Stresujúca práca

12. sep 2023

Dobrý deň. Chcela by som počuť váš názor na moju situáciu. Tretí mesiac pracujem v novej práci, z toho asi polovica boli len rôzne školenia. Čím som tam dlhšie tým mam väčší stres, v noci sa budím a nemôžem zaspať, počas dna mi je na vracanie, trasu sa mi ruky, zle sa mi dýcha atď. Zmena momentálne nie je možná, bývam na dedine bez auta a práca z domu sa ťažko hľadá, aj ked je stresujúca. Máte prosím nejaké rady ako to zvládnuť? Poslednú dobu sa aj bojím ze si privodim nejaké zdravotné problémy, uz ani jest nemôžem. Ďakujem

minenkak
12. sep 2023

Prácu nechať v práci a nerozmyslat

melanta
12. sep 2023

Nemôžeš spať, nemôžeš jesť, ťažko sa ti dýcha. Ľudia dochádzajú bez auta z dedín aj 80 km za prácou. K čomu ti bude táto práca, keď si privodíš ešte väčšie zdravotné problémy? Či až potom to budeš riešiť. Prepáč, ale dedina a bez auta je len výhovorka. Zdravie ak pre teba nie je prvoradé, tak potom každá rada zbytočná.

autor
12. sep 2023

@minenkak to sa veľmi ľahko hovorí, ja to nerobím vedome, automaticky mi uz hlava ide smerom na prácu, ze co zas bude..

taynee
12. sep 2023

Vzdy tie zaciatky v novej praci su taketo. Tym, ze pracujete online z domu, tak onboarding process a zaskolovanie je tazsie, ine ako kedy ste boli s kolegami v office. Treba to nechat plynut volne a nebrat si to k srdcu prilis. Vsetko sa utrasie. Ja som prednedavnom menila pracu a prve dva mesiace som nevedela,kde je sever. Strasna katastrofa, chaos, stres, panika. Naozaj som sa sama seba pytala, ci som urobila dobre. Treti mesiac sa to zacalo pomalicky ustalovat, teraz som 4ty mesiac, este stale je to pomerne cerstve, ale lepsie. Bude sa to u vas zlepsovat, den za dnom, uvidite 🙂

kvetinka75
12. sep 2023

koľko máš rokov? Máš rodinu, deti? Pretože ak nie, tak výhovorka dedina a že nemáš auto, je len výhovorka. Poznám ľudí, ktorí dochádzaju aj 90 km každý deň a autobusom. Takže sú to iba výhovorky. Buď sa časom naučíš nejako sa odosobniť, možno aj cez nejaké záujmy (skús rady od nejakých psychologičiek, čo by navrhovali) alebo tú prácu zmeníš. Neviem akú máš prácu, aký čas trvá, kým sa človek ako tak do toho dostane, ale možno ešte 1-2 mesiace a bude to lepšie. Ak nie, radšej by som odišla, keď aj do iného mesta.

76california
12. sep 2023

nepoznam Tvoj zivotopis,
ale dnes som si pozerala ponuky na profesii, tak napr. ako recepcna mas moznost byvania, ktore poskytuje zamestnavatel,
mozno toto by bola moznost pre Teba 🍀

autor
12. sep 2023

@76california mam manzela, to by asi nepreslo :D ale ďakujem 🙂

autor
12. sep 2023

@taynee ďakujem veľmi pekne 🙂

kvetinka75
12. sep 2023

autorka - tak potom už iba dochádzať. Neviem lokalitu, kde bývaš? Aké sú tam možnosti.

76california
12. sep 2023

Ok, chápem,
tak potom ešte jedna rada odo mňa - na takéto spomínané začínajúce úzkosti (aby neprerástli do niečoho horšieho) veľmi - ale že - veľmi pomáha fyzická aktivita, takže odporúčam si ísť po práci zabehať, postupne pridávať podľa tvojej kondície (vyčistí sa Ti hlava, budeš úplne inak vnímať tie stresory ohladom práce, viac s nadhľadom, ver mi), ak to dokážeš aplikovať a vytrváš v tej fyzickej aktivite, tak som zvedavá a poprosím Ťa napísať potom, že ako to vplýva na Teba, aké zmeny Ti to prinieslo

minenkak
12. sep 2023

T,o sa musíš naučiť,večer relax,prechádzka ,sex,dobrá kniha ,film,môj muž má teraz tak stresujúce obdobie , že ani nespava v spálni lebo tam nezaspím pusti si film a zaspí v momente a spí až do rána

anna393
26. nov 2023

Ak by si mala zaujem pracovať z domu nechaj mi SS rada pomôžem 😉