD/RD, napr. aj 10 rokov

mircalla
2. máj 2015

@liz_lemon Cize ak je niekto na rodicovskej dlhsie ako 3 roky, su ta povinni aj po 3 rokoch zamestnanat?

liz_lemon
2. máj 2015
mircalla
2. máj 2015

@liz_lemon dakujem
mozem este 2 otazky:
moze mi zamestnavatel po navrate z rodicovskej ponuknut plat v nizsej platovej triede? platmi sice nechali, al bolv nizsom bande.....ono tie bandy sa trochu prelinaju...paradoxne ma v tom nizsom bande narocnejsiu pracu, ako ta vo vyssom,ktoru som mala pred materskou
a tiez - ked som sa vratila, tak mi dali zmluvu na dobu urcitu? neskor mi ju sice zmenili, ale moze toto zamestnavatel urobil, ked som mala predtym zmluvu na dobu neurcitu a vo firme som bola pred MD 5 rokov?
paradoxne som po prichode z MD dostala zmluvu na dobu urcitu - zastupovanie pocas MD - takuto zmluvu dostali akoze zastupovanie tej istej osoby potom 3 dalsi ludia,

liz_lemon
2. máj 2015

@mircalla po navrate z MD/RD zostava vsetko tak, ako predtym, vsetky zmeny, ktore sa tykaju pracovnej zmluvy, sa musia dohodnut obojstranne, teda sa robia dodatkom k PZ, stacilo nic nepodpisat, a vsetko by muselo ostat tak, ako bolo

mircalla
2. máj 2015

@liz_lemon No oni samozrejme nepovedali, ze to bude tak, zmluvu mi dali az 4. dni po nastupe - samozrejme som sa voci tomu hned ohradila...napokon to dopadlo tak, ze som este bola neskor na koberci u HR directorky, ze kydam na firmu a ohovovaram HR, ze su neferove voci mamickam po navrate z materskej...