Práca na dobu určitú / PN

klaudia90
4. júl 2018

Ahojte , chcela by som sa opýtať ako je to so zamestnávateľom ak mám zmluvu na dobu určitú do konca augusta , a od dnes som vypisana na PN. Môže má zamestnávateľ vyhodiť ? Alebo mi musia podržať miesto ? Alebo ako to je ? Ďakujem

ave17
4. júl 2018

Normálne na konci augusta sa Ti skončí pracovný pomer,on ta nevyhodí,tebe sa končí zmluva.

eeffka
4. júl 2018

@klaudia90 pocas pn nie ale staci si pockat na datm dokedy mas prac. Zmluvu a zmluva je ukoncena bezohladu na to ze tvoja PNka bude stale trvat.

pupi14
4. júl 2018

Treba sa zamestnávateľa spýtať či má v umýsle ti predĺžiť zmluvu, ak áno tak normálne na konci augusta podpíšete novú a si ďalej na pn alebo ak nie tak ti v auguste proste skončí zmluva ale pnku budeš stále dostávať zo sociálnej poisťovne normálne

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
4. júl 2018

@klaudia90 PP konci dnom uvedeným na zmluve. Nemusí ti zmluvu predlzit. To nie je žiadne "vyhodenie".

janynyna
4. júl 2018

@klaudia90 presne ako tu pisu baby. Zamestnavatel ta nevyhodi,tebe konci zmluva. Ja som to mala tiez,tak ale mala som to stastie ze zamestnavatel mi zmluvu predlzil a to uz dokonca na dobu neurcitu.

klaudia90
autor
4. júl 2018

@janynyna tak ja tam budem ešte len rok v septembri , a predvčerom som si písala žiadosť o predĺženie , ale neviem či mi to podpisu ak donesiem do prace že som pN a vedia že som tehotná

klaudia90
autor
4. júl 2018

@ave17 a potom má ďalej ako budú viest ?

evittam
4. júl 2018

@klaudia90 No nijako. Tvoj PP skonci.

janynyna
5. júl 2018

@klaudia90 tak to si na tom presne ako ja aj ja som tehotna. Len ja som tam bola uz dva roky. Dufam,ze sa to vsetko vyriesi tak aby si bola spokojna ☺☺☺

klaudia90
autor
6. júl 2018

@janynyna a zmluvu si mala tiež na dobu určitú ?

klaudia90
autor
20. júl 2018

@evittam už som bola na mzdovom , zmluvu mi predĺžili na rok , že na dobu neurčitú nemôžu , takze som spokojna 😊