Práca na obecnom úrade

20. feb 2024

Ahojte, pracuje niektora z vas na obecnom urade ako administrativny referent? Paci sa vam tato praca? Dakujem

katica06
20. feb 2024

Áno😉

autor
20. feb 2024

@katica06 A za seba by si vedela povedat aj nejake negativa tejto prace? 🙂

popoluskaxy
20. feb 2024

Ja si myslím, že treba byť s každým “kamarát”, ak chceš mať take teple miesto aj po zmene starostu. V malej obci budeš zrejme len vymýšľať program na karneval, zabezpečovať sladkosti na Mikuláša alebo dávať pečiatku na tlačivá, či vyberať dane a hlásiť do rozhlasu.

katica06
20. feb 2024

Tažko povedať, práca s ľuďmi a peniazmi nie je ľahká, ale podľa mňa záleží aj od daného obecného úradu. Ja som sama na celú obec, samozrejme ešte starostka. Niektoré dni som dievča pre všetko inokedy si v kľude viem robiť svoju robotu. Pracovať na veľkom obecnom úrade mám tiež odskúšané ale za rovnakých podmienok by som sa tam asi nevrátila. Veľa záleží aj na konkrétnej náplni práce.

katica06
20. feb 2024

@popoluskaxy keď som robila iba to čo si napísala šak by som bola sakrametsky spokojná , ale to je iba 25% mojej práce

popoluskaxy
20. feb 2024

@katica06 ja nevravím, že je to tak všade, ale záleží od veľkosti obce. Ak máš v dedine 250 ľudí alebo rovno “malú obec” s 2500 obyvateľmi… tak tam už je to o inom.

katica06
20. feb 2024

@popoluskaxy obec do200obyvateľov de dosť malá

juliacenc
20. feb 2024

Zeny prosim vas, tie co pracujete na obecnom urade v malej dedinke a zamarodujete kto vas zastupuje ak vobec niekto? Mam totiz problem s vybavenim nejakych veci a starosta tvrdi, ze musim cakat kym sa pani vrati z PNky ale co ak bude PN 2 roky…. Dakujem

popoluskaxy
20. feb 2024

@katica06 áno, malá, ale aj take sú. Zadávatelka témy môže byť práve z takej obce.

autor
20. feb 2024

@popoluskaxy Nasa obec je trosku vacsia,cca 1300ob. Zatial co viem, mala by som mat na starosti toho viac 🤷‍♀️ Celkovo ma zaujimaju vyhody aj nevyhody takejto prace, lebo v statnej sprave som este nepracovala.

risolino
20. feb 2024

hlavne to nie je štátna správa... ale verejná správa 🙂 administratívny referent je široký pojem... závisí od náplne práce

11bodka11
20. feb 2024

@popoluskaxy to srandujes? Nase pracovnicky tahaji vkuse nadcasy co nic nestihaju. Ze vymyslat program 😄 Odpadla som. Treba viest vsetky ekonomicke zalezitosti, uctovnictvo...

deti95060810
20. feb 2024

tak u nás na OÚ keď prídem tak všetky si čítajú na nete noviny... 😀
asi toľko majú roboty...🙄