Plat v školstve počas zatvorenia škôl

oknibukaj
8. apr 2020

Ahojte, dievčatá,

neviem, či je tu nejaká relevantná skupina, nemám čas to hľadať. Chcem sa opýtať tých z Vás, ktoré pracujete v školstve, či už ako učiteľky, alebo asistentky, vychovávateľky.. či beriete v tomto období plný plat alebo ste na PN, či OČR?

Ďakujem za Vaše odpovede.

sense
8. apr 2020

@melli88 ono tazko povedat.... ja som tiez povedala viac menej zo srandy ze po sichte v praci ma.caka suchta ucitela cize by som mala mat druhy plat.... 😊😂 kedze ucitel posle materialy a chcu to mat do 15'00 vypracovane lebo ofic. Konci skola 15.10...ale hned som im slusne napisala ze to nie je v mojich silach... ze ucivo a zaklade ulohy typu matika, nemcina,citanie dorobime hoc aj cez vikend ale projekty typu lepenie,kreslenie,zhotovanie kadecoho podla casu .... skola resp ucitel s tym problem nemal...skor to ci maju ucitela 100% plat a su doma by ma viac stvalo keby je skola zavreta do letnych prazdnin a deti by mali.opakovat rocnik

Takisto u nas v praci...(nexijem na svk)... ja chodim do prace denne vystavena riziku nakazy plus poriadny prenasac na jednotku s hviezdickou, ina pozicia ...rovnake pracovisko len o nieco malomaloina ina napln su doma bezi im 100% plat , zaratanych 8,2hod plus priplatku z rocneho.priemeru... tiez to riesia odbory a vies co... spravodlivost nikdy nebola...

Ale kazdy den si vravim hlavne ze sme zdravi a ze toto obdobie skonci.... a zivot sa dostane do "normalu"

xena0
21. feb 2021

@melli88 všade je to iné... Bola som v MŠ a tiež sme museli pripravovať aktivity a pracovné listy deťom, robila som s rómskymi deťmi takže sme ich museli aj roznášať a zbierať vypracované po rodinách