Skúsenosti s prácou vo Fann parfumérii

nemezys
20. okt 2014

Ma niekto skusenosti s pracou v tejto parfumerke?

niki101988
20. okt 2014

@nemezys S prácou tam skúsenosti nemám, ale s míňaním skúsenosti bohaté, mám jedno Fannko v Prahe kde sú super predavačky, ochotné milé také už aj kamošky za tie roky. Na SK sa mi stáva však aj to, že si ma tam ani nevšimnú a ti eparfumy za sklom vo vítrine noo doba kamenná 😀

emily.s
20. okt 2014

Ja som tam pracovala. Minimalna mzda, kratky-dlhy tyzden. Nezaucia ta, musis si nastudovat produkty sama. Ukazu ako funguje pokladna a hned ta postavia predavat produkty bez znalosti sortimentu. Predavacky musia chodit na skolenia o produktoch, co je fajn, ALE prve tri mesiace ta na ziadne skolenie neposlu, lebo 'este nie je iste, ci si ta nechaju'. Zmluvu davaju na dobu urcitu (1 rok) a ak predlzia, tiez iba na dalsi 1 rok, potom na dalsi 1 rok a az potom na dobu neurcitu.
Pohovor ma 3 kola a na zaciatku prveho kola daju vyplnit 4-stranovy test a dotaznik. O plate ale nic nepovedia, ani ked sa spytas nedostanes odpoved. Ponukanu mzdu uvidis az na zmluve pri podpise. Ak ta prijmu, musis cestovat do Banskej Bystrice a zmluvu podpisat priamo v centrale. Na pohovore sa pytaju na veci, na ktore nemaju pravo - deti, rodina, rodinne vztahy, ci manzel suhlasi, aby si pracovala od 9 do 21, ci si majitelkou bytu v ktorom byvas a kolko mesacne platis, ci mas s manzelom spolocny bankovy ucet a pod.
Davaju hodinovu vypoved. V skratke tolko k FAnn.

nemezys
autor
21. okt 2014

No to snad nemyslis vazne, uz to prehanaju na tych pohovoroch. ale tak dakujem aspon som usetrila cas a benzim.
@emily.s

emily.s
21. okt 2014

@nemezys Zial, je to tak. Velmi ma to prekvapilo, lebo som si nemyslela, ze moja oblubena parfumerka vyzera z druhej strany takto. Na Slovensku mozu zamestnavatelia urobit hocico a vedia, ze tak ci tak najdu ludi ochotnych prijat akykolvek pristup a akekolvek podmienky, len aby mali pracu. Na prve kolo pohovorov prichadza vzdy velmi vela ludi (50-70) a trva to vecnost, kedze kazdeho zavolaju na rovnaku hodinu.

132268
21. okt 2014

@nemezys ahoj , ako pozerám niekoho z FAnn vyhodili a nevie to stráviť . Ja mám práveže dobre skúsenosti s FAnn. Pracujem tu už 7 rokov a lepšiu prácu za ponúkaný plat nenájdeš . A nieke to minimálna ako sa spomína , možno prvé 3 mesiace čo je skúšobná doba. A je tu veľa dezinformácií o tom ako to vo FAnn skutočne je. S predlžovaním zmluvy sa FAnn drzí toho čo zákon povoľuje a na skúšobnú dobu tá dávaju preto lebo aj ty si to môžeš za ten čas rozmyslieť a preto tá počas tej doby neposielajú na žiadne školenia kedže všetko ohľadom školení hradí zamestnávatel a veľké plus je že na školení dostávaš drahé luxusne darčeky konkrétnej značky, ktorá robí školenie. A to , že ideš podpísať zmluvu až do BB nieke nič hrozne, proste pokial má aj majiteľ firmy čas chce spoznať človeka, ktorého práve prijali. Už len dodám, že práca tu je kľudná okrem Vianoc kedy je najsilnejšie obdobie. Viac povedať nemôžem kedže zvyšné veci sú v pracovnej zmluve, ktorá sa nesmie zverejňovať a k nahliadnutiu je iba pre zamestnancov.

132268
21. okt 2014

@niki101988 tie skla skla slúžia na ochranu tovaru kedže sa začalo veľa kradnúť

niki101988
21. okt 2014

@132268 Len ma udivuje že v Čechách ich nemajú, desím sa predavačiek niektorých keď si chcem parfém len ovoňať a nejdem ho hneď kúpiť tak ďalší ak by som chcela aj kúpiť si nemám ani odvahu pýtať

132268
21. okt 2014

@niki101988 tak to mi je ľúto, že máte takúto zlú skúsenosť. Treba zmeniť parfumérku a možno v nej nájdete niekoho kto Vám sadne.

niki101988
21. okt 2014

@132268 V Prahe mám jednu, kam chodím veľmi rada. V BA som sa už poučila a viem že treba mať značku aj na čele inak si o Vás prítomné dámy myslia že ste chudera. Najlepšie je aj tak zahraničie tam Vás nerieši nikto

deniskavecicky111
3. mar 2015

Ahojte, a naozaj je to len na 1 rok a potom znovu 1....

yaskacan
21. jan 2016

Som úplne prekvapená aká negatívna kritika sa tu vedie na Fann. Pracujem tam vyše roka a som spokojná. Môj pohovor prebehol úplne v poriadku a v pritelskej nálade. Keď ma prijali bolo nutné aby som išla na centrálu v BB...cesta bola trošku zložitá ale to, že som tam išla vidím pozitívne. Človek aspoň vidí srdce Fannu, ľudí, ktorí to tam riadia a vďaka nim to všetko funguje... 🙂 Kto vidí cestu do BB ako veľký problém by sa mal nad sebou zamyslieť....oni len chcú aby sme sa viac zblížili s firmou a aby oni vedeli kto reprezentuje meno FAnn. Čo sa týka zaškolovania myslím že je viac než štandardné. Samozrejme, že prvé prvé tri mesiace vás naučia základ a ak ukážete, že tam chcete pracovať tak po troch mesiacoch sa to rozbehne. Niektoré školenia nie sú najlacnejšie a takto chránia samých seba ale keď sa na nich raz dostanete tak to bude zážitok + nikdy vás nenechajú odísť na prázdno a to hovorím o luxusných vôňach a kozmetike. Je to krásna a určite najvoňavšia práca 🙂

elisskah
18. okt 2020

@yaskacan
@132268 baby, prosím vás.....pracujete ešte v parfumérii?