Práca na úrade práce - pracovný pohovor

nika156
1. dec 2021

Dobrý deň,chcela by som vás poprosiť o skúsenosti na pohovore na úrad práce , aké boli otázky alebo nejaké rady . Veľká vďaka za každý tip 🙂

bublinka1426
1. dec 2021

.

fifina75
1. dec 2021

@nika156 ja som bola síce pred 4-mi rokmi ale čistá saskaren, bolo jasné že už majú dopredu vybratého človeka a pohovory robia len z povinnosti a kvôli administratíve. A to som tam čakala 4 hodiny, hladná, smädná, ani WC...

maria39
1. dec 2021

ano presne tak tam uz maju vopred vybraneho zaujemcu

gerfinka
1. dec 2021

@nika156 tiež som zažila podobne. Pred pár rokmi som bola na 3 pohovoroch na úrad práce. Vždy iná pozícia, iné oddelenie. Posledny pohovor, som tam stretla spolužiaka z výšky. Zhodou náhod tiež išiel na ten istý pohovor, pritom už pracoval na tom oddelení, len na dobu určitú a pohovor bol na stálu službu. Skončila som na pohovore druhá, tak mi to normálne prišlo napísané vo vyrozumeni písomnom. Čiže podľa mňa možno neoficialne aj prvá 😁 ale teda k pohovoru, bol test zo zákonov, ktoré boli v pokynoch k pohovoru a potom ešte rozhovor. Bol skôr zameraný tak situacne, čo by som robila, keby... Inak teda ešte mam tiež známu, ktorá pracuje na upsvar a ze ona sa tam tiež na začiatku dostala na dočasnú službu tak, že chodila na viac pohovorov a potom ju sami nejak oslovili, že keď bola viackrát...

aliii3
2. dec 2021

Inak presne ako hovoríš to, že majú dopredu vybraného uchádzača, tak tak to bolo aj keď som bola už dávnejšie na pohovore na obecnom úrade. Ono bol daný nejaký okruh otázok alebo tém, na čo sa bolo treba pripraviť, ale oni proste vedeli, čo chcú počuť aj keď to nebolo z hlavy toho človeka. To je ozaj také divadielko tieto výberové konania.

maria39
2. dec 2021

@aliii3 anopresne tak to sa stalo aj mojej dcere ...tiez uz dopredu bol uhadzac vybrany bez oznamenia