Prenesenie podpory z Írska na Slovensko

selisel
16. aug 2012

Ahojte....mate niekto tieto skusenosti ohladne toho transferu? Co od Vas budu vyzadovat na SK ake formulare? Pocula som o E303 co sluzi na transfer. Vybavovali ste to dlho? Je pravda, ze sa to da poberat na Slovensku len 3 mesiace?

boba82
20. aug 2012

@selisel ahoj, ja som mala transfer z Irska na sk v roku 2011, ten transfer bol mozny len 3 mesiace, resp. 12tyzdnov
myslim, ze v Irsku musis min. 4 tyzdne poberat podporu-job seek.benefits a az potom si mozes dat transfer, oni ti vystavia U2 /asi to je E303/ uz si napamatam, s tou pojdes sa registrovat na UP /pre nich to tlacivo neodovzdavas/ ale ked ta zaradia az do evidencie cca 2 tyzdne, s tou U2 pojdes na Socialnu poistovnu a oni budu kontaktovat Irsku socialku, aby ti poslali peniaze. Pokial zacali chodit prve fin. trvalo to cca 4-5 tyzdnov...
Dufam, ze som poradila, uz si presne nepamata

selisel
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boba82
21. aug 2012

@selisel ja som isla potom na MD....len mne nikto nepovedal ako presne na SK postupovat, na UP vobec nemali s tym skusenost, tak sa to zbytocne natahovalo, ale zase na socialnej poistovni uz vedeli co s tym, nastastie 😅

selisel
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uniteds
30. mar 2014

Ahojte vie mi niekto povedat ak dam vypoved v praci v irsku z dovodu ze sa chcem vratit zit a hladat si pracu na sk, ale pred tym by som si chcel poziadat o podporu tu v irsku a potom nasledne transferoat na sk.... aku mam sancu ze mi tu podporu priznaju aj ked dam sam vypoved respektive ako dlho udem musiet cakat na schvalenie a po akom case budm moct realizovat ten transfer??? Vie mi s tym prosim niekto poradit ????prosim

kattulienka
30. mar 2014

@uniteds toto by aj mna zaujmalo.lebo tiez za mesiac koncime a chceme sa vratit domov a vypoved davame sami.

kattulienka
30. mar 2014

@uniteds viem len to ze na SR podporu ziadnu nedostanes. Teda spon mi lebo ze tu uz robime dolho a nie je to ako sezonna robota tu.podporu by nam dali bez problemov, len vtedy keby sa zamestname aspon na mesiac, ale na zmluvu aj ked to bude len na skusobnu dobu a potom nam ju akoze nepredlzia.zapocitaju ti ze mas odrobene tie dva roky co na podporu treba aj z irska ale podporu ti budu pocitat s toho mesacneho platu co si robila na SR.takze pani nam naznacila ze si treba najst robotu s vysokym platom aby sa to oplatilo( teda robotu len na papieri)

silaviat
30. mar 2014

v Irsku su asi tie iste podmienky ako v anglicku - na urad ta registruju hned ale ako dovod vypovede udaj radsej nadbytocnost alebo nieco take inak ta odmietnu.. je potreba byt registrovana aspon 4 tyzdne na urade prace a potom poziadas o transfer .. na ten sa dlho necaka,ale do tyzdna od schvalenia sa musis nahlasit na sk urade... co viem znamej platili pol roka a potom presla na sk system .. za ten cas co poberala z uk podporu bola i v uk poistena ... do vypovede sa dovody nedavaju - teda aspon ja tam ziaden nemam ..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kattulienka
30. mar 2014

@fidka79 presne tak na SR som natrafila na fajn pani na socialke a ta mi povedala, ze mozem skusit ale ze mi to nuznaju. Ze 2x za rok prist na SRe malo, ze to mi neuznaju ako stred zaujmov SR a ze mam doma rodicov a tety a starych rodicov to tiez neni dokaz ze tam mam stred zaujmov a tak tiez byt.tak ze tak. Sama hovorila ze jej to je neprijemne co vsetko musia od ludi zistovat, ze sa musia vrtat ludom do skukromia.ale zial su take uzasne zakony na SR a je to jej robota

uniteds
31. mar 2014

No takže asi som v skrat ke v prdeli prepáčte za výraz . Lepšie bude asi ostať pracovať do posledného možného dňa a potom ísť domov a dúfať že rychlo nájdem roboty