Práca realitného makléra

14. apr 2021

Dobry den. Spravila som si prieskum a rozmyslal som nad pracou realitnej maklerky. Mam vybornu anglictinu, slovom aj pismom. Myslim, ze by ma to uprimne bavilo a naplnalo. Vzdy ma bavili reality a mam v nich prehlad. Chcela by som pracovat pod renomovanou realitkou, s dobrym menom, co sa sustredi na kvalitnu prezentaciu. Myslim si o sebe, ze mam profesionalne vystupovanie. Vedela by som nafotit a pripadne upravit fotky na prezentaciu. Som mobilna, jazdit ma bavi.

Pracovala by som v Ba, kde aj zijem a kupou nehnutelnosti som si presla. Je mi jasne, ze ak robim pod realitkou, idu mi len percenta z provizie.

Jedine co ma odradza je praca na zivnost a nestaly prijem a po odratani vlastnych nakladov na benzin atd.. kolko by som nakoniec zarobila.. Ked vsak vidim ako ponukaju drahe nehnutelnosti uplne amaterskym sposobom, zla prezentacia, minimum info.. si stale myslim, ze je v tej brandzi priestor. Aky je vas nazor na toto povolanie? Vyskusat a uvidim sama ci mi to vyhovuje? Samozrejme nemozem cakat, ze od prveho dna zarobim tolko, ako ten, co sa uz v tom pohybuje roky. Dakujem za nazory 🙂

autor
14. apr 2021

Citala som tu aj podobne diskusie, avsak boli uz starsie a neviem ci sa nieco zmenilo odvtedy. 🙂

bolarazjedna
14. apr 2021

V mojej rodine to robila blízka osoba, dalo sa s tým slušne zarobiť, ale bolo treba makať, treba byť flexibilný, veľakrát ešte aj večer o 9 byť na telefóne. Najprv treba mať vlastné ofotene byty, a aby bola pravdepodobnosť ze budu záujemcovia, tak treba ich hodne, takže rátaj že možno prvý mesiac - 2 ne zarobíš nič. Ak by ta to bavilo - ako píšeš, že áno, tak určite pod do toho! V blízkosti Blavy je aj veľký dopyt na byty, takže šanca je, už každý sa presadí podľa svojich schopností.

autor
14. apr 2021

@bolarazjedna dakujem za info

monane
14. apr 2021

treba sa tomu venovať ak chce človek zarobiť, sú aj hluché mesiace a vtedy je to ťažko :/

111kiki11155
14. apr 2021

Môj muž robí realitného makléra ale popri práci nakoľko keď je teraz také obdobie ani obhliadky veľmi nejdú ale veľmi závisí aj od lokality kde ponúkaš reality ...ale sú aj makléri ktorý si vedia každý mesiac niečo nahnať

karolinakr
16. apr 2021

Moj znamy robil a 3 mesiace mal mzdu 0€, tak presedlal na ine zamestnanie + sam si platil benzin a odvody

aniko2
13. máj 2021

Je to podľa mňa veľmi namáhavá práca a veľmi nestabilná. Samozrejme záleží na povahe, musíš sa vedieť presadiť, komunikovať, vyjednávať a podobne. Nemáš presný pracovný čas, pracuješ vždy keď treba kľudne i po večeroch. Tiež nemáš fixnú mzdu, čo v prípade, že nemáš iný príjem je dosť ťažké. Platiť účty musíš bez ohľadu na to, či si mala klientov alebo nie. Ja úprimne by som do toho nešla, no toto je môj názor a ak ty pôjdeš do toho tak ti držím palce!😊

martinuska
13. máj 2021

Brat robi, obhliadky hlavne poobede, cez vikend. Doobedu vacsinou administrativa, priprava nehnutelnosti. Ak prides s nejakou zaujimavou prezentaciou, vyuzijes socialne media, si flexibilna casovo, mobilna, mas sancu. Ale urcite prve mesiace ides do minusu a dost.