Práca v zahraničí

ttmcby
23. mar 2023

Dobrý deň.
Hľadáme si s kamarátkami prácu v zahraničí na letné prázdniny (3 mesiace). Prečítali sme mnoho diskusii, recenzií o agentúrach, avšak sú staré. Preto sa chceme spýtať, ak by tu bol niekto, kto už pracuje v zahraničí, alebo ma skúsenosť, aby nám poskytol typy na dobrú, overenú agentúru, cez ktorú môžme vyraziť za hranice.
Ďakujeme pekne 🙂

marci77
23. mar 2023

@ttmcby
a do ktorej krajiny by ste chceli ist?
a aky by mal byt charakter prace?

vero96
23. mar 2023

my sme boli viac krát ako študenti v USA cez work&travel

jamimo
23. mar 2023

@ttmcby skúste Eures, napr. v Žiline sídlia v budove úradu práce. Normálne tam všetko funguje, legislatívne, seriózne. Pozrite aj vo vašom meste alebo okolí...
https://www.eures.sk/

miriamik77
23. mar 2023

samozrejme zalezi, kam sa planujete vybrat. ci este nie ste ani pre destinaciu rozhodnute? ono to je zakazdym velky risk, tiez sme sli s kamoskou pracovat do zahranicia, boli sme v UK a nebol to na zaciatku veru med lizat ako sme si naivky mysleli :D aj ked to bolo cez agenturu, ale mozno je lepsie ist na vlastnu past ako takto. len nas oklamali.

ttmcby
autor
23. mar 2023

@marci77 krajinu nemáme striktne určenú. Premýšľali sme nad miestami kde je cez leto aspoň trošku leto a nie je to enormne ďaleko od Slovenska. Čo sa týka prace tak nám je to podstate jedno pokiaľ to bude dobre zaplatené.

marci77
23. mar 2023

@ttmcby
a keby ste popozerali nieco napr. na severe Talianska alebo na nejakom ostrove napr. Mallorka, Sardinia a pod.?
praca v cestovnych agenturach, restikach? viete jazyky? napr.Bibione, Lignano, Caorle..... vela by ste asi nezarobili, ale mali by ste super zazitky a videli by ste nieco dovolenkove zadarmo

ja som za mojich vysokoskolskych cias bola raz v Grecku a potom sme sa vybrali do UK ....vtedy sa to este oplatilo, 1libra bola okolo 70sk.....v podstate za to leto som si tam nasetrila na vydavky pocas studia, ak som chcela byt nezavisla od rodicov

klarisav
1. aug 2023

Dajte pozor na stranku “ponukapracevzahranici.sk” su to podvodnici, mna a mojho kamarata okradol o 350€. Tvari sa, ze zhana pracu a pri tom sa nic nedeje. Nic vam nezozenie. Same vyhovorky a stale posuvanie terminov. Je to uplny chudak, pretoze okrada studentov, ktori si chcu ist zarobit.