Úrad práce a podpora v nezamestnanosti

janulik176
9. mar 2009

Ahojte, moj manžel je PN, ale ked ukonči PN vie že dostane vypoved, lebo prevadzku na ktorej pracoval úplne zrušili. Chcem sa vas opýtat, či može popri podpore v nezamestnanosti pracovat na dohodu, ak ano tak kolko hodin a za aky plat? Započitava sa podpora v nezamestanosti do prijmov na danove? Ďakujem.
PS: Ma manžel narok hned po nahlaseni na UP na podporu v nezamestnanosti aj ked dostane odstupne?

evita68
10. apr 2014

@lucif1 môžeš poberať podporu, ak máš manžela a RP prepíšeš na neho

zanetamatej
10. apr 2014

@evita68 ja som nenapísala že nie je nárok na podporu, je, ale Lucif1 sa pýtala, či dostane podporu aj teraz keď je na rodičovskej dovolenke do januára, musela by sa evidovať na úrade práce ako nezamestnaná ale teraz jej plynie rodičovská dovolenka, takže teraz nie, ale má nárok - potom po skončení RD

evita68
10. apr 2014

@zanetamatej ja som písala tebe odpoveď z 7.4.2014 🙂

a lucif píše, že by chcela dať výpoveď, tak potom by už nebola na RD 🙂

zanetamatej
10. apr 2014

@evita68 🙂 ďakujem,už chápem, ja som myslela že reagujete k mojej odpovedi lucif, áno Janka2501 mi napísala na moju otázku že nie je nárok na podporu keď dá výpoveď ale aj ja som si to zistila že má keď splní podmienky 😉

mnamko
12. jún 2014

Ahojte,chcem sa opýtať,kedy chodí podpor na účet?a prvú ste kedy dostali,hned ďalší msiac po nahlásení na úrade alebo neskôr

smajlik323
13. nov 2014

od akeho veku sa predlzuje poberanie podpory v nezamestnanosti ?

sakura77
23. dec 2014

babulky,ak by ste niekto vedeli,mamina dostala vypoved s 3mesacnym odstupnym,na up ma ist hned teraz alebo az po uplynuti tych 3 mesiacov? ma to okamzitu nie s vypovednou lehotou... @gapa @zuzana909 pozeram ze sa vyznaju....dakujem

oylla
6. feb 2015

Ahojte,
Viete mi prosim napisat , či je možné dostavat nejake príspevky z Upsvar ako napr.príspevokna byvanie,príspevok ak som student VŠ... alebo iné?
Budem pravdepodobne nezamestnaná, mam narok na podporu. Je mozne si k podpore prilepsit aj takym sposobom ??
Dakujem za info

lulana79
6. feb 2015

@oylla ak si študent, nárok na podporu nemáš - tá vzniká tomu, kto si z posledných troch rokov, dva roky platil odvody do zdrav. a soc. poisťovni. Čo sa týka iných príspevkov - na bývanie napr. asi záleží, kde máš písaný trvalý pobyt - ak u rodičov, tak asi nie

oylla
6. feb 2015

@lulana79som student VŠ dennej formy,v poslednom ročníku. Narok na podporu mam,lebo som nepretržite zamestnana uz 3roky na Tpp. Byvam v podnájme.

Okrem podpory je mozne dostat aj nejake ine prispevky Ď.

nikuliak
7. feb 2015

@oylla
Okrem podpory nedostanes asi nic, lebo prispevok na byvanie je mozne poberat len spolu a davkami v hmotnej nudzi, co sa teba netyka kedze ides na podporu.. Jedine kebyze ti skonci ta 6-mesacna podpora, potom mozes poziadat o davky + prispevok na byvanie.

oylla
8. feb 2015

@nikuliak dakujem 🙂

biene
12. feb 2015

Prosim, viete mi poradit, do akeho terminu mozem poziadat o vyplatenie zvysnej 50% davky v nezamestnanosti za obdobie, za ktore som ju nevycerpala? bola som na UPSVaR evidovana 3,5mesiaca, takze za 2,5 mesiaca by mi to mohli este vyplatit v polovicnej sume. Len neviem, ci som uz nepresvihla ten termin, kedy je mozne ziadat.
dakujem

cmelica
27. mar 2015

@gapa @zuzana909 kocky ahojte
prosim Vas vidim,ze sa vyznate ... Manzel dal vypoved k 31.3. vo firme kde pracoval 7,5 roka. a od 7.4 ma uz zmluvu v novej firme . zial mali mu dat od prveho,no kedze su sviatky urobili to takto . moja otazka znie ci ma narok na podporu za tych 6 dni?? dnes mu pani na urade povedla,ze oni s tym nic nemaju ,ze ma ist na zdravotnu a tam mu vypocitaju kolko ma zaplatit zdravotku . mne sa to nezdaaaa.... Dakujem !

zuzana909
27. mar 2015

@cmelica prečo by sa nemohol zaevidovať na úrade práce? ja osobne by som išla 1.4 na úrad s výpoveďou a žiadosťou, potom by som išla 6.4 s novou zmluvou sa z evidencie odhlásiť, z akého dôvodu si má platiť zdravotné poistenie? veď za to obdobie bol nezamestnaný. nech jej nehovorí, že má už novú prácu.

cmelica
27. mar 2015

@zuzana909 sak toto mne neslo do hlavy,preco by ho nemala toho prveho zaevidovat.len mu povedala,ze teraz nie kedze este do 31 ma riadnu zmluvu.aaale,ze sa mu to aj tak neoplati a ma ist na zdravotne.hned mu vypocitala kolko mu to cca robi na 6 dni a ma si dat na to pozor, aby mu penale nenaskakali. 1veho tam pekne nabehne znova.Dakujem pekneeee za radu !

gapa
27. mar 2015

@cmelica súhlasím so zuzanou, nech sa zaeviduje. Bude to síce dosť papierovania (všetky prac.pomery musí uviesť ...) a po cca 3týž. mu príde doklad o zaevidovaní a s tým treba na zdr.poistovnu, ale predsa nech radšej peniaze dostane, ako platí. Ak by skončil jeho nový prac.pomer do 2rokov od vyradenia, tak bude mať nárok na podporu v tej istej vyške, ako mu teraz vyrátajú, pričom si doberie to obdobie do 6mesiacov (tj. mínus tých 6dní), samozrejme, ak sa dovtedy zákon nezmení.

majka2508
28. mar 2015

@gapa mininmale nech ho eviduju na UPSVaR, aby nemusel platit ZP

19851979
28. máj 2015

Ahojte, ukončila som TPP, chcem si ísť vybaviť podporu v nezamestnanosti. Môžem mať aj dve práce na dohodu? A ako je to čo sa týka peňazí a hodín, koľko môžem odrobiť mesačne hodín + tie peniaze.....Môžem v každej robote mať tú hranicu čo momentálne je v hrubom?ďakujem

star1212
28. máj 2015

Prosím,poradte mi, bola som zamestnaná od 7/2007 ,v októbri 2011 som nastúpila na MD,31.12.2011 mi skončila zmluva na dobu určitú a do 10/2014 som bola na RD. Zaevidovala som sa na UP 28.11.2014 do 3.12.2014,od 4.12.2014 som sa zamestnala na dobu určitú do 31.05.2015.,takže od 1.6.2015 som bez práce,budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti,alebo na PN ? DAKUJEM 🙂

sajmonita
22. júl 2015

Ahojte,chcela som spýtať,,,takmer 10 rokov som pracovala vo firme teraz mám výpoveď zo zdravotných dôvodov,dostanem 6 mesačné odstupné,budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti alebo ju kvôli odstupnému nedostanem?ďakujem za radu... 😉

skoricaxx
22. júl 2015

Mam pocit že odstupne nema vplyv na narok na podporu,

sajmonita
22. júl 2015

Ďakujem...dúfam že to tak bude...

catherine_and_pete
27. aug 2015

Ahojte, potrebujem poradiť,
ak poberam davku v nezamestanosti a zamestnam sa na dohodu (na 1 - 2 tyzdne) zrusia mi tuto davku? ale ju znizia? alebo prerusia a ked dohodu ukoncim bude mi vyplacanie pokracovat?
Dakujem.. neviem co mam robit. Mam ponuku zastupovania na cca 2 tyzdne a neviem ci to mam prijat :(

sajmonita
27. aug 2015

Ahoj...myslím že dávka ti bude len znížená o to čo si privyrobíš...

mijo53
27. aug 2015

@skoricaxx budeš mať nárok na podporu, odstúpne s tým nemá nič spoločné

mijo53
27. aug 2015

@catherine_and_pete môžeš zarobiť 148 EUR na mesiac

mijo53
27. aug 2015

@mijo53 148,57 EUR, musíš to nahlásiť na úrade práce do 8 dní, ak by si zarobila viac úrad práce ťa vyradí z evidencie od prvého dňa toho mesiaca, v ktorom si mala príjem

leeenka26
2. okt 2015

Ahojte prosim vas som evidovana na upsvar od 6/2015 a poberam podporu teraz v oktobri dostanem 4. krat a nasla som si robotu od 15.10. s tym ze chcela by som si dat zvysok preplatit. Preplatia mi to? Viem ze len 50%, ale aj to mi velmi pomoze. Dakujem za odpovede.

leeenka26
20. okt 2015

@mijo53 ahoj prosim ta poradis mi? Chcem si dat vyplatit zvysok podpory. Prosim ta mozem to poslat aj postou alebo musim ist osobne na socialku? Dakujem.