Práca popri zamestnaní a registrácia na daňovom úrade

tun1ska
19. apr 2015

Dobrý deň, pracujem na plný úväzok, som zamestnaná. No od 14.2.2015 som si začala privyrábať popri zamestnaní a už som niečo aj zarobila. Mala som sa zaregistrovať na úrade práce, alebo nie? Ak ano, budem platiť pokutu? Akú sumu môžem max.zarobiť aby som neplatila daň na budúci rok? Musím aj z tej druhej práce platiť odvody? Ďakujem veľmi pekne

mkcharmante
19. apr 2015

treba sa zaregistrovat na daňovom urade nie na urade prace

tun1ska
autor
19. apr 2015

ano, dakujem za upozornenie- na daňovom úrade

anos18
20. apr 2015

Akym spôsobom si privirabas? Si registrovana v zivnostenskom registri alebo robis napr. na dohodu? Ak na dohodu, na ziadnom danovom urade sa nemusis registrovat

tun1ska
autor
20. apr 2015

@anos18 Pracujem v školstve a privyrábam si len na dohodu, ako vedľajšia zárobková činnosť- finančníctvo pre jednu maklérsku spoločnosť. Je tam nejaký fin.strop ktorý ked prekročím tak by som si mala otvoriť aj živnosť&? nevidím do toho, ako to vlastne chodí, len tiež nechcem porušiť zákon...dakujem

anos18
20. apr 2015

Urcite robis na dohodu? Makleri su vacsinou na DIC. Mas podpisanu dohodu o pracovnej cinnsoti alebo o vykonani prace? Alebo nieco ine? Strop na dohodu je pocet odprac.hodin.

tun1ska
autor
20. apr 2015

Neviem co je to, a mám si teda isť na úrad pre DIč, zaregistrovať sa?

tun1ska
autor
20. apr 2015

@anos18 asi som tam už mala ísť skor...či?

anos18
20. apr 2015

Nenapisala si, aku mas podpisanu dohodu. Mas nieco uzatvorene? Ak mas robit na DIC, tak ano, to si uz mala vybavit na danovom urade.

tun1ska
autor
20. apr 2015

Píše sa na nej: Zmluva o spolupráci

tun1ska
autor
20. apr 2015

@anos18 Takže sa musím registrovať? Aká je výška pokuty, keďže som zmluvu podpísala 14.2.2015 a to už je viac ako 30dní?

anos18
20. apr 2015

Hej registruj sa na danovom urade. Ale neviem aka je vyska pokuty, pozri zakon o sprave dani a poplatkov