Pracovné výhody

lubka231
21. nov 2012

Prosím poradí mi niekto? Dostala som pracovnú ponuku v ČR, neviete mi poradiť aké pracovné podmienky si mám pýtať na prac. pohovore ( možné pripoistenie atď.). Nemáte s tým niekto skúsenosti? 😉
Všetkým vopred veľmi ďakujem.

zabka88
21. nov 2012

@lubka231 DDP, stravné lístky, príspevok na cestovné, odevné, pružný pracovný čas... ak ma ešte niečo napadne napíšem.. drž sa

liz_lemon
21. nov 2012

@zabka88 stravne listky (prispevok na stravu) nie su ziadna vyhoda, je to povinnost, to len vacsina firiem si mysli, ze niekoho ohuria s gastracmi 🙂

@lubka231 myslim, ze pokial nejde o nejaku vysoku funkciu, tak ti daju len to, co bezne davaju ostatnym zamestnancom, mozno nejaka uprava pracovnej doby by sa dala, ale inak asi velmi nie

zabka88
21. nov 2012

@liz_lemon nesúhlasím, povinnosť zamestnávateľa je zabezpečiť ti stravu, čo môže urobiť stravou v kantíne 😀 takže možnosť vybrať si namiesto kantíny stravné lístky môže byť aj výhoda 😉

liz_lemon
21. nov 2012

@zabka88 tak ano, ale myslis, ze ak maju jedalen, ze niekomu zabezpecia gastrace? niekde to tak je, ze si mozu vybrat, ale vacsinou ti na vyber nedaju, bud beries co je, alebo nic

zabka88
21. nov 2012

@liz_lemon niekde je možnosť výberu , hlavne to závisí od povahy vykonávanej práce .. a tiež môže byť zaujímavá cena stravného lístka, to tiež variuje 🙂

liz_lemon
21. nov 2012

@zabka88 ano, viem ze napr. moj bratranec ich ma uplne zadarmo, ale to ti tiez nedaju, ak cela firma doplaca, tak nedaju niekomu lacnejsie/zadarmo

zabka88
21. nov 2012

@liz_lemon to máš pravdu, určite nezvýhodnia jedného pred druhým, ale zo strany zamestnávateľa keď už prezentuješ "firmu" tak sa snažíš urobiť výhodu zo všetkého, ak také niečo ponúkaš zamestnancom plošne tak to určite výhoda je, alebo ak poskytuješ vyššiu hodnotu stravného lístka (načo mi je stravný lístok za 2,80 keď všetky menučka v okolí nejdú pod tri eura) tak aj to vieš "predať"ako výhodu.. chápeš čo myslím 🙂 ale určite to sa neodvíja od konkrétneho zamestnanca ale plošne

@lubka231 ešte ma napadlo, spýtaj sa na poskytovanú dovolenku, niektorí zamestnávatelia poskytujú zamestnancom napr. o týždeň dovolenky viac

maruska24
21. nov 2012

pýtať si pracovné podmienky? nechápem, akože ty im máš povedať a oni sa ti prispôsobia? Lebo čo ja viem, tak to sa nikoho nepýtajú to ti oznámia. A vo firmách to býva: strava alebo gastráče, pitný režim /možno kávovar, alebo automat s nápojmi/, príspevok do dôchodku, sick leave, 5 dní dovolenky navyše, alebo voľno na silvestra, prípadne home office, a medzi benefity patria darčekové balíčky pred vianocami, rodinný deň organizovaný firmou, benefity typu fitnes, bazén, masáže, zľavy na bankové produkty to ale oznámi personalista.
a hlavne, ak niečo takéto v podmienkach pre prácu nemajú a ty si to zažiadaš, tak sa s prácou pravdepodobne môžeš rozlúčiť.

bets
22. nov 2012

pracovne podmienky su rovnake pre vsetkych zamestnancov. specificke podmienky moze ziadat len ten zamsetnanec, ktory ide aj na specificku poziciu a znamena pre firmu taky prinos, ze bude akceptovat aj nadstandardne podmienky ako je napr. moznost prace z domu. niekdy firma pristupi aj na zmeneny uvazok, ale co vidim okolo seba, vacsinou sa to podari zenam, ktore su vo firme uz dlhsie pred MD a firma im to sama ponukne, ked by ju chceli skor spat...
akurat co sa oplati pytat, je ci firma prispieva na DDP, ake poskytuje benefity zo socialneho fondu, ci je moznost pruzneho pracovneho casu a pod. ale narokovat si na to sa neda.