Práca v zdravotníctve v Rakúsku

romanuela7
15. sep 2017

Zdravím, vie mi niekto prosím Vás poradiť, som vyštudovaná zdravotnícka asistentka na Slovensku s maturitou a chcem začať pracovať v Rakúsku a tu odo mňa chcú do práce potrvdenie o rovnocennosti vzedalia z ministertva zo slovenska už mám teraz to potrebujem dať tu v Rakúsku na ministerstvo🙄 a potrebujem sa dať schváliť ale je tu problém že tu nie je zdravotnícky asistent tak neviem ako čo sa tu mám označiť či len ako Heimhelfer alebo niečo iné

malinka158
15. sep 2017

@romanuela7 ahoj Haimhelfer je vlastne to iste ako u nas zdravotnicky asistent

romanuela7
autor
15. sep 2017

@malinka158 ahoj no ale tento heimhelfer nemoze skoro nic co z.a. Takze to je tu to najmenej nie je to skor ten Pflegeassistent ? Tu je viacej tych cinnosti co moze a vlastne vsetky tieto aj z.a.

katinka71
15. sep 2017

@romanuela7 moj mm bol teraz ako pflegehelfer mali v robote skolenie a teraz su vsetci prekategorizovany ako pflegeasisstenz

romanuela7
autor
15. sep 2017

@katinka71 takze ak sa dam ako heimhelfer nebudem podcenena ? Zoberu ma tak ci tak ako keby som pflegeassistent ?

katinka71
15. sep 2017

@romanuela7 a pflegerhelfer si nemozes dat?ja neviem ako je teraz ked som si davala pred 10 rokmi mne uznali dipl.a tym co neuznali dali pflegerhelfer kym si nedorobili nostrifikacne skuky na dipl,vsak ti povedia podla papieroperov co predlozis na ministersve v rakusku

mimi1237
15. sep 2017

Ako pflegehelferin...

romanuela7
autor
15. sep 2017

@katinka71 po novom je to pflegeassistentin, mozem si to dat ale musim urcite vediet ci to je ono pretoze na svk ma potvrdenie o rovnocennosti stalo uz 260€ plus preklady cez 100€ a tuto to stoji dalsich od 250€ do 350€ pisu plus niekolko papierov chcu este k tomu zo svk plus tie overnit niektore notarom a vsetky prelozit to je dalsich 300€ kedze preklad za jednu stranu je az 20€ 😠

katinka71
15. sep 2017

@romanuela7 vsak aj pred 10 kokmi som platila do 1000 e uz so vsetkym,,ja viem z co boli pfleger su vsetci teraz na plan vypisany ako pfegeassistenz uz to si musis sama zistit na tom ministerstve kde a ako ta zaradia,hlavne maj vsetky dokumenty co pozaduju u seba a pojde to

romanuela7
autor
15. sep 2017

@katinka71 no presne tak isto to vychadza aj teraz tych 1000€ a je to dost tazke pre cloveka ktory si tu pracu chce najst, 400€ ma to uz stalo a dalsich 600€ uz teraz zial nemam ako zohnat tak najprv sa dam ako ten Heimhelfer, tam sa neplati nic a nechcu ani tolko dokumentov, len to potvrdenie z ministerstva zo slovenska a vysvedcenia ktore uz overene a prelozene mam

katinka71
15. sep 2017

@romanuela7 jasne vsak uz potom si dolozis dalej vzdelanie ked si zarobis

romanuela7
autor
15. sep 2017

@katinka71 no presne spravim to takto inak sa mi neda len sa bojim ze ma nezoberu do roboty ako heimhelfera len lebo uz mam jednu vybavenu na polku a tam cakaju na mna na to potvrdenie a ked im dam len tohto heimhelfera tak neviem

osky
15. sep 2017

@romanuela7
Ja memam skusenost v tejto oblasti ale v skolstve.
Neviem nakolko je to rozdielne ale u mna napr. bol problem po case sa domahat vyssieho ohodnotenia ked uz som raz bola v nejakej platovej triede.
Trvalo dlho kym som ich k tomu dokopala a aj tak nemam celkom co mi patri.
Myslim ze by si hned ns zaciatku mala ziadat to co naozaj si.
Vo viedni je vela dobrych prekladatelov -slovakov.certifikovanych,ktori ti iste poradia ako sa to prelozi.co si tam mas dat.
Mne dali zoznam na sk ambasade v rakusku ked som si vybavovala novy pas