Príspevok od štátu k živnosti

qidko
6. feb 2016

Ahojt dievcata potrebujem poradit syn je evidovany na urade prace chcel by si otvorit zivnost neviete mi povedat ako to teras je ci este existuje prispevok na podnikanie a nieco blisie k tomu budem vdacna za kazdu radu dakujem

jkadankova
6. feb 2016

Môže dostať príspevok vo výške cca 4500€, nech sa pýta na úrade, na to tam tie tety úradníčky sú, aby mu povedali. Každý rok sa to mení, zbytočne ti budem písať, čo bolo minulého roku. Keď chce syn podnikať, snáď má toľko filipa, že si to pozisťuje. Inak je to strašná birokracia, kvôli ktorej to veľa ľudí vzdá, no ale zase, kto ti dá toľko peňazí zadarmo...

9lf9
6. feb 2016

@qidko treba nch sa ide spytat na urad a tam mu vsetko povedia. Zaklad pokial nemal zatial zivnost musi byt v evidencii aspon 3 mes. aby si o nu podal ziadost, otvorenu ju musi mat 3 r..akby zivnost skor zrusil alikvotnu ciastku musi vratit, spat do evidencie moze ist az po tych 3r takze ak by skor skoncim szco, ze mu to nejde tak aby si sam nemusel platit zdravotne odvody alebo si potom cim skor najst TPP, alebo zahranicie...

qidko
autor
6. feb 2016

@jkadankova Dakujem teras sme otom kecali ze sa menil zakon a nemusi sa robit podnikatelsky plan to mi velmi nepasuje tak som bola zvedava a na nete sme nenasli upravu zakona tak som skusila tu vela dievcat su zbehle a vedia poradit este raz dakujem🙂

5ka_es
6. feb 2016

Ja som to riešila v lete a podnikateľský plán sa musel robiť a robil sa aj kurz trojdňový... peniaze sa dostávajú po kúskoch(počas troch rokov) a je aj predpísané, že nesmie uzavrieť živnosť počas 3 následujúcich rokov a samozrejme sa kontroluje či ich človek použil na to čo má v podnikatelskom plane a či to nekúpil niekde drahšie ako by mohol a tak.... a človek musí byť na úrade 3 mesiace ako nezamestaný ak chce príspevok.... A výška príspevku sa odvíja od toho kde otvára živnosť na východe je to viac ako v BA
Môj manžel to rieši teraz ale keďže má nad 26 a je viac ako 7 mesiacov registrrovaný na úrade ako nezamestnaný ... tak dostane 3500eur,ale dostane to v jednom roku nie v troch ....... kurz je tu ale 15dňoví (je nepovinný, ale robia sa tam testy takže pre človeka bez vzdelania v odbore ekonomie alebo verejnej správy to môže byť ťažké )....Tiež sa odovzdáva podnikateľský plán....
Tie plány sú dosť blbé lebo ich moc nezaujíma v čom a ako ide človek podnikať ich zaujíma hlavne časť že čo chce kúpiť...Na jednej strane hovoria že stačí napísať, že človek chce kúpiť počítač s operačným systémom(že nie presne typ a názov), ale na druhej strane chcú dokladať výtlačky z internetu, že kde človek našiel počítač ktorý chce a má nájsť na heureke kde sa dá kúpiť najlacnejšie.... takže nemôže len tak kupovať od alzy, ktorá je spoľahlivá ale ak heureka ukazuje, že ten PC majú na nejakej bludnej stránke, ktorá o mesiac možno skrachuje tak to musíš kúpiť tam.... A čo sa mi ešte nepáčilo, že na veľa vecí majú presne vymedzené koľko paňazí človek na čo minúť ... napr na stôl max 80 eura a na počítač max 500.... tu sa ale dá vybaviť výnimka ak má niekto založenú prácu na tom, že potrebuje fakt dobrý počítač tak mu to väčšinou vezmú..... A napríklad sa peniaze nesmú použiť na nič čo človek kupuje od ruky, alebo na rekonštrukciu priestoru kde bude pracovať ....

5ka_es
6. feb 2016

Inak ja som tá, ktorá to vzdala ....nijak raz sa mi nepáčila myšlienka sa upísať tomu na 3 roky keďže chcem ísť na materskú ....

ivanatim
12. mar 2016

@qidko Ako chces podnikat bez podnikatelskeho planu? jasne, ze sa musi robit, je to logicke, bolo by jednoznacne zlé keby sa nemal robit...