Práca v Bille a vaše skúsenosti

clara86
13. okt 2012

Pracovali ste niektorá v Bile? Aké máte skúsenosti.....plat a pracovná doba...pozicia skladnik, dakujem 🙂

kajka2211
15. okt 2012

pracovna doba je rozna v každej bille (kratky dlhy tyzden,alebo doobedne a poobedne) a skladnik ma 500 v hrubom ☹ a maká jak fretka ☹

clara86
autor
15. okt 2012

@kajka2211 dakujem za odpoved... hm na to ze su tam aj vikendy nic moc....a je to vobec vhodna praca pre zenu? je na tomto mieste aj mozny neaky postup?

kajka2211
17. okt 2012

na poziciu skladnik určite nezoberu ženu ,a ked mam byt uprimna billu si nie je vhodne na akukolvek poziciu vyberat ako pracu -je to drina ,zdieranie ,nadčasy nepreplatene .žiadny postup- to neexistuje.ten kto nemaka jak fretka tak letí,je to tam velmi prisne.neviem to porovnat z inymi obchodmi či všade je taka drezura ale možem jednoznačne posudiť že tato praca je na silne nervy a je to čiste zdieranie človeka po každej stranke či už fyzickej alebo psychickej.nechcem radsej zachadzat do krajnosti ako sa tam musi makať a ako tam jednaju nadriadeny s človekom ako s odpadom,ako spodinou .lebo sa len rozčulim.keby som mala rozpisat ich pristup a celkovo pracu tam tak by mi na to nestacil cely vecer.ale dam priklad .chlapec skladnik siel na cigaretu a načapal ho nadriadeny tak ho vyrazil na mieste.dalsia kočka dosla rano ze musi k dr že jej neni dobre.nadriadeny s usmevom - kludne bežte a zoberte si so sebou už aj veci.......

clara86
autor
18. okt 2012

no skvele, takze kaslem na to 🙄 najlepsie je tie ich webove stranky... sami vysmiati pracovnici 😀 ...realita zjavne ina... ale to asi v kazdom supermarkete podobne tipujem...... dik za info

tamara66
22. okt 2012

ja som robila v bille 16mesiacov a nikdy viac:(iba ma tam vyuzivali stale som mala nadcasy ziadne volno a plat 380eur:(a skladnivci co tam boli tak makali ko fretky a zarobili 450eur:(

anuskaaprazko
22. okt 2012

@kajka2211 mne stacila jedna nocna brigada na dokladanie tovaru este pocas vysky a teda odchadzala som uplne soknuta ze ake zlee... Clovek na 5 sekund zastal a bol okriknuty, no nech sa nehnevaju...

kajka2211
23. okt 2012

tamara66 - čudujem sa tym 16 mesiacom,mne stačili 2 tyždne,necitila som si kríže ani celeho človeka,zbita jak pes,a ked som znamym povedala jak tam sekiruju a jak so mnou jednaju (jak posledna handra)tak oni ževraj na mojom mieste by to určite riešili (ja som na to nemala nervy bola som rada že som rada a slovo Billa nechcem nikdy počuť ),zo zamestnancami sa jednaju jak s odpadom za minimalny plat.a to som nastupila na poziciu veduca useku,ja som zo začiatku neverila vlastnym ušiam čo počujem to jednanie od veduceho a od inšpektora voči mne aj inym zamestancom.

lutujem tych ludi co tam makaju ,je to čiste zdieranie a chudaci ti ludia nemaju šťastie v inej praci a niektory su nuteny tam pracovat a musia to pretrpeť,nepoznam človeka čo by mi niekedy povedal na pracu v bille nieco pozitivne. 😢

kajka2211
23. okt 2012

anuskaaprazko - radšej to už nikdy netreba riskovať v záujme svojho zdravia :D ja mam traumu doteraz z toho ,a toto už nikdy viac .....

kapkoabozon
30. máj 2013

A na centrálnom sklade v Senci to je tiež mizerné. Plat 400€ ,
je to strašne malo, behajú tam samy černosi a afghanci,
samý Lutak a Noslusak. Billa nechce platiť.

tiberius
7. okt 2013

No ľudkovia milí, nepotešili ste ma. Nastupujem tam ako brigádnik, no podľa vašich slov sa budem musieť teda vážne snažiť. Nuž čo, peniaze sú peniaze, nech je ich koľko. Nemôžem to nechať tak.

bublinaaa1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosovic
2. jún 2015

@kapkoabozon Ahoj. Som momentalne uz dlhsi cas v zahranici. si pisala, ze v sklade v senci pracuje vela cernochov a afghancov. ked som bol na sk davnejsie, tak som nevidel skoro ziadneho cernocha, len slovakov. Viem ze uz zacina chybat pracovna sila, takze to teraz uz je tak daleko, ze uz ich tam robi fakt tak vela? Dakujem za dpoved 🙂

patrikx
3. feb 2016

@kajka2211 v akom meste?

kajka2211
3. feb 2016

@patrikx bratislava

patrikx
5. feb 2016

a v nitre alebo v topolcanoch to funguje rovnako? nemate niekto skusenosti?

janka2804
5. feb 2016

Prepacte nechcela som to tu dat neviem to vymazat

lenkal1160
27. nov 2016

Zdravim vsetkych,o dva dni som v bille uz rok.no uz som si zvykla.je pravda ze ako skladnik sa clovek namaka,sice nikdy som nezistovala aky maju skladnici plat,ale v bille urcite nie velky.kazda billa je asi ina.co sa tyka veducich a zastupkin som spokojna,nemam snimi ziaden problem a spravaju sa k zamestnancovi ako k seberovnemu cloveku,pozor okrem jedinej zastupkini ktora nema vobec spravanie,a kazdy den je ina,asi podla toho ako sa vyspi .jedina bezcharakterna ....."ale to sa asi vzdy taka vpraci aspon jedina najde.moj nazor je kazdy nech vyskusa sam zaseba a zisti sam.vsade je to ine.mna tiez odhovarali od billi ale skusila som a az na tu jedinu osobu som celkom spokojna.

magnetron
17. okt 2018

Firma doslova vykorisťuje svojich zamestnancov, Núti ich pracovať aj 14,5 hodiny v kuse v jednej smene a v skutočnosti im vykáže a zaplatí len 12 hodín a aj z nich im stiahne pol hodiny na obedňajšiu prestávku, ktorú v skutočnosti ani nemajú nakoľko ak je zamestnanec na lahôdkach sám, musí obsluhovať zákazníkov, piecť pečivo, pripravovať teplý pult, pripravovať obložené misy, udržiavať čistotu pracoviska, ... Túto prácu by mali vykonávať minimálne dvaja zamestnanci, no v Bille je bežná prax, že ju vykonáva len jeden zamestnanec nakoľko inšpektor práce v Bille jednoducho povie, že to musí stihať a ďalšieho zamestnanca nezamestná. Na preplatenie nadčasov zabudnite aj keď týždenne odpracujete viac ako 70 hodín čo je v rozpore so zákonníkom práce. Nehovoriac už o dovolenkách. Tú síce máte, no musíte si ju odpracovať a to takým spôsobom, že keď je kolega na dovolenke, tak pracujete dvakrát toľko (aj zaňho a naopak) takže v konečnom dôsledku dovolenku ani nemáte. A je tu toho viac...
Takže Billa oslavuje teraz 25 rokov vykorisťovania a okradania zamestnancov.

magnetron
17. okt 2018

@clara86 Firma doslova vykorisťuje svojich zamestnancov, Núti ich pracovať aj 14,5 hodiny v kuse v jednej smene a v skutočnosti im vykáže a zaplatí len 12 hodín a aj z nich im stiahne pol hodiny na obedňajšiu prestávku, ktorú v skutočnosti ani nemajú nakoľko ak je zamestnanec na lahôdkach sám, musí obsluhovať zákazníkov, piecť pečivo, pripravovať teplý pult, pripravovať obložené misy, udržiavať čistotu pracoviska, ... Túto prácu by mali vykonávať minimálne dvaja zamestnanci, no v Bille je bežná prax, že ju vykonáva len jeden zamestnanec nakoľko inšpektor práce v Bille jednoducho povie, že to musí stihať a ďalšieho zamestnanca nezamestná. Na preplatenie nadčasov zabudnite aj keď týždenne odpracujete viac ako 70 hodín čo je v rozpore so zákonníkom práce. Nehovoriac už o dovolenkách. Tú síce máte, no musíte si ju odpracovať a to takým spôsobom, že keď je kolega na dovolenke, tak pracujete dvakrát toľko (aj zaňho a naopak) takže v konečnom dôsledku dovolenku ani nemáte. A je tu toho viac...
Takže Billa oslavuje teraz 25 rokov vykorisťovania a okradania zamestnancov.

roxana1992
28. feb 2019

Neodporucam ...hroza- oddelenie lahodky

sjl
20. aug 2020

Ma niekto skusenosti s poziciou inventurny/administrativny pracovnik v Bille prosim. Naskytla sa mi moznost tam pracovat.

avalora
8. aug 2022

@sjl pracujete tam? Vdaka

klaudiam81
25. okt 2022