Práca učiteľa popri štúdiu

28. mar 2023

Dobrý večer, kto mi vie zodpovedne povedať, že ak si učiteľ rozširuje kvalifikáciu, je prijatý na štúdium, ale nemá ho ukončené (napríklad študuje 1.rok z 3.-ročného štúdia), môže ísť daný predmet už učiť? Ide o učiteľa, ktorý má už VŠ pedagogickú, len iné zameranie. Ďakujem

mariet24
28. mar 2023

Môže, zatiaľ zaradený ako nekvalifikovany

autor
28. mar 2023

@mariet24 ale je pravdou, že ak škola dostane viac žiadostí a medzi nimi kvalifikovaných, musí prijať už kvalifikovaného, tak?

mariet24
28. mar 2023

Tak to už presne neviem povedať, aké sú podmienky prijatia ak je viac uchádzacov. Ale zas môže tym konkrétnym predmetom aj doplniť úväzkok existujucemu zamestnancovi...

euka210
28. mar 2023

Neviem, ci ma riaditel v tom povinnost, alebo si vyberie koho on chce. Zavisi to od predmetov ktore mu treba, uvazku...

1ryba
29. mar 2023

Nemusí prijať kvalifikovanēho.

autor
29. mar 2023

@1ryba no sranda. lebo ja som to počula inak. v tom prípade lepšie pre mňa. Ďakujem. aj som si čítala zákon o ped. prac., ale zrejme som to prehliadla, nenašla som tam nič o tom. len mi to ktosi v práci hovoril, že musia uprednostniť kvalifikovaného, ak majú žiadosti.

1ryba
29. mar 2023

A ty tam už pracuješ? Alebo si si tam dala žiadosť?

autor
29. mar 2023

@1ryba pracujem, ale na inej škole. na tejto berú predmet, ktorý študujem, ale ešte nemám papier. a mám záujem ho ísť učiť.

autor
29. mar 2023

@1ryba takže si chcem podať žiadosť, ale neviem, či to má zmysel.

guiseppinka
29. mar 2023

Podaj, co sa moze stat? Max ti povedia, ze nie... Ale zase zalezi aky predmet a na akej skole... Ine je ucit napr. dejepis alebo ine humanitne vedy a ine matiku maturantov... V prvom pripade by som ziadost dala, v druhom nie...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. mar 2023

@guiseppinka je mi to úplne jasné 🙂 ide o predmet, na ktorý si na danej konkrétnej škole určite naplno trúfam.
@stvura rozumiem. z inej strany som počula presne to. že to závisí od riaditeľa danej školy.

guiseppinka
29. mar 2023

Tak si daj ziadost, nestratis nic. Max ti povedia nie...

1ryba
29. mar 2023

Samozrejme, daj si žiadosť, neváhaj. Veľakrát je riaditeľ rád, keď vôbec niekto z prihlásených kandidátov zostane. Vedia odskočiť aj pred začiatkom školského roka. Tiež to nie je len o samotnej kvalifikácii ale aj o ľudskej stránke ako sa mu budeš pozdávať ako človek ale aj referencie možu zavážiť.

1ryba
29. mar 2023

Veľa riaditeľov berie aj financie so úvahy a teda, či ho zamestnanec vyjde lacnejšie. Radšej vezmú absolventa alebo nekvalifikovaného ako učiteľa s x rokmi praxe, atestáciami a vzdelávaniami za ktoré mu treba vyplácať príplatky.

autor
29. mar 2023

@1ryba rozumiem. ďakujem.