Práca na polovičný úväzok

11. jún 2022

Pekný večer prajem 🙂 chcem sa spýtať na polovičný úväzok keďže ešte nikdy som takto nepracovala a naskytla sa mi ponúka takéjto práce a momentálne mi to časovo vyhovuje... Ako je to s odvodmi platí za mňa zamestnávateľ odvody normálne za celý mesiac aj do ZP aj do SP? Ako je to s čerpaním dovolenky? Mám rovnako 3 mesiace skúšobnú dobu? Prípadne ak niekoho ešte napadne nejaká potrebná informácia budem vďačná 🙂 ďakujem 🙂

martul
11. jún 2022

Funguje to tak isto ako pri plnom úväzku.

hradnapani
11. jún 2022

ak budes mat napr. 5 dnovy pracovny tyzden, ako tvoji kolegovia na plnom uvazku, tak mas rovnaky pocet dni dovolenky, teda plny pocet. Ak budes mat kratsi pracovny tyzden, dovolenka sa alikvotne krati. Odvody odvadza zamestnavatel normalne za cely mesiac. Narok na stravne budes mat, ak tam budes dostatocny pocet hodin denne, t.j. mala by si byt viac ako 4 hodiny, hoci tvoj oficialny pracovny cas moze byt o nieco menej ako 4 hodiny. Skusobna doba je tiez rovnaka. Jediny problem je ten, ze niekedy sa tazko definuje rozsah prace na pol uvazku a niekedy proste robis ako na plnom, ale za kratsi cas ;) ale to je uz potom na tebe, ako sa k tomu postavis.

mogaa
12. jún 2022

@hradnapani no na druhej strane jej zamestnávateľ stravné vyplatiť nemusí keďže v práci mala byť "len"4hodiny, keďže tak má pracovnú zmluvu a nejde ani o prac.cestu či nariadený nadčas....
autorka:treba si vopred vyjasniť ten prac.čas, teda čo v prípade nadčasov, či sú povinné a preplácajú sa(v tom prípade máš nárok aj na stravný lístok)

autor
12. jún 2022

@mogaa môj pracovný čas bude 5 dní v týždni po 4 hodiny a nadčasy mať nebudem žiadne pravdepodobne v tejto prácu nie sú potrebné

autor
12. jún 2022

@hradnapani ďakujem 😊