OČR počas skúšobnej doby

lenkaviki48
25. sep 2023

Ahojte, tento mesiac som nastúpila do novej práci a som v skúšobnej dobe. Minulý týždeň som bola 4 dni na vyšetreniach so synom. Dnes bol syn v škôlke a zas sopliky, kašle. Zajtra späť k lekárke ideme. Isto zas musím zostať doma. Chcem sa spýtať či mám nárok na OČR a čo budem mať vyplnený daňový bonus ak posledné 4 dni budem na OČRke. Ďakujem za odpoveď

kat_
25. sep 2023

narok na ocr mas, danovy bonus zavisi od vysky hrubej mzdy, nie podla poctu dni ocr... ale treba si uvedomit, ze si v skusobnej dobe, kde moze zamestnavatel ukoncit pracovny pomer hned a bez udania dovodu .. a preto pripadnu ocr radsej vopred prediskutovat, ci je s tym ok

mogaa
25. sep 2023

@lenkaviki48 nuž platená OČR bude max.14dní, ale ak ostaneš na OČR tak sa nečuduj keď sa tebou rozlúčia....minulý týždeň 4 dni po vyšetreniach a po týždni rovno OČR? ani sa nečudujem že potom zamestnávatelia nechcú ženu s malým dieťaťom....

sasa1310
25. sep 2023

@lenkaviki48 to máš dobrého zamestnávateľa, keď ťa nechal v poslednej dekáde roka hneď 4 dni po sebe u lekára. U niektorých zamestnávateľov na to ani nemáš nárok. Ja osobne na tvojom mieste neriešim radšej žiadnu OČR a u nás by určite išiel radšej chlap na OČR

lenkaviki48
autor
25. sep 2023

@kat_ hrubú mzdu mám 720€

lenkaviki48
autor
25. sep 2023

S tým už rátam že ma vyhodia.... no syna nemám komu nechať keď je chorý a muž nemôže byť na OČRke

sasa1310
25. sep 2023

@lenkaviki48 každý môže byť na OČR. Každý je nahraditeľný

martinkatinka
25. sep 2023

@lenkaviki48 muz je tiez b skusobnej?

lenkaviki48
autor
25. sep 2023

@martinkatinka tiež teraz nastúpil do novej práce