Práca upratovačky v škôlke

katka890
8. apr 2021

Ahojte ,upratuje niekto v MŠ ?? Idem len ako záskok na 8 hodín denne. Aká je od rána vaša náplň práce? Ďakujem

lubkavargova1
8. apr 2021

Tak ja pracujem v skolke, sice ako pedagog, ale mozem ti povedat, ze tety upratovacky robia vsetko, hlavne hygiena, dezinfekcia, vymena pradla, upratovanie socialnych, pomahanie pri detoch ked sa obliekaju/prezliekaju, ked pocurkaju, pokakakaju, hygiena deti, a proste vsetko vsetko vsetko.... za nasou tetou upratovackou (a to bola uzasna zena) chodila riaditelka a este aj palcom pozerala ci je prach utrety...ale ona je sama o sebe pripad na cvokhaus....ale to napln prace by ti mali povedat ked nastupis....a to ostatne pride aj tak samo

pininka1
8. apr 2021

Ja som robila po materskej chvilu ako upratovacka v mš a tak ako pise pani nado mnou. Robis v podstate vsetko. Zavisi od toho aka velka skolka a kde. Prata sa aj vonku, napr. sneh a pod, pripadne skolsky dvor. Clovek sa tam namaka, fakt obdivujem zeny co to robia cely zivot

lubkavargova1
8. apr 2021

@pininka1 a vela zalezi aj od toho na ake zienky tam narazi...lebo su aj take, ze pomozu, a su aj take, ze "nie je to moja pracovna napln, ja to nebudem robit"...ako my sme sa tam snazili navzajom si pomahat a vychadzat ustretovo ci kucharka-ucitelka-upratovacka.... inak aj nasa tetuska, prekopavala pieskovisko tiez, pripravovala lehatka na oddych, aj odkladali...vysavali, umyvali...joj v kuse makali a teraz ked sa menia aj rocne obdobia, umyt okna, vsetko vyprat, pozehlit, pozmyvat...

tarinka155
8. apr 2021

No presne ako pisete ,ja som tiez robila v MŠ a musela som robit vsetko ,upratovanie,pomoc z detmi,okolo dvora poriadok ,ked vypadla kucharka tak aj tu som musela zastupovat