Skúsenosti s prácou v Bille

2. jan 2023

Ahojte ma niekto skúsenosti s prácou v Bille? Jednalo by sa o administratívnu pracovníčku/fakturantku ale teda pri opise práce bolo spomenuté ze moja náplň práce bude aj dohladavanie stratených veci na predajni/v sklade a taktiež dokladanie tovaru a práca za pokladňou.. Ďakujem za vaše skúsenosti

mogaa
2. jan 2023

no budeš robiť aj inventúry - t.j. či sedí množstvo tovaru napr.v mrazákoch so stavom aký má byť....v podstate všetok tovar na predajni....kamoška to robila, potom odišla....v podstate v prípade potreby robíš okrem svojej práce všetko....

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
2. jan 2023

tak ťažká....asi ako práca predavačky, keďže budeš robiť aj ich prácu....najhoršie je práve pri inventarizácii to dohľadávanie a teda tovaru v mraziakoch a čo sú povykladané na vrchných policiach.....prejdi sa po danej predajni a uvidíš....pri inventarizácii ti musí sedieť sklad, tovar na predajni so stavom aký bol prijatý na predajňu....

autor
2. jan 2023

@mogaa ďakujem.. No neviem sa rozhodnúť čo mám robiť 😂 ci to zobrať ci nie..

mogaa
2. jan 2023

za vyskúšanie nič nedáš...pokiaľ nemáš inú prácu, vyskúšaj a popri tom si pozeraj niečo iné - od toho skúšobná doba je....

autor
2. jan 2023

@mogaa no práveže mam na vyber ešte jednu ale ta je menej platená ale zas fyzicky nenáročna.. Tak zisťujem a dávam si pre a proti a teda neviem sa rozhodnúť 😂

mogaa
2. jan 2023

je tam veľký rozdiel v plate? lebo čo viem tak Billa cca 1000 brutto + ak budeš cez víkendy zaskakovať aj za predavačky tak príplatky....ak máš ale aj inú možnosť a ide o kanc.prácu volila by som druhú.....záleží čo si predtým robila a čo chceš robiť v budúcnosti....

autor
2. jan 2023

@mogaa rozdiel cca 150 e.. Víkendy by som mala volne tam aj tam koli dcére mi vyhoveli.. No predtým som robila úplne niečo iné 😂 vo fabrike na štyri zmeny 🙈 a bol to masaker schudla som 10 kíl 😂 potom som bola na rd a teda teraz po rd hľadám prácu

mogaa
2. jan 2023

@mogaa a prac.doba? rovnaká?

autor
2. jan 2023

@mogaa áno rovnaká

mogaa
2. jan 2023

asi aj tak by som volila tú druhú prácu, lebo v životopise ak uvedieš Billa - stále je to obchod - kariérne v budúcnosti to nebudú brať ako prax v administratíve.....ideálne by bolo v jednej práci nastúpiť skôr a jednoducho si to vyskúšať.....

autor
2. jan 2023

@mogaa ja som tiež viac naklonená k tej druhej práci aj by ma to viac bavilo len zas finančne je to rozdiel no.. No to by bolo ideálne lenže keď vyskúšam jedno druhé už nemusí byť a naopak.. Takže to je na prd..

mogaa
2. jan 2023

veď od kedy máš mať nástup? povedz v jednej firme že nástup o týždeň neskôr a po týždni uvidíš ktorá firma...z tej jednej môžeš odísť a ísť do druhej kde povieš neskorší nástup....hoď si to do kalkulačky, v čistom to až taký rozdiel nebude🙂ono hrabať sa pár dní v mraziakoch a kontrolovať či ti sedia počty - nebude bohviečo hlavne teraz v zime.....a ešte premýšlaj kde ti budú skôr tolerovať OČR keď dáš dieťa do škôlky.....

limoncino
2. jan 2023

Ja asi nikdy nepochopím tieto pozície. Prečo by mala fakturantka behať po predajni a počítať tovar? Mne raz ponúkli nižšiu managersku pozíciu v Lidli a mimo iné tam bolo aj vykladanie tovaru. S vďakou som odmietla napriek peknému platu, ak by som túžila vykladať tovar, hlasim sa na predavačku.

mogaa
2. jan 2023

@limoncino ono to nie je fakturantka ako taká....len keď príde tovar, nahrá tovar z faktúr do systému predaje, to ale nie je úráca na celý deň, preto potom zaskakuje v kase či pri iných prácach na predajni - to tam robí aj vedúca predajne....

autor
2. jan 2023

@mogaa no to je už prepočítané v čistom podľa kalkulačky co som na nete nasla 😂 no ja som dosť zamrznutá takže neviem ako by som dala pri mraziakoch 😂 😂 oboje je nástup 15teho 😂 a co sa týka ocr billa neviem ako ale povedala som ze mam malú co chodí do škôlky a v tej druhej nemajú problém s ocr aj s častými..

mogaa
2. jan 2023

v jednej z prác by som povedala že nástup sa mi trochu posunul a môžem až o týždeň neskôr...ak už sa pre teba rozhodli, týždeń počkajú....čo sa týka tej Billy tam tú inventarizáciu budeš robiť pár dní v mesiaci...kamoška odtiaľ odišla práve pre to že sa jej nechcelo štverať po regáloch, lebo naozaj niektorý tovar je vysoko a je ťažký....

autor
2. jan 2023

@mogaa no vyskúšam sa snimi nejako dohodnúť.. Ale teda tu billu no neviem ci dám ja som chudá az moc práve sa snažím pribrať 😂 mam 50 kíl a 170 cm.. Takže neviem ci budem vládať tam sa s ťažkým naťahovať do kelu

mogaa
2. jan 2023

no tak najskôr vyskúšaj tú druhú prácu....lebo v Bille ťa najskôr začnú asi zaúčať nahadzovať tie faktúry a pokladňu....choď sa normálne prejsť po tej predajni(nákup) a uvidíš aký tovar majú v horných regáloch....ak ho chceš spočítať musíš ho buď vyložiť alebo poodsúvať aby si zrátala kusy....samozrejme je to blbé zrátať aj v tých mrazákoch....

autor
2. jan 2023

@mogaa ďakujem krásne za pomoc ♥ urobím tak.. Pôjdem sa tam pozrieť a uvidím z hodnotím..

limoncino
2. jan 2023

@mogaa takže v podstate skladovy hospodár a nie fakturantka

janinamojka
2. jan 2023

Napíš mi IP

heln
2. jan 2023

co je ta druha praca?
ja som robila v bile, 20 rokov do zadu, ked sa u nas otvarala predajna, tiez fakturantku, resp. to bola kumulovana funcia pokladnicka/fakturantka, potom som robila aj inventury, zaucala som veducich, zastupovala hlavnu pokladnicku, samozrejme do pokladne a vykladat tovar.... za smiesne peniaze,
no a neviem ci sa firemna kultura za tie roky zmenila, ale vtedy pred otvorenim prisiel nejaky regionalny manazer a vynadal nam do ku.... pi.... a ko..... s tym, ze kto nie je spokojny, tak moze odist a na jeho miesto caka 100 dalsich ludi, robili sme min. 200 hodin mesacne, obcas niekto zavolal inspektorat prace, ale vzdy sa to ututlalo a my sme boli ticho, lebo sme boli radi ze mame pracu... faktury boli v pohode, inventury boli brutal, lebo sa tam strasne kradlo....

luci4598787
7. feb 2023

Ahoj, ako si sa rozhodla ? Ja robím AP už 2 roky a veľmi často mám chuť si, len vziať veci a odísť. Neustále mať stres, že nič nestihaš, lebo okrem id musíš pomáhať vykladať tovar, chystať akciu, sama vykladať cenovky na celom obchode, okrem mliečneho oddelenia a lahôdok, záruky pozerať a to vsetko stihni za 8,5h. Lebo nadčas nezaplatia, lebo to je tvoja vina, že nestihaš. Ak, by bola v mojom okolí lepšie platená práca hned idem do p.