Práca na dohodu popri neplatenej rodičovskej dovolenke

anna2808
1. dec 2022

Zdravím môžem pracovať na dohodu popri neplatenej rodičovskej dovolenke do 6 veku dieťaťa?

lucia147852
8. dec 2022

@iloveme hlúposť jak mraky. Mňa prvé upozorňovala na to, že nemôžem mať príjem a dieťa v škôlke Max 4 hodiny

veronikaszabova
8. dec 2022
hylary
8. dec 2022

@anna2808 proste keď si na neplatenom nemôžeš nič a keď si na platenom môžeš všetko.. aj robiť aj brat RP aj dieťa mať celý deň v skolke.. spravodlivosť jak bic! Všetko naopak ako v celej republike
A keď si na neplatenom môžeš tak akurát sedieť doma a dieťa buď máš doma alebo 4 hodiny v ms.. obrovska pomoc od statu

matullienka
8. dec 2022

@hylary akú pomoc od štátu? Ako jedná z mála krajín máme možnosti byť doma s dieťaťom do 3 rokov. Akú pomoc by si ešte potrebovala? Nie je pomoc aj to, že keď sa po 3 rokoch rozhodne matka ešte s dieťaťom doma štát zaplatí za oboch zdravotné poistenie a jej aj dôchodkové?

veronikaszabova
8. dec 2022

@hylary nemyslis vazne toto 🤦🤦🤦 kto ti kaze sa prihlasit ako osoba starajuca sa o dieta do 6r?? Ved ked chces popri tej evidencii pracovat, pracuj. No potom nepl.RP nema pre teba vyznam.

A vies vobec, ze plateny RP sluzi na kompenzaciu liekov, pomocok, atd...??? To zavidis tym matkam, ze maju chore dieta?

hylary
8. dec 2022

@veronikaszabova nezávidím.. ja ho mám choré tiež si predstav.. a mne nepriznali.. posudkový lekar čo sedí za počítačom, čo dieťa ani nevidel má rozhodovať o jeho zdravotnom stave.. nech sa príde pozrieť k nám domov a potom môže relevantné rozhodnut

veronikaszabova
8. dec 2022

@hylary komoske nepriznali RP, pritom jej dcera mala po rakovine vajecnikov (jeden jej vybrali). Takze aj take pripady su.

hylary
8. dec 2022

@veronikaszabova 3 ročná mala rakovinu vaječníkov?

iloveme
8. dec 2022

@veronikaszabova ale toto co posielas je socialka nie? Tam ma samozrejme odhlasili a dochodkove plati zamestnavatel

veronikaszabova
8. dec 2022

@iloveme plati aj pre zdr.p - zamestnana byt nesmies. Zavolaj si na infolinku tvojej poistovne a povedia ti to iste

veronikaszabova
8. dec 2022

@hylary ano

iloveme
8. dec 2022

@veronikaszabova tak akoze ta zenska je normalna ty kokos. Ved som tam naschval bola 2krat sa spytat ci urcite mozem mat dohodu😡. No fasa,ak teraz budem mat dlh,ani jej to uz nedokazem,ze ona mi natrepala kraviny ach😡😡😡

slavomira236
8. dec 2022

@iloveme ak pracuješ tak niesu na predĺženom rodicaku to dá rozum

iloveme
9. dec 2022

@slavomira236 ale nechapes ze ona mi to tak tvrdila. Ja som sa jej bola spytat,kedy mam priniest dohodu. A ona ze to netreba, na predlzenom mozem kludne bez obmedzenia pracovat,nemusim nic riesit. Dvakrat som tam bola,ci to je urcite tak.

iloveme
9. dec 2022

@veronikaszabova no volala som na infolinku,vraj kde som to pocula,nie je to pravda. Vsetko mam v poriadku nastastie,nemam ziadny dlh

veronikaszabova
9. dec 2022

@iloveme ozaj popri neplatenom RP (osoba starajuca sa o dieta do 6r), pracovat nemozes 🙂

iloveme
9. dec 2022

@veronikaszabova tak ja som asi vynimka😁

veronikaszabova
9. dec 2022

@iloveme no nie si.

iloveme
9. dec 2022

@veronikaszabova tak ako mi to vysvetlis?

iloveme
13. dec 2022

@veronikaszabova kedze si mi to nevysvetlila ty,tak som pre istotu napisala do unionu. Nech sa paci,tu je ich odpoved. Takze tvrdila mi to zenska na pobocke, na infolinke a este aj v maily. Ci vsetci v unione sa mylia?

andrea841
8. feb 2023

@iloveme ahoj mna tak isto eviduju a to som zamestnana na TPP.

iloveme
9. feb 2023

@andrea841 vidis to,ale oni si budu tvrdit svoje

slavomira236
9. feb 2023

@iloveme mna na poistovni upozornovaa ze pri neplatenej pracovat nesmiem.
Inak vypisovala som tlacivo o celodennej starostlivosti..ak zacnes pracovat uz niesi na neplatenej ale si zamestnana a niesi poistencom statu

slavomira236
9. feb 2023

@hylary ale ved zanestnat sa moze kazdy len uz nieje na neplatenej lebo uzu strhavaju poistrnie z platu

iloveme
13. feb 2023

@slavomira236 na ktorej poistovni? Vyssie som prilozila od nich odpoved,kde je jasne napisane ze som stale na neplatenom rd a popritom mam dohodu. To iba v socialnej poistovni to tak nemoze byt,ale to uz oni automaticky stopli,ako som im zaniesla dohodu

slavomira236
13. feb 2023

@iloveme zdravotnej vseobecnej

slavomira236
13. feb 2023

@iloveme inak na socialnej sa ani nenahlasuje ze si na neplatenom len na zdravotke...