Osloviť kvôli brigáde v zahraničí priamo firmu alebo ísť cez agentúru?

2236
2. jún 2023

Ahoj neviem či je lepšie ísť brigadovať cez agentúru do zahraničia alebo lepšie kontaktovať priamo firmu ? som študent strednej školy 19 rokov takže nemám s tým skúsenosti no chcel by som ísť niekam do zahraničia na leto vie mi niekto poradiť ? nejakú dvoverčivu agentúru alebo niečo ?

katulienocka999
2. jún 2023

@2236 odporúčam skôr cez agentúru, ktora zabezpeči aj ubytovanie a keď sa vyskytne nejaký problém tak to budú riešiť za teba. Ja som tak ešte za svojich študentských čias bola v Čechách, zárobok nijak extra ale zážitky na celý život 😁 manžel bol napr v Holandsku takto v lete 🙂 skus vyhľadať pracovné agentúry vo svojom meste a bud pozrieť ich stránky alebo priamo zavolať ci majú nejaké volne ponuky na pracu v zahraničí pre študentov, prípadne si zadaj do gulgu praca v zahraničí na leto kde ti vyhodi kopec ponúk alebo priamo na profesii sú tiež ponuky 🙂 co sa týka agentúry odporúčam si pozrieť recenzie, neísť cez nejakú neznámu,pripadne najidealnejsie keď s nou ma niekto v tvojom okolí pozitívne skúsenosti 🙂🙂