Sociálna fóbia a práca medzi ľuďmi

9. apr 2024

Zaujímalo by ma, či by človeku, ktorý je hanblivý a má strach s komunikácie s ľuďmi pomohlo, keby sa zamestnal niekde, kde musí hovoriť s ľuďmi, ako napr. predavač v obchode. Viem, že každý človek je iný. Poznám ľudí, ktorým to pomohlo. Stres z komunikácie opadol, vytvorili si, ako sa povie "thick skin". Iní sú z tej práce stále vystresovaní a majú sa ešte horšie.

Je tu niekto so sociánou fóbiou alebo hanblivosťou, kto pracuje/pracoval takto medzi ľuďmi? Ste ten prvý, či druhý prípad?

bibssli
9. apr 2024

U mňa bola naozaj veľká hanblivosť ..základná škola - patrila som medzi naozaj utiahnuté tiché typy .. stredná tiež ma radili medzi introvertov mala som 3 spolužiačky, ktoré boli podobný typ a tak som prešla aj strednú..na vysokej, keďže som šla zdravotnícky smer som už musela v nemocnici viac komunikovať s ľuďmi zo začiatku to bolo ťažké pre mňa teda hlavne tak vnútorné to prelomiť .. a teda pracujem v zdravotníctve už 5 rokov po vysokej ..milujem svoju prácu, milujem pacientov a komunikácia je už pre mňa malina či s lekármi alebo pacientmi 🙂

caroline_
9. apr 2024

Mne to nepomohlo

reanda
9. apr 2024

socialna fobia nie je hanblivost.. sf mas vacsinou ziskanu kvoli nejakej traume.. ak s tym budes pracovat, pomoze aj vystavovanie sa soc. situaciam.. casom to prekonas.. ak ide o prirodzenu plachost, introverziu a nechut k prilisnej socializacii, mozes sa tiez casom v praci s ludmi 'otrkat', ale neprekonas to nikdy a takato praca ta bude proste vycerpavat