Poraďte bezplatné právne poradenstvo (napr. fórum)

loren
6. mar 2008

prosim vas viete o dakom fore kde radi pravnik bezplatne kamoska ide dostat vypoved a ich firma ide do konkurzu nechcu im dat vyplaty

ewita500
28. mar 2018

Prosim od dnesneho dna som vo vestniku upadcov (osobny bankrot) vyhlasenie konkurzu oddlzenie.Mzdarka mi uz nemoze siahnut na mzdu myslim zrazku pre exekutora? Je postacujuce pre mzdarku ze som vo vestniku upadcov? Dakujem

janicka648
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
feroferofero
16. dec 2019

Dobrý deň. Mama má dôchodok ktorí jej chodí do poštovej banky,kde ma momentálne dlh. DNES jej mal prísť dôchodok. Neprišlo jej nič,že všetok dôchodok jej stiahli na dlh. Chcem sa spýtať či jej môžu vziať všetky peniaze na obživu. Nemá právo na životné minimum ktoré
Banka má akceptovať. Ďakujem

paloma76
4. mar 2021

Dobrý deň. Prosím vedel by niekto povedať, ako to chápať?
Na mimoriadnom zastupiteľstve odvolávali riaditeľku DSS.
Poslancov bolo 15,ale jeden poslanec/kyna je podriadená danej riaditeľky.
Hlasovanie skončilo:
7 bolo za odvolanie a 8 sa zdržalo... Lenže ta poslankyňa sa tiež zdržala hlasovania.
Mala právo hlasovať?
Preto nerozumiem... Ci to je, alebo nie je remíza.
Prosim o postoj, či názor, alebo niečo kde by som to mohla zistiť, ako sa postupuje správne.
Ďakujem.

misickajakubko
13. nov 2021

@alexandra dobrý deň, a vedeli by ste poradiť i mne? Konci mi rodičovská dovolenka, a v praci mi chceli dat vypoved z nadbytočnosti, no nakoniec mi ponukli miesto v inom mieste vykonu prace, nez som robila pred MD. Od roku 2004 som pracovala v meste A, a teraz mi ponukli v meste B.co mi nevyhovuje. V prac. zmluve mam miesto vykonu A i B, tak mi povedali, ze si mám dať vypoveď sama, a prídem tym o odstupné. Chcela by som vedieť, ci si musím dat výpoveď sama, alebo ked nesuhlasim s ponukom mi majú dať výpoved oni i s odstupným. Dakujem