Skoré vstávanie do práce

23. feb 2024

Ženy, skončila som školu, počas školy som vstávala akurát aby som stíhala. Školu som mala o pár krokov ďalej. Po škole som si našla prácu (kým som sa ďalej vzdelávala v mojej 'dream job') kde som začínala až neskoro takže áno, znie to úplne divne ale som zvyknutá dlho spať. Teraz keď už mám 'dream job', vstávam o 4. Síce len 2 týždne v mesiaci ale už teraz po prvom týždni mi je z toho zle.
Mám podľa vás vzdať svoju prácu kvôli tomuto? Nech som pozerala čokoľvek, kým som na nižšiej pozícii v tomto odbore, bohužiaľ ak chcem naďalej pracovať tu, musím zaťať zuby. Ak všetko pôjde dobre, v septembri by ma mali preradiť kde by malo byť o niečo lepšie.

colsami
23. feb 2024

Nevzdavaj, zvyknes si. Uvidis. Len to chvilku potrva... Vydrz 🙂 a navyse hovoris ze mozno za par mesiacov sa to uz zmeni.
Nestoji za to vzdat dream job "len" kvoli tomuto.

Tiez som kedysi chodievala spat najskor o polnoci a vstavala neskor, a teraz si to neviem predstavit, proste sa rezim posunul lebo musel.

zmrzlinka2021
23. feb 2024

Ja by som hľadala inú prácu s normálnou pracovnou dobou. Ak by som vstávala o štvrtej, tak sa na obed zložím.

deti95060810
23. feb 2024

ja by som ostala... čochvíľa bude leto a o 4 h. už bežne vidno...

simsalabim
23. feb 2024

Roky - viac ako 10 rokov - vstavam tesne pred 5 a co ti poviem… nezvykla som si. Je to trapenie a vekom to znasam horsie. Dokonca uvaxujem, ze zmenim pracu. Uplne najhorsie su 2-3 tyzdne po posune na letny cas. To mam zavrate a nevolnosti i ked chodim skoro spat. Ale kazdy sme iny, ty si mozno zvyknes.

autor
23. feb 2024

Potrebujem vydržať do septembra cca, potom ma preložia na o niečo lepšie miesto. Nerada by som to vzdala už pri prvej ťažkosti, keď som do toho dala už dosť energie a nie je to len zmena práce, toto bol môj sen.

maranta_leuconeura
23. feb 2024

To zalezi aky mas denny rytmus. Ak prirodzene chodis spavat neskor a potom vstavas neskor, tak si nikdy nezvyknes, jednoducho je to v tebe, si sova. Nasa spolocnost je ale prevazne nastavena na ranne vtacata, takze vsetko zacina strasne skoro. 4 rano je pre mna nepredstavitelne

vanilkovazmrzka
23. feb 2024

Tak zatni zuby. A co je to za job ze musis vstavat tak skoro?

taminka1986
23. feb 2024

Ja vstavam pravidelne o pol 5 aby som bola v praci o 6tej a koncom tyzdna uz padam na nos. Na skore vstavanie sa neda zvyknut,ja som strasne rozbita z toho🙈 Jedine pozitivum je ze odchadz z prace okolo 14tej a mam este skoro pol dna volno🤗 Ak je nadej na zlepsenie,skus vydrzat.

guiseppinka
23. feb 2024

Chodim spavat neskoro, ale aj skoro vstavam. Musim. Ked aj idem skor spat, tak sa zobudim v noci vyspata... ale uplne ta chapem. Ked som nastupila do prace, tak som normalne zaspavala na zaciatku. Lenze to bolo aj z toho, ze sa clovek ucil... dream jobu by som sa nevzdavala. Upravi sa to, daj tomu cas... ked budes mat skusebosti, potom budes moct hladat aj casovo lepsi cas. Ale vies si predstavit, ze si budes o par rokov buchat hlavu o stenu, ze si dala vypoved, lebo si bola leniva vstat? Kym nemas deti, dospis cez vikend...

petulda333
23. feb 2024

Robila som v kauflande,domovu kontrolu. Vstavala som 3:20, o pol 5 som vyrazila do prace. Je to na hlavu. Odchadzala som o 15 najskor,vypluta ako rezanec 😭😭

nelca84
23. feb 2024

Fuha, co je to za dreamjob, kde musis vstavat o 4-tej? Ja mam problem vstat aj 6,20 na moj budik, takze o 4-tej, to by som nedala.

jeanne14
23. feb 2024

Zvyknes si. Vstávam 4:10. Prvý mesiac bol horor. Dnes som tu výnimočne takto neskoro lebo mám zajtra voľno. Inak chodím spat skôr ako moje deti, 20:00 už ležím a do 21:00 som tuhá 😁

jana_eyre_2
23. feb 2024

Za tri mesiace si zvyknes a príde ti to normálne.. ja vstávam o 3:45 v bežný deň a niekedy o 2:50 ak musím mať nadčas kvôli množstvu práce.. najprv to bolo fakt ťažké ale neskôr som si zvykla aj skoro ísť spať a tak som sa nastavila.. síce vždy sa teším keď nemusím - zajtra mám voľno 😁 ale aj tak vstanem o 4-5.. už som tak nastavená a pokazilo mi to spánok ešte viac ako predtym.. ale podľa mňa sa to nedá takto dlho, Max dva tri roky planujem..

ysseba
23. feb 2024

@jana_eyre_2 Fuuuuha. A čo robíš?

jana_eyre_2
23. feb 2024

@ysseba v logistike s tovarom na ranné smeny po tých čo robia nočné.. vlastne sa to tam stále točí dokola..

laurika173
23. feb 2024

Ja som vstavala vyse 10 rokov 3-4 krat do tyzdna 2.45 na rannych a poobedna 13.45 do pol noci. Nie, nezvykla som si... Uz tam chvala bohu nie som 🙏

lindus_esterka
23. feb 2024

Ja si tiež nikdy nezvyknem, X rokov vstavam o siestej a je to stale rovnake utrpenie bez ohladu na to, ci idem spat o desiatej alebo o polnoci. Ale ak je to u teba na presne vymedzený cas, tak by som zatala zuby a vydržala, hlavne ak je to praca co si vzdy chcela. Je to ledva pol roka a z toho vies byt este mesiac na dovenke, to das 💪

ivangeline
24. feb 2024

2t v mesiaci... Da sa dospat,ci?

petulda333
24. feb 2024

@jana_eyre_2 j som vstavala 5r o 4 a nezvykla si 😁

jana_eyre_2
24. feb 2024

@petulda333 tak akože asi nikto s radosťou o 4tej nevstane ale zase tak veľmi ťažko sa vstáva len zo zaciatku že je človek aj celý deň unavený a musí dospavat.. ale neskôr sa na to trocha nastaviť dá, veď inak by si to nevydržala 5rokov, nie?.

petulda333
24. feb 2024

@jana_eyre_2 no ja som mala medzitym pauzu rok a pol,ale nezvykla. Bolo to pre mna utrpenie kazde rano 😁

jana_eyre_2
24. feb 2024

@petulda333 tak to je potom fakt ťažké chodiť do práce tak skoro.. ja sa teda vyslovene neteším ak mám vstávať ale zase už sa casto budím aj bez budíka.. ale keď sa v noci preberiem skôr tak že neviem zaspať tak stále myslím na to že vstávam už o dve hodiny a ako mi to bude chýbať..

marca12
24. feb 2024

Vydrz,nevzdavaj sa. Casom si zvyknes. Uprimne ja keby mam vstavat o 4 tiez chodim ako mrtvola,ale kvoli dobrej praci a vidine posunu by som to vydrzala. Ja vstavam 5.45 a uz to je pre mna utrpenie,ale rano si pustam oblubenu hudbu,mam svoje ritualy,na ktore sa pri vstavani tesim. Skus si zaviest aj ty nieco,na co sa budes rano tesit. Ak sa ani tak nepremozes,rak len zarni zuby a vydrz. Nikto asi o 4 nevstava s radostou 😂

mimikarol
24. feb 2024

Zvykneš si. Ja keď som ako bezdetná robila na 3 smeny tak som tiež vstávala okolo 4tej a spat som chodila okolo 19-20, alebo som si zdriemla keď som prišla z roboty

adulka07
24. feb 2024

Do septembra vydržíš...a hlavne ak nemusíš takto vstávať každé ráno... Ja 19 rokov vstávam ráno o 5:20...2 dní po sebe a potom mám 2 dní voľno...počas covidu nás presunuli na iné pracovisko a začínali sme o hodinu skôr,čiže 9 mesiacov som vstávala o 4:20 a dalo sa to vydržať...

marcellka32
24. feb 2024

10 rokov som vstávala 4.30.....bolo to peklo, večer o 20.00 som bola nepoužiteľná...kto napíše zvykneš si, ja som si nezvykla
Teraz vstávam o 6.30, úplná pohoda

mmatta
24. feb 2024

Ja tiež vstávam o 4,10. Večer o 21,00 bývam už ukrutne unavená...

simsalabim
24. feb 2024

Do septembra to vydrzis, tych par mesiacov prejde rychlo. Ak je to taky dream job, tak to proste vydrz.

lalu_sk111
24. feb 2024

Kolko mas rokov? Ak si este relativne mlada tak biorytmus zvykne byt posunuty smerom na neskorsie spatie a vstavanie... ono neskor sa to zase posunie spat, aspon o trochu. U mna po 30tke.

barborachors
24. feb 2024

toto je vsetko, len nie dream job. Ak nie si ranne vtaca, tak sa na tuto pracu nehodis