Práca v Rakúsku ako chyžná - skúsenosti

iveta7677
11. feb 2018

Chcela by som sa opýtať či pracovala niektorá z vás v Rakúsku resp. v inej krajine ako chyžná a aké máte skúsenosti? Ďakujem.

ticko
11. feb 2018

Ahoj moja dcera pracuje ako chyžna v Rak.ale možem ti povedat že je to poriadna makačka a buzeracia ale je to zaplatene nie ako tu na Sk

osky
11. feb 2018

Ja mam par znamych v at co toto robia alebo vyskusali .
40 hodin tyzdenne,drina ktora nie je zaplatena/okolo 1200 eur/ten plat mozem overit...
Nemas piatok nemas sviatok..nic sa neda naplanovat na dlhsie dopredu .
Myslim ze vedia len tyzden vopred naplanovat...
Treba vefiet aj jazyk...

mtdk
12. feb 2018

Všetko záleži od teba, ak si na začiatku dohodneš podmienky, plat prac. dobu a nedovolíš aby ťa niekto ponižoval tak potom si vyhrala 🙂 ja osobne mám skúsenosti aj ako chyžná aj ako čašníčka a vždy som bola spokojná. Ale jazyk je základ.

tilly
12. feb 2018

my sme stretli jednu v hoteli v kitzbuhel, robi od nevidim do nevidim, podla toho, ako ju hostia potrebuju a dostane 1400€, podla mna malo na to, ze tam bola sama na pomerne velky hotel a sef ozraty debil... ale to bol druhy najhorsi hotel v zahranici v akom sme kedy boli a to cestujeme pomerne vela a nie do luxusnych hotelov. aj sme poslali cestovke (rakuskej) recenziu na hotel a evidentne sme neboli sami, lebo to hned riesili... ale co sme si vsimli, tak v alpach v hoteloch a restauraciach je strasne vela sloveniek a kucharov madarov, uz pomaly v kazdej krcmicke, v kazdom hoteli je nejaka slovenka. V nasom najoblubenejsom je jedna kocka z liptova a ta je tam druhy rok, tak asi sa to oplaca.

ticko
12. feb 2018

@tilly ano presne je tak ....ale zalezi aky hotel a ajy šef

iveta7677
autor
12. feb 2018

@tilly ďakujem a chcela by som sa opýtať, že akú zmluvu dávajú SR, Rakúsku resp. na živnosť. A aké sú zmluvné podmienky, napr. či je nejaká skúšobná doba atď.

iveta7677
autor
12. feb 2018

@mtdkĎakujem chcela by som sa ešte opýtať, že jako je najlepšie si hľadať takýto druh práce či cez agentúru alebo po vlastnej osi? A samozrejme jazyk ovládam dosť dobre bez toho sa ani nedá.

iveta7677
autor
12. feb 2018

@mtdk a chcela by som sa ešte opýtať, že ako zvyknú byť dojednané zmluvné podmienky napr. či existuje aj nejaká skúšobná resp. výpovedná doba?

tilly
12. feb 2018

@iveta7677 toto ja netusim, ja chodim do alp dovolenkovat, nie pracovat 😉 len si vsimam, ze je vela sloveniek vonku aj slovakov, robia casnikov v almach hore na svahoch, alebo chyzne, alebo recepcne. Aj madarky a madari zas kucharov.

iveta7677
autor
12. feb 2018

@tilly Ďakujem.

ticko
12. feb 2018

@iveta7677 skus na fb je tam stranka praca v Rakusku

mtdk
12. feb 2018

@iveta7677 Vačšinou sú to sezónne práce, teda na dobu určitú, treba si poriadne preštudovať zmluvu, výpovedna lehota je vo väčšine dva týždne a skúšobnou si niesom istá v Nemecku som mala mesiac a v Rakúsku som to v zmluve uvedené nemala. Ale všetko je o komunikácii, raz som pracovala bez zmluvy ale vedela som, že všetky odvody a poistenia mám uhradené, bolo to postavené na ústnej dohode, mali sme pásky. Ak sa chystáte cez agentúru tak opatrne, a skontaktujte sa aj so zamestnávateľom či sedí všetko čo povedali v agentúre. Držím palce 🙂

mtdk
12. feb 2018

@iveta7677 skuste stranku hogastjob.at tam su inzeraty priamo z hotelov, je dobre si zmluvu prelozit a zaklad ubytovanie a strava to by mal zabezpecit gratis zamestnavatel a v Tirolsku ma chyzna od 1600 aby Vam neklamali, ze viac nez 1200 dat nemozu :D oni sa zvyknu ohanat ze na SR nezarobime ani tolko ale my nerobime na SR :D mozno sa tam niekde stretneme 🙂

iveta7677
autor
13. feb 2018

@mtdk Ďakujem pekne za odpovede. 🙂

iveta7677
autor
13. feb 2018

@mtdk ešte by som sa rada opýtala či tých 1600 EUR je brutto či netto? Ďakujem.🙂

sense
13. feb 2018

Robila som zimnu v rakusku a letnu v taliansku...mam skusenosti kde za 1300netto.plus tringelty som sa namakala ze som len spala ale aj taku kde som dostala "len" 1100 a mala lazo pkazo kopec volna,saunu k dispozicii, permanentku na vleky, fitko a plavaren miestnu vo volnom case

sense
13. feb 2018

@iveta7677 pokial vies jazyk hladaj sama

iveta7677
autor
13. feb 2018

@sense dakujem pekne😊

mtdk
13. feb 2018

@iveta7677 netto plus 13. 14. Plat. 🙂

iveta7677
autor
23. máj 2018

@sense vraciam sa k starej téme. Ešte stále uvažujem, že či ísť či neísť. Ešte mám dilemu, či nie je problém pri hľadaní práce vec, ja totiž mám 41 rokov? Či nechcú skôr mladšie? ďakujem.🙂

sense
23. máj 2018

@iveta7677 treba skusit jed som tam robila bola tam jedna slivenka mala po 40 ...ale treba makat

iveta7677
autor
23. máj 2018

@sense ano to mi je jasne.....na to som zvyknuta.....dakujem

tilly
23. máj 2018

@iveta7677 my, ked sme naposledy stretli v alpach slovenku chyznu, mala urcite po 40. Inak vacsinou stretavame mlade kocky.

mtdk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mtdk
24. máj 2018

V hoteli , kde momentálne pracujem potrebujeme súrne chyžnú, vek vôbec nerozhoduje.

iveta7677
autor
27. máj 2018

@mtdk ďakujem pekne za info, Problém je v tom, že ja som momentálne zamestnaná na SR s 2 mesačnou výpovědnou lehotou. Rakúsko zvažujem skôr na zimu preto aj zbieram informácie, keď sa niečo dovtedy nezmení. 🙂

mtdk
28. máj 2018

@iveta7677 na zimu nám neprídu dve chyžné, takže to bude stále aktuálne 😃 ale ináč sa tu chyžné nestriedajú, sú spokojné ale treba riadne makať :-/

terezka158
16. jún 2018

@mtdk prosim vas este potrebujete chyznu do hotela?

mtdk
16. jún 2018

@terezka158 už to nieje aktuálne.

etela1982
29. nov 2018

Do novootvoreného závodu v Grazi potrebujeme šikovných a zručných zamestnancov.
Práca v čistom prostredí pri výrobe elektrinštalačného materiálu.
Práca pre mužov aj ženy na hpp – obsluha výrobnej linky, montáž zásuviek, ističov, poistiek ale aj elektrorovádzačov. Hodinová sadzba 14 euro. ( cca 2500 euro/mesiac ). Plus 13. a štrnásty plat. Ubytovanie zabezpečuje firma.
VIAC INFO: WWW.PRACUJVRAKUSKU.SK