Špeciálny pedagóg v bežnej základnej škole - náplň práce

18. apr 2024

Ahojte, musím písať "anonymne", keďže nemôžem si dovoliť, aby ma niekto z práce identifikoval, tak prepáčte. chcem sa opýtať, čo reálne robí špeciálny pedagóg na bežnej ZŠ. Akú má náplň práce konkrétne. Vopred ďakujem.

kacena4
18. apr 2024

od vudpap si precitaj manual prace sk. speci pedagoga. co chces pocut? robi papierovacky, spolupracuje pri PO, realizuje pracu so siakmi, diagnostikuje....

autor
18. apr 2024

@kacena4 , dakujem, napriklad to, ci ma rozvrh hodin a pridelenych ziakov so specialnymi potrebami alebo sedi v triede a tak pomaha a podobne

kacena4
18. apr 2024

v triede nepomaha na to je asistent. rozvrh je lepsie si spravit dobre to organizuje cas pedag. aj detom ak vefia kedy pojdu na sedenie, ziakov pridelenych?? to je co. vsak su na skole ziaci so svvp + ziaci s PO a tym sa venuje ak treba. ak je na skole viac specped rozdelia si deti to je normálne

ninusa221
18. apr 2024

Ja som teraz na praxi a naše špeciálne pedagogičky si berú deti do svojich kabinetov. Majú aj voľne hodiny, a majú rozdelenú prácu po triedach. Robia papiere, riešia veci z poradňou, triednou atď.

autor
18. apr 2024

@kacena4, ďakujem , pracujem ako učiteľka 26 rokov, na škole špeciálneho pg nemáme a chcem si robiť rozširujúce štúdium, i keď som uz "stará". Preto by som to chcela vedieť. Vďaka.