Šéf ma tlačí do polmaratónu

27. mar 2024

Dobrý deň, pred mesiacom som nastúpila do novej práce. Šéf veľmi tlačí na to aby sme pravidelne utužovali kolektív a ja som ešte v skušobnej dobe a ocitla som sa v situácií v ktorej neviem čo spraviť. Vymyslel totiž že pôjdeme celá firma (9 ľudí) na bežecký polmaratón. Lenže všetci to vedia už pol roka a trénujú a ja to viem 3 dni. Lístok má aj pre mňa a vyšiel ho 100€, vrátiť sa nedá. Kúpil ho bez toho aby sa ma spýtal a ešte mi - síce s úsmevom na perách ale zdôraznil že je to povinná akcia. No a beh bude 6.4., čo je za týdeň a pól. Lenže ja nebehám, nikdy som nebehala. Kedysi som chodila aktívne do posilňovne ale už cca 2 roky nerobím takmer nič, občasne jógu nakoľko som po 2 pôrodoch a času už nie je toľko koľko bolo. Proste fyzicky som na tom aktuálne najhoršie ako som za svoj život bola. Tak isto aj strava a spánok, aktuálne tiež nič ideálne. Povedala som mu to a nebral ma vážne, povedal že ma tam očakáva a že to pri najhoršom odchodím a hotovo. Polmaratón je 21km a časový limit je 3hodiny. Je to vôbec reálne aspoň prejsť chôdzou ? A celkovo nie je to kravina že odbehnem 2km a 19 prejdem peši ? Ve´d keď chodím s rodinou cez víkendy na prechádzky ideme miernym tempon 2-3km a prídeme domov vyčerpaní a na hoďku si sadneme k TV. Alebo je nejaká reálna šanca podľa vás že ešte niečo natrénujem ? Zbláznim sa, nechcem aby ma dali na druhú kolaj alebo nedajbože vyhodili. Ďakujem za každú radu ❤

melanta
27. mar 2024

Ak by si behávala tak, že odbehneš 10 km behy, aj tak by si na polmaratón musela trénovať. Ľudia bežne trénujú na polmaratón pol roka, ak nikdy nebehali, tak aj dlhšie. Povedz mu, že zo športového hľadiska je absolútna utópia, aby si za 2 týždne natrénovala hoci len na 10 km beh. A povedz mu, že z morálneho hľadiska očakávaš, že zamestnávateľ ťa nebude šikanovať za to, že nie si bežec a že o to ani nemáš záujem. Utužovať kolektív je v poriadku iba do tej miery, kde začína šikana. A toto možno považovať za šikanu.

melanta
27. mar 2024

A úprimne dodám, že toto by bola pre mňa obrovská red flag. Toto nie je zdravé pracovné prostredie, tlačiť človeka do polmaratónu.

petamich
27. mar 2024

Nie nie je realne to za 3 hodiny prejst peso 🙂 priemerna rychlost chodze je 5 km za hodinu, takze za 3 hodiny podla mna tazko.

Kazdopadne super, ze maju taketo aktivity a utuzuju kolektiv ale snad so zdravym rozumom, ledva by si odbehla 5 km stafetu polmaratonsku, ked nebehas

lakebabe
27. mar 2024

Ako sorry nikto ta nesmie donútiť ísť na maratón. Co ak máš nejaké zdravotné problémy o ktorých nevedel? To sa ani nepýtal?

vanilkovazmrzka
27. mar 2024

Nema absolutne ziadne pravo nutit ta behat polmaraton, co je to za kravinu? Netrenovany clovek asi tazko zabhene 20km len tak, lebo sefko povedal 🤷‍♀️

ndrag
27. mar 2024

To co je za firmu kde sa toto deje? 😀

salomuska
27. mar 2024

A nie je to tak, že idete polmaraton ako štafetu, t.j. každý odbehne cca 4-6 km? Pozerám že ten víkend je maratón v BA, tam je takáto disciplína a za 4 ľudí sa zvyklo platiť 100 Eur. Zrejme im chyba človek do tímu. Samozrejme, nútiť ta nemôže.

gejb
27. mar 2024

Véd tam chod, obleč si šaty vo firemnych farbach, obuj žabky alebo sandalky. Sefovi povedz ze keďže treba utuzovat kolektiv a ty si kolegialna budeš im fandiť v cieli.
Nech ti zas nedá absenciu alebo co...ale je to zrejme kus vola.

ibrunova
27. mar 2024

To máš sama odbehnúť, či pobežíte ako štafeta?
5km by si odbehla, polmaratón nehrozí podľa mňa. Chôdzou ho za 3 hodiny nedáš.

januska12323
27. mar 2024

Prísť môžeš ale neviem ako ťa chce donútiť behať. Ja by som išla pekne sa prešla svojim tempom a pekný deň za nami.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
27. mar 2024

@ibrunova aj keby to bolo iba 5km, nemôžeš niekoho prihlásiť bez jeho súhlasu a nemôžeš toto dať niekomu ako povinnú záležitosť.

tana85
27. mar 2024

je to sikana podla mna a uz dnes by som si pozerala inu pracu. ako by som sa zachovala neviem, takto od klavesnice si myslim, ze by som sa vyhovorila na davno dohodnutu oslavu kde som pozvana s rodinou. viem klamstvo, ale ked nie neberie ako nie, tak to uz vobec by som tam nesla ze skusit kolko zabehnem…ja bezim s kolegami 7.4., ale stafetu a ako nebezcka mam dost aj s tymi 5km

zuzubb007
27. mar 2024

No tak to by som šéfovi povedala svoje, ako môže niekoho nútiť, keď to jeho bavi nech behá, ty sa tam chod pozrieť, tak isto, keď bude mať dakdo soplik hádam nepôjde behat, pekný chrapun to bude

tinqua
27. mar 2024

Kks, som si predstavila svoje potrhané a poštopkané achillovky versus prianie psycho šéfa ...rovnako s usmevom by som pobalila svoj hrnček a fotku detí a odišla do preč ...ja neviem baby akože už iná robota neexistuje či čo?

ibatanecnica
27. mar 2024

človek ide cca 5 km za hodinu, takže chôdzou určite nie. Mňa by teda nikto nedonútil. A to, že má kúpený lístok je jeho problém. Kolektív utužovať treba ale tak aby to vyhovovalo všetkým. Súhlasím s tým, že je to šikana. Nešla by som.

banalu
27. mar 2024

Pre pana... to je dobry cvok 😂
Ak musis tak chod, odchod kolko budes vladat a potom sa vrat na "finish" s tym, ze si skusila a hotovo.
Alebo si daj tie sluchatka a mozu ta diskvalifikovat, vacsina takychto sutazi ma v pravidlach zakaz sluchatok ☺️

abdn16
27. mar 2024

Ked nebehas a nikdy si nebehala, tak podla mna neubehnes ani 1km bez prestavky. S chodzou mozno ubehnes nejakych 10km. Tvoj sef asi nebude nainteligentnejsi clovek.
No zase by som to nebrala az tak vazne. Kazda fyzicka aktivita je prospesna. Ved pobehni kolko vladzes, trochu sa prejdi a potom odstup a chod ich cakat k cielu. Nebudes ani prove ani posledna. Do ciela by si dosla tak mozno za 5 hodin, takze to nebude mat zmysel.

simona20201309
27. mar 2024

@banalu NEMUSI! Prečo by musela?

Nabudúce vymysli co?
Jednoznačne by som nešla. Ak tu prácu veľmi chceš, vymysli si ze zo zdravotných dôvodov nemôžeš.
Ale nechcela by som pracovať u takého idiota

zdenka11081983
27. mar 2024

To čo je za premotivovany pako? Môj.muz beha polmaratony, aj maratóny a polka je pre neho na prípravu náročná. Keď sme spolu začali žiť prvé sviatky som dostávala ako dar bežecká bunda, čiapka, rukavice atď.. Nemám rada beh. Ledva som dala 1700 m na kondickach. Nešla by som byť tebou

ibrunova
27. mar 2024

A ešte od veci, na aký polmaratón je štartovné 100€?

tinqua
27. mar 2024

Utuzovanie kolektívu sportom sa da robit aj inak...v jednej nemenovanej firme maju cyklosutaz, ma to svoje pravidla, ale ludia nie su do nicoho tlaceni...je to na timy, trva to nejaky ten mesiac a robi sa to vo volnom case a na zaver su hmotne ceny. Vysledok je ze kolektiv sa naozaj utuzil, je v tom zdrava kompetitivnost a ako bonus zacali bicyklovat aj ludia co predtym poznali len gauč...a takto sa to robi...do psej matere

autor
27. mar 2024

@salomuska nie, je to polmaratón kde musím sama odbehnúť 21km, bude to v Prahe čo je ďalší kameň úrazu. Ešte sa musím na svoje náklady dopraviť z BA d Prahy a späť ... plus si tam zaplatiť noc
@ibrunova 100€ pretože aby nebolo málo, ešte zaplatil okrem štartovného aj originál adidas tričko na beh, fotenie počas závodu a gravírovanie času na medailu ktorú ja nikdy neuvidím 😅

hederamonstera
27. mar 2024

Chod radsej na kurz asertivity. To co ma byt? Poviem, ze nejdem a hotovo. A este sa tu budes obhajovat, ze nie si v kondicke a pod. Prosim ta,
A na vlastne naklady ist do prahy?😂😂😂 konecna. Moja zapni rozum

tamta
27. mar 2024

No nic, autorka to hroti do takych extrémov, ze jej to uz neverím 😃 ze ju nuti ísť, ok, som ochotná uveriť.. Ale určite od nej chce aby si sama calovala dopravu a ubytovanie na nejaký firmou organizovaný program... 🤦🏼‍♀️

autor
27. mar 2024

@hederamonstera to máš pravdu, mohla som reagovať inak ale na túto prácu som čakala viac ako rok
@tamta áno máme ísť na svoje náklady a spať tam nemusíme, beh začína o 10 a niektorí kolegovia idú na vlak z BA o 1:45 ráno ... čo ja odmietam takže tam budem musieť spať

autor
27. mar 2024

@tamta teda pardon, na autobus ...

ibatanecnica
27. mar 2024

no ja neivem celé mi to príde divné. o 1:45 cestujem do BA a potom akože ubehnú 21 km?

hederamonstera
27. mar 2024

@ibatanecnica hej, uz to zacina byt dost vymyslene😂

matullienka
27. mar 2024

Za takýchto podmienok by som nešla nikam, to, že on niečo zaplatil bez tvojho súhlasu je jeho problém. V pondelok by som prišla po akcií born do práce a ak by mal nejaké hlúpe pripomína rovno by som mu svihla na stôl hodinovú výpoveď s tým, že pod takým sebeckym chutnom robiť nebudem.