Skúsenosti s prácou v Allianz

lienkashcj
27. júl 2020

Ahojte chcem sa opýtať dnes mi telefonovali zo spoločnosti Allianz (pobočka v Prievidzi) že našli môj životopis a dohodla som si s nimi stretnutie, ale teraz ani neviem či mám na to stretnutie ísť. Keď som sa opýtala aká práca to bude tak mi neodpovedal(pán čo volal) že pracovných pozícií majú viac...ale čo tak čítam po internete tak sú to väčšinou len pracovné pozície typu že zháňanie nových klientov(hlavne pre ľudí čo nemajú žiadne skúsenosti) a na to ja nie som. Naozaj nie som na to aby som niekoho "odžubávala" aké je to skvelé poistenie a ako to k životu potrebuje. A tiež nemám žiadne skúsenosti s prácou v poisťovníctve/bankovníctve ... takže sa obávam že to bude len takáto práca. A na to nie som, myslíte že sa mi tam oplatí ísť alebo bude lepšie zatelefonovať a ospravedlniť sa ale že neprídem lebo to nie je pre mňa?
Nechcem aby to vyznelo že znevažujem túto prácu alebo tak ale nie som ten typ ktorí bude niekomu za každú cenu niečo núkať len aby zarobil. Keďže som čítala že ak človek nezoženie určití počet ľudí tak nič nezarobí...
baby ktoré s tým máte skúsenosti vedeli by ste mi poradiť? Také čo tam pracujete/pracovali alebo mali ste takto ponuku ako ja?...
Ďakujem

nina19833
27. júl 2020

áno je to presne taká práca, že voláš zháňaš klientov, ono časom ti dajú aj nejakú databázu a tým budeš volať ale najskôr budeš musieť sama zháňať isto. a nie je to znevažovanie ja by som si tiež nevedela predstaviť robiť takú prácu, nerada proste otravujem ľudí

fokuska
27. júl 2020

@lienkashcj Ty este ani nevies ake pozicie ti chceli ponuknut, ale uz chces zavolat a ospravedlnit sa, ze to nie je pre teba. Ako mozes vediet, ze to naozaj nie je pre teba?
Na stretnutie by som isla, popytala by som sa na vsetko co ma zaujima ohladom pozicii, ktore ponuknu a podla toho by som sa rozhodla dalej. Je tam plno pozicii a my naozaj netusime, ktore by chceli ponuknut tebe.

22abigail22
27. júl 2020

Vlastná skúsenosť: ťa pracovná náplň je presne tak ako píšete: čiže otravovanie ľudí cez telefón a zháňanie nových klientov.

nina19833
27. júl 2020

@fokuska ale to je presne tá taktika vieš, že oni povedia, že je tam viacero pozícii ale oni môžu robiť pohovor aj na vedúcu pobočky, aj na podriadenú tej vedúcej, aj na asistentku ale náplň práce je tam aj tak všade tá istá... preto to oni nepovedia do telefónu lebo vedia, že by ich 90% ľudí hneď odmietlo a keď tam prídu osobne tak ich vedia lepšie spracovať

lienkashcj
autor
27. júl 2020

@fokuska pravda neviem, ale no keby to bolo niečo normálne(a nie otravovanie ľudí cez telefón) tak mi to mohli povedať. A tieto poisťovne podľa internetu hlavne hľadajú takýchto zamestnancov(čo budú "otravovať" ľudí cez telefón a nútiť im poistenia) a ja nie som ten typ ktorí bude niekoho za každú cenu presvedčovať aj keď ten niekto nemá záujem

fokuska
27. júl 2020

@nina19833 Jasne, ale podla mna je neseriozne najprv suhlasit s tym, ze na pohovor pridem, napriek tomu, ze mi do telefonu na otazky neodpovedali. Mohla hned vtedy povedat, ze sa jej to zda netransparentne, ze teda nema zaujem. Zavolat teraz s tym, ze to nie je nic pre nu pricom vlastne nevie co jej ponuknut chceli - to je zas len zasterka. Bud poviem rovno, ze volam aby som si overila ci pojde o zhananie novych klientov, pretoze o to zaujem nemam. Ak povedia, ze nie, ide o nieco ine, tak pridem - a ked sa ukaze, ze je to predsa len to, tak sa v momente zdvihnem, ze mi klamali a odchadzam. Ale je tu vzdy aj sanca, ze moze ist o nieco co by predsalen chcela skusit.

fokuska
27. júl 2020

@lienkashcj Ok, ale potom im toto povedz normalne do telefonu - ze ty si si citala na internete a vyzera to, ze budes museit otravovat ludi a to ty nechces, takze v tomto pripade vase stretnutie rusis. Ked ti nieco konkretne vadi, tak to normalne pomenuj ;)

nina19833
27. júl 2020

@fokuska tak jasné ale zase na druhej strane, stále chce byť slušná a normálne tam zavolať, že nepríde...koľko ľudí je teraz takých, že ho čakajú na pohovor a nakoniec sa ani neukážu a ani nedajú vedieť čo sa stalo.tiež sa nám to pár krát stalo, potom sme už tedy my volali, že čo sa deje a už neboli ani schopní zdvihnúť telefón

fokuska
27. júl 2020

@nina19833 Ano, to je samozrejme normalna slusnost, ze ak nechcem prist, tak zavolam. Ale aj tak som za to, ze treba povedat do telefonu pravdu, nie vykrucat sa, ze nie je to praca pre mna, pricom v skutocnosti neviem o aku pracu ide.

obleckozaecko
27. júl 2020

Nasli tvoj zivotopis, lebo im bol zaslany. Takze aj predtym si mohla vediet, ake su praktiky poistovni. Ak si suhlasila s pohovorom tak nan chod a oboznam sa so vsetkym co ta zaujima. Neverim na take "ze osobne na pohovore ta lepsie spracuju". Ked raz nechces robit nahananie klientov cez telefon, povies to priamo aj osobne na pohovore. A mozno ti ponuknu cosi uplne ine - aj vdaka otvorenosti. I ked sanca nie je vysoka.

lienkashcj
autor
27. júl 2020

@obleckozaecko opravím ťa oni našli môj životopis na profesia.sk (áno, mám ho tam zverejnený) takže ja som im životopis neposielala

elistek13
27. júl 2020

@obleckozaecko by si sa cudovala, ti co to robia dlho vedia ludi uz tak ludi ako keby oblbnut, ze suhlasis s takymi vecami a az doma si to potom uvedomis. ved normalne zavolaj, povedz, ze si si proste zistovala ako kby to fungovalo a ze o taky typ prace proste nemas zaujem

obleckozaecko
27. júl 2020

@lienkashcj Aha v poriadku. Tak potom chapem, ze nevies ake su praktiky v tejto oblasti. Ale aj tak by som tam isla, ak ti to neblokuje nejake ine dolezitejsie veci. Skusenost.

obleckozaecko
27. júl 2020

@elistek13 Tak ja asi nie som tento typ. Navyse ani nemam moc skusenosti s tym, ze sa musis vyjadrit priamo na tom pohovore, ze nastupujes a uzatvaras zmluvu. Cize ja by som isla a vypocula by som si.

luccija
27. júl 2020

@lienkashcj väčšinou ako píšeš, ale aspoň by som išla na pohovor a jasne povedala čo nechcem možno majú aj iné pozície.Aspon si spravíš prax v pohovoroch😀

lienkashcj
autor
27. júl 2020

@obleckozaecko pôvodne mi volal pred skoro tromi týždňami keď som bola v nemocnici ale mala som tam nejaký zlý signál a moc som mu nerozumela tak som povedala že kedy prídem pravdepodobne a dnes volal. A hlavne mi príde že nie som práve potencionálny zamestnanec na ktorého by sa nejako top oplatilo čakať(keďže moje skúsenosti v tejto alebo aj inej oblasti sú takmer nulové :( vždy keď som si podala životopis niekam sa mi neozvali a tipujem že môj zdravotný stav zohral tiež úlohu a to že nemám moc skúsenosti tiež), preto si myslím že to bude telefonovanie ľuďom a otravovanie ich(lebo to aj tak väčšina ľudí vzdá časom). A viem že ja na to nie som aby som niekomu za každú cenu nútila niečo...mne keby povedali že nechcú tak zloží a ďalej neriešim a nie ich presviedčať :(

cuvienka
27. júl 2020

nie je to rozhodne praca pre kazdeho. viem ze musia plnit plany a ak nie, tak proste zevraj su tam neuveritelne tlaky na tych zamestnancov. nie je to len tak presviecat ludi nasilu, aby si dali spravit nejaku tu poistku

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkashcj
autor
27. júl 2020

@deti95060810 ale určite zo začiatku tých ľudí otravovať musela inak by klientelu nezískala a má šťastie že časť jej klientely tvorí rodina a jasné že rodine neponúkne nevýhodné poistenie ale nemyslím si že tak ako sa chová k vám sa chová ku všetkým svojím klientom....

fokuska
27. júl 2020

@lienkashcj Je rozdiel ci sedis na pobocke a klienti teda prichadzaju sami a potom ked chcu nieco dalsie, tak sa uz obratia priamo na teba a je rozdiel ked ty musis byt "v terene" a zhanat si ludi, alebo byt na cal centre a obvolavat ludi.
Ved poistovna to nie je len jedna jedina pozicia. Je toho vela a aj naplnou sa lisia. Ale ty mas pristup, ze si sa uz rozhodla ze to bude toto a hotovo a ze kazdy kto robi v poistovni, tak otravuje ludi.

lienkashcj
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkashcj
autor
27. júl 2020

@fokuska nie, nie každý moja otravuje ale väčšina áno. Neviem či ty robíš v poisťovni keď si ju tak zastsvas(vo viacerých diskusiach) a je mi to jedno. Keby mali inú pozíciu tak prečo by mi to nepovedal. A je rozdiel kde človek robí či niekde na centrále alebo na pobočke. A snáď mi nechcete povedať že by nejakú TOP pozíciu(kde nemusím otravovať ľudí) by len tak ponúkli babe ktorá nemá skúsenosti s tým....takýmto absolventom/mladým ponúkajú len také pozicie kde treba otravovať ľudí...

fokuska
27. júl 2020

@lienkashcj Nerobim vobec v oblasti poistovnictva. Ja neviem preco ti to nepovedal, neviem preco si sa nepytala dalej, neviem preco si suhlasila s pohovorom ked ani nevies o aku pracu by islo.
A ano, vela je takych pozicii kde musis zhanat ludi, ale su aj take kde nemusis. Netusim ake mas ty vzdelanie a skusenosti a teda co by ti mohli ponuknut. A ani neviem na co vobec tato diskusia je, ked ty uz vopred si rozhodnuta, ze to bude presne taka pozicia a nepripustis pomaly nic ine. Tak zavolaj tam a zrus to a mas po probleme :D
A byt "poslednym" pracovnikom za prepazkou v poistovni a cakat kto sa kedy pride poistit nie je ziadna TOP pozicia...

lienkashcj
autor
27. júl 2020

@fokuska ja som sa pýtala ale aj tak nepovedal o čo ide evidentne to nechcel povedať lebo vedel že by som ho(pravdepodobne) odmietla...inak nevidím dôvod prečo to tajiť. Iste sú pozície kde nemusíš zháňať klientov ale to určite nebudú ponúkať mladému neskusenemu človeku. Na čo je táto diskusia aby som si zistila čo takto môže poisťovňa ponúkať keď takto kontaktuju niekoho a nie som asi jediná kto si myslí že ide o takúto pozíciu.

michaellaella
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
29. júl 2020

@michaellaella Co je to "praca popri aktivne"? A viac info mas ty v pravidlach pouzivania stranky a fora - reklama a taketo ponuky su tu zakazane. Okrem toho to musi byt pekny odrb. Kazda seriozna firma je hrda na svoje meno a tak je samozrejme, ze to uvedie aj v ponuke prace - spolu s nazvom pozicie, zakladnym popisom naplne prace/zodpovednosti, pozadovanymi zrucnostami a samozrejme s ponukanym platom ;) tiez sa uvadza oficialny kontakt a ziadne sukromne spravy na internetovych forach.

Ale ak islo len o to postazovat sa, tak mi je luto, ze nestihate vybavovat klientov - skuste pracovat efektivnejsie ;)

fokuska
29. júl 2020

@michaellaella A nestacilo ti, ze v inych diskusiach ti uz prispevky vymazali? Nepoucila si sa?

maria898
29. mar 2022

@lienkashcj ahoj, viem ze je to stara tema ale bola si nakoniec na tom pohovore? Mne sa vcera stalo to iste volali mi presne ako tebe a tiez mam nazor ako ty

lienkashcj
autor
7. máj 2022

@maria898 prepáč že odpisujem tak neskoro dlhšie som tu nebola :( ja som tam vtedy nešla potom po nejakom čase mi ešte volali 1-2 poisťovne alebo niečo tomu podobné :D ale odmietla som ich a ty čo? Išla si?

maria898
8. máj 2022

@lienkashcj nie tiez som odmietla