Skúšanie na pohovore

20nina14
5. jún 2017

Ahojte baby, dostala som pozvanku na pohovor ako administrativna pracovnicka. Naplnou prace by bolo
vypracovávanie evidenčných listov na stanovenie záloh na úhradu nákladov za služby
spojené s užívaním bytu
- spracovávanie mesačných predpisov platieb, mesačná závierka realizovaných platieb
- spracovávanie ročných a mimoriadnych vyúčtovaní predpísaných platieb
- vedenie evidencie príjmov a výdajov na účte domov vo výkone správy
- zodpovednosť za včasné vymáhanie pohľadávok
- vykonávanie úhrad faktúr
- v spolupráci s technikom vypracovávanie správy o činnosti za predchádzajúci rok
týkajúcej sa domu vo výkone správy
- vedenie prehľadov neplatičov, vystavovanie upomienok, príprava podkladov pre
vymáhanie.
Pohovor ma prebiehat aj formou skusania. Podla Vas co by som si mala kuknut vo worde a co v exceli.
Dakujem

stastna
5. jún 2017

Ahoj, tvoja otázka je dosť nezrozumiteľná. Čo by si chcela pozerať v exceli alebo worde? Mysliš funkcie daných programov? Ono buď ich ovládaš alebo nie

dominika6
5. jún 2017

@20nina14 ked vyžadujú znalosti v danom programe ktorý sami určia,bud to vieš alebo nie..čo chceš hladať vo worde

jeennyv
5. jún 2017

@20nina14 baby maju pravdu...toto nie je wordva excel, ale ich firemny program, Resp nejaky vseobecny, klasicky v com sa take veci robia..bud si v tom zbehla alebo nie a mas x vseliakych programov...neuviedli, ake znalosti v tomto ocakavaju??

lorela
5. jún 2017

@20nina14 Pokiaľ majú vlastný elektronický systém, určite ťa doň zaučia.

elysiacik
5. jún 2017

Možno si vás posadia do nejakej miestnosti za počítač, vysvetlia vám ako funguje napríklad ten ich interný systém v počítači a budú pozorovať, čo ste si z toho zapamätali alebo teda , ktorá sa najrýchlejšie chytí 🙂 Neviem si predstaviť čo iné by preskúšavali pri takomto druhu práce na pohovore. Jedine ak by si tam potrebovala aj cudzí jazyk 🙂

chiccco
5. jún 2017

Baby musím vás pobaviť, ja keď som bola na pohovore,tak ma skúšali z vedomostnych otázok,napr.meno prezidenta,kto je predseda vlády, aká je daň na Slovensku, rôzne matematické výpočty, koľko má pavúk nôh...... Atď proste také hovadiny že som len oči vyvalovala, stretli ste sa niektoré aj s takým pohovorom? Lebo ja veru prvýkrát.

fatima99
5. jún 2017

😀 tak to som este nepocula aby skusali z takychto veci. ale tak mozno chcu aby mal dany clovek nejaky vseobecny prehlad alebo co 🙂

@20nina14 ja som zatial pocula o skusani na pohovore ale jedine z cudzieho jazyka. nemali nejaky v poziadavkach?

bluka2
5. jún 2017

Mna raz posadili k pocitacu a dali mi napisat vo worde po anglicky pozvanku na kazdorocne stretnutie.
Urcite najdes nejake cvicenia z excelu v googli, podla mna nezaskodi, ked si ich skusis urobit

moni73
5. jún 2017

@20nina14 mna teda "skusali" aj z wordu aj z excelu. Ako prve som dostala list a mala som nan napisat odpoved, v exceli tabulku a mala som zadanych nejakych 15 uloh, co s nou mam spravit. S excelom som dosla do styku velmi malo, tak som spravila nejakych 5 uloh, ktore boli jednoduche a oznamila "skusajucim", ze word mam hotovy a z excelu hotove, to co viem. Keby som mala dat viac, musela by som si to dlhsie studovat😉. Do zamestnania ma prijali.
Tusim sa moja slovna zasoba zmrskla na slovo "som"😀

liz_lemon
5. jún 2017

@chiccco a na aku poziciu to bolo?

bluka2
5. jún 2017

@liz_lemon Deratizer v budove vlady 😀

natalienka12
6. jún 2017

@20nina14 Podľa mňa budeš potrebovať ekonomické veci ovládať. Pozri si zákon c. 182/1993 pozri si na internete ako vyzerá predzalobna výzva neplatičom. Prípadne na internete vyhľadaj nejaké ich stanovy (zrejme ide o bytové družstvo) a to si pozri. Funkcie vo wordpress ťa skúšať nebudú to ovládať určite musíš a v exceli nejakú tabuľku aby si vedela.

natalienka12
6. jún 2017

Sorry za predikciu v mobile niektoré slová mi pekne domotalo 😂

andreatk
6. jún 2017

Mne dali kreslit v exceli.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
6. jún 2017

@zltyslonik neprovokuj zase ospravedlnila som za predikciu. Zákon o správe bytov neexistuje. Volá sa zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov a má číslo ako som uviedla vyššie.

ejbyk
6. jún 2017

@chiccco aj ja som bola na pohovore kde sa ma pýtali podobné otázky,prvý prezident a pod.potom bol asi 2 hodinový test logicky...5 výberových kol!!! Chodila som tam ako na klavír každý deň,celý týždeň....nejak som ale nezahviezdila ani v teste a aj tak ma zobrali zo 75 uchádzačiek😉...a pozícia úplne obyčajná asistentka v kancelárii. Podľa mňa zbytočne preháňali.

natalienka12
6. jún 2017

@ejbyk Práce je málo a zamestnancov veľa. Takže si môžu zamestnávatelia vyberať. Minule sa tu jedna kocka rozčuľovala že ona má maturitu z obchodnej akadémie prečo by mala robiť "za pásom". No bohužiaľ, dnes má už maturitu takmer každý. Zamestnávatelia si môžu vyberať tak potom si kľudne môžu urobiť aj 10 výberových kol a tváriť sa akí sú strašne doleziti.

natalienka12
6. jún 2017

Problémom je aj množstvo vysokých škôl ktorych absolventi sú pre trh neuplatnitelni. Každý vysokoškolák by chcel plat min. 1500 euro a najlepšie nič nerobit. Šikovná absolventka strednej školy ktorá má chuť a ochotu sa učiť ovláda cudzí jazyk je komunikativna je pre zamestnávateľa 100x cennejšia ako nejaká absolventka vysokej školy ideálne sociálnej práce ktorá považuje uvarenie kávy za podradne. Preto zamestnávatelia sledujú rôzne kritériá pri prijímani ľudí ktoré bežný človek považuje za zbytočne až smiešne, ale oni vedia prečo sa to pýtajú.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ejbyk
6. jún 2017

@zltyslonik jasné aj so šéfom som sa stihla vyspať...teda s oboma😂😂😂😂

katarinapekna
6. jún 2017

@ejbyk a zarobis 500€ aj to zrejme prehanam😀 ľuďom to hrabe kvalitne

deltaa
6. jún 2017

nechapem, ludi je vsade malo nikto uz pomaly nechce robit a kazdy co nastupi tak za rok odide, vidim to stale v manzelovej praci a momentalne aj vo svojej
tym skusanim este odradzaju ludi to zase v manzelovej praci cim dalej tym uberaju z narokov a potom to tak vyzera ze ked dojde v BA zahranicny klient tak nik nevie s nim komunikovat iba moj muz .... a vyvolavacky na telefone az do deviatej vecera ci je piatok sviatok ci nedela.... najhorsie na tom doplacaju ti co tam robia uz dlhu dobu lebo musia robi za inych popri svojej praci ktoru i tak nema kto zastupit

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanugo
6. jún 2017

Mne bezne chodili zivotopisy, ze " excel- uroven experta lebo pokrocily" na to som bola alergicka. Vzdy som si pripravila na toho excel experta zadanie a mnohokrat nevedeli ani jednoduchu tabulku zosmolit. Dokonca jeden expert nevedel, ze excel nie je word. Takze ked si v CV pisala svoje realne zrucnosti a oni ta pozvali, tak nestresuj. Co nevies, doucia ta😀

deltaa
7. jún 2017

@lanugo to bude asi taky pripad nieco podobne ako nasa externa uctovnicka ktora robi ceske uctovnictvo, kedze sme chceli uctovat spravne cesky sme si nasli cesku firmu v domneni ze predsa maju prax v uctovnictve a uz pol roka robi banalne chyby vo fakturach ako gramaticke alebo hodi zly bankovy ucet a klient nam uhradi sumu v CZK na eurovy ucet a este mame aj kurzove rozdiely a teda naklady, kym to opravi jej musime pisat 2 maily a stracame kopec casu alebo nam 3 tyzdne nenahodi uhradene platby a nevieme kto nam este neuhradil a koho surit, pritom ked som sa ja uchadzala o pracu v takej firme tak som ju nedostala lebo nemam prax v ucte a ked uz robim 3 roky podvojne uctovnictvo tak uz sama prichadzam na chyby ostatnych uctovnicoch co nam posielaju faktury a nemam ani VS iba tu spominanu OA a az po 7 rokoch som zacala robit presne to na co mam vzdelanie a musis vysvetlovat nejakej office managerke ze co je to opravna faktura, presne vidno ako sa ten clovek dostal na tu poziciu a hlavne kazdy chce za 2 roky uz byt managerom, ja som asi jediny clovek co mu staci byt iba uctovnicka

lanugo
7. jún 2017

@deltaa je to tazke s takym clovekom pracovat. Ja sama mam kolegynu, ktora si ako svoju zastupkynu zamestnala babu, co ma v hlave piliny, len aby ju v buducnosti nemohla ohrozit. A chybu kt spraví musi opravit dalsi clanok v matici. No hroza😯

deltaa
7. jún 2017

@lanugo ved prave a toto som tiez zazila ked som bola ja v pohovore v Kii v Ziline ked som dosla zo zahranicia a dostala som sa do druheho kola na asistentku tiez nejaka praca v administrative , dochadzka... uplne obycajne veci, mala som pohovor uz s vyrobnych riaditelom (sikmookym) po anglicky a vedla neho sedel slovak mlady co ma odporucil ale nakoniec vybrali tu druhu (2 sme ostali) a potom som sa bavila s jednym co tam robi tak povedal ze jasne ze som bola moc dobra ze tam sa ludia boja o miesta lebo su tam zamestnani kadejaki "neschopaci" a ze nejaky manazerko sa urcite citil ohrozeny v tych velkych firmach sa ludia menia na poziciach rok je ako asistent potom rok nejaky veduci nejakeho useku a pod....