Práca cez call centrum - reklamácie

nim
28. máj 2023

Ahojte,naskytla sa mi práca z domu pre call centrum na oddelení reklamácii. Ide o časopis podobný bonprixu,nechcem zatiaľ menovať. Dá sa to v pohode zvládnuť? Mám dve malé deti,ale obe chodia do škôlky,je mi jasné, že keď budú choré doma, pracovať aj tak nemôžem,asi by som čerpala dovolenku alebo očr. Alebo ako to chodí v týchto call centrách? Nebudem ponúkať nič, volať budú zákazníci mne a ja budem vybavovať reklamácie. Ďakujem za všetky postrehy. Uvítala by som ,ak by sa našiel niekto,kto to už robil, aspoň niečo podobné a objasnil mi to.

karolinakk
29. máj 2023

@nim robila som, nie konkrétne pre časopis ale pre inú firmu. Keď si na “prijme” tak ti chodi doslova telefonát za telefonátom. Nemozes nič, lebo všetko musis zadavat do PC prakticky sa nepohnes cely deň od pc. Mali sme len taký kód na prestavku a obed kedy ti prestali chodit telefonáty. Pýtaj sa keď tak čo konkrétne ta zaujma

nim
autor
29. máj 2023

@karolinakk ahoj, ďakujem že si reagovala. To naozaj telefonát za telefonatom? To som nečakala,myslela som si, že to bude skôr taká pohoda, čiže pri deťoch vôbec. To sa potom bude riešiť normálne ako v práci? Dovolenka,alebo očr? Ak bude choré dieťa?

karolinakk
29. máj 2023

@nim no kdeze, nehrozilo si popri daco porobiť keďže stále telefonáty. Tak to bolo u nás (orange) muž robil na call centre vo VUB tam to bolo ešte horsie, 65 telefonátov za jednu smenu. Keď sú deti chore tak jedine OČR ale inak je to celkom slusne platene.

nim
autor
29. máj 2023

@karolinakk takže je to práca na chvíľu? Obaja ste to nechali? Je to asi na nervy, že?

karolinakk
29. máj 2023

@nim dlhodobo sa to nedá robit jednak je to veľmi stresujúca praca, musis byt stále mila aj keď ľudia sú k tebe zlí lebo predsa viac si dovolia cez telefon ako osobne

nim
autor
29. máj 2023

@karolinakk áno,to je pravda,ale skúška do života by to bola a keď sú deti ešte malé,tak by sa to hádam dalo vydržať nejaký rok,dva,nie? Iba tak uvažujem. Ako dlho si to robila? A tvoj muž? Ja viem že to je aj o povahe.

karolinakk
29. máj 2023

@nim ja som pol roka bola na prijme potom som sa presunula v rámci firmy na lepsiu pozíciu kde som nemusela brat telefonáty. Moj muž po roku šiel na iné oddelenie. Určite sa tam veľa naučíš, za pokus to stojí ak je to slusne zaplatene 🙂