Učiteľka v škôlke

sonicika
11. sep 2015

chcela by som sa spytat nieco o tej praci ... chcela by som to raz robit ... a aky je ccca pracovny cas, co je vasou naplnou, ci po prichode domov nemusite nic riesit ... a aky mate plat a vsetko co vas napadne mi popiste dakujem

pumpkincake
11. sep 2015

Tak ja som sice uz cerstvo po skole , skusenosti mam sice male, ale jednoznacne ti poviem, ze po prichode domov mas dalsiu sichtu - pripravy co na dalsie dni, dopisovanie , planovanie... ja niekedy aj do noci, ale samozrejme zabehnute po rokoch uz maju s tymto menej starosti. Dalej , prvy rok si skoro stale chora kym si naberies nejaku imunitu lebo z deti sa siri kadeco 😀 dalej peniaze su ubohe ci uz mas vs alebo nie. Nakhorsie na tom je , ze rodicia si myslia, ze vsetku ich pracu musis zastat ty, cize nie je to vobec o hrajkani a ani len o vzdelavani a vychove ale aj o tom, ze rodicia casto zanedbaju alebo ani nevedia priviest dieta k zakladnym navykov , ktore by uz malo pri nastupe zvladnut. Dalsia vec si jednou nohou v base. Deti je strasne vela, obzries sa chvilu inde a za ten cas sa moze stat kadeco cize musis byt veelmi obozretnaobozretn. Takze fakt velka opatrnost. Prazdniny nie su take ako si nezainteresovani myslia, su kratsie, dovolenku si nemozes vybrat kedy chces ale lej cez prazdniny a pocas nich sa chodi do skoly na planovanie, upratovanie , zdobenie tried a pod. Ale je to kreativna a pekna robotA 🙂 pracovny cas je na ranne a poobedne. Bud prides rano podla otvorenia ms cca 6:45 a odides okolo 13:00 alebo prides okolo 11:00 na poobednu do cca 17:00 ale to maju skolky same stanovene. ak ti nevadi , ze za to vsetko dostanes cca 450€ mozno v (sukromnej viac)tak hura do toho.

alchemilkazltozelena
11. sep 2015

@sonicika musis mat vysoku skolu, aspon Bc predskolska a elementarna pg, inac ta nevezmu...
po prichode domov prave naopak, riesis veci...chystas si pomocky, plany, pripravy, aj cez vikendy, a v mojom pripade to bolo tak ze skoro stale ma bolela hlava po prichode domov....takze som si dala kavu a sla spat

plat je podla platovej triedy, od tych 450 ako pise @pumpkincake aj smeny su tak ako ti napisala...

ja som to robila, potom som sla na matersku a uz sa nechystam naspat... @pumpkincake presne opisala ako to je, niet co dodat

sonicika
autor
11. sep 2015

@pumpkincake ale to presne ma bavi... ucit deti, vzdelavat ich, hrat sa snimi ...chystat im aktivity...
premna to znie fantasticky - samozrejme uvidim ake to bude v reale ale mam dve male deti a ohromne ma bavia a desim sa toho ze vyrastu a uz toto nebudem robit
aj plat by mi mal asi stacit snad... nemam velke oci ale uviidme no
dakujem

pumpkincake
11. sep 2015

@sonicika staci sa len vyrovnat s faktom, ze rodicia su horsi ako deti 😀 teda ich naroky. A tiez s byrokraciou a kopou nezmyselnosti. Ale inak kretivna a trpezliva musiis byt maximalne a ak si tak je to praca pre teba 🙂 kreativitu nemyslim len vytvarnu ale aj hudobnu, pohybovu, dramaticku. 🙂

alchemilkazltozelena
11. sep 2015

@sonicika a vysoku skolu mas?

adka31
11. sep 2015

@sonicika podla tvojho prispevku zatial nie su uc. V prvom rade musis mat pg vzdelanie. Vysoka skola sa zatial nevyzaduje. Ale ak si mas robit pg minimum, teda ako sa to povie po starom nadstavbu na sš, vyhodnejsie by boli asi podat si na vysoku predskolska a elementarna pedagogika. Ja mam predsk. a inkluzivnu, co mna velmi bavilo. Tvojou naplnou bude vychovavat a vzdelavat male deti a hlavne ich lubit, to je prvy a hlavny predpoklad pre pracu ucitelky MS. Ked vystudujes, budes musiet absolvovat adaptacne - prvy rok budes mat uvadzajucu ucitelku, ktora bude spolu s riaditelkou na teba a tvoju pracu dozerat, poctivo si budes pisat kazdy den pripravy na vzdelavanie, potom to ukoncis vystupom pred komisiou. Ono, vzdelavat sa budes musiet cely zivot, my absolvujeme vkuse nejake skolenia, kurzy, momentalne bezi kreditove vzdelavanie. U nas je prac. doba 6:00-12:00 a 10:00-16:00.
Samozrejme, ze si pracu domov nosim, i ked niekedy len v hlave, tam je stale, ale pomocky si chystat, rozna byrokracia, ja naor. mam na starosti web stranku, pravidelne pridavame prispevky na Fb, vydavame Noviny. To vsetko robim z domu.
....ked mas ciel a tuzis po nom, pomalymi krockami sa k nemu prepracujes, len musis byt vytrvala a samozrejme chciet robit s detmi... Praca s detmi je krasna, ale narocna.
Tiez som tak zacinala, ako mlada mamicka, najskor stredna, potom vysoka a islo to, drzim palce 😉

alchemilkazltozelena
11. sep 2015

@adka31 samozrejme ze musi mat vysoku skolu, bez vysokej skoly ju MOZNO zamestnaju na dedine, aj to si nie som ista..

adka31
11. sep 2015

@alchemilkazltozelena asi to zalezi od zriadovatela, poznam xy uciteliek bez vysokej a nikto ju id nich nevyzaduje.

pumpkincake
11. sep 2015

@alchemilkazltozelena naozaj to zalezi od zriadovatela. Nemusis mat vs ale musis mat aspon strednu ucitelstvo ms. Ale mas velmi nizky plat a nemoze ti rast lebo je nejako zmrazeny. Kamoska ma len ss a pracuje v ba v sukromnej ms.

simonko1612
15. nov 2019

@alchemilkazltozelena Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť? Chcela by som učiť v škôlke, mám VŠ ale úplne iného zamerania. Co by som si mala dorobiť pripadne kde?