• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Úrad práce a podpora v nezamestnanosti

21. novembra 2016 
@zalka dakujem, už som kludnejšia :wink:
17. jún 2016 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte prosim o radu som na dobrovolnej cinnosti som aj evidovana na urade ale chcela by som prerusit dobrovolne mala by som narok na hmotnu nudzu? Schvalili mi ju ale ci ju dostanem ajtak ked ma vyradia s UP? Dakujem
10. júl 2016 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa
@zalka poprosím o pomoc, chcem dať zamestnávateľovi výpoveď, už som sa so šéfom dohodla, že to bude teraz k 31.7.2016, ale neviem či mám dať výpoveď na základe § 67 alebo § 60 Zákonníka práce. dakujem
13. júl 2016 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzujan podla toho, či končí tvoj prac.pomer dohodou (tj. dohodli ste sa, že posledný den trvania pp je 31.7.2016) = § 60 alebo len dávaš výpoved, tj. ak ju doručíš 31.7., tak začína plynúť od 1.8. výpovedná lehota, tj. nadalej pp trvá - to je § 67. Lebo výpoved nerovná sa ukončenie prac.omeru. výpovedje len jeden zo spôsobov ukončenia pp.
13. júl 2016 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dohodli sme sa, že 31.7.2016 dám výpoveď a začne mi plynúť 2 mesačná výpovedná lehota......som z toho jeleň. Tak radšej § 60??
13. júl 2016 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa môj pracovný pomer trvá aj pri § 60, však ešte budem pracovať počas výpovednej lehoty.
13. júl 2016 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzujan ach jaj...kedy chceš skončiť v práci ? 31.7. alebo 30.9.2016 ?
zákon pozná
výpoved - nedohaduješ sa so šéfom,dáš výpoved a uplynutím výpovednej doby skončí PP či sa to zamestnávateľovi páči alebo nie.
dohodu - dohaduješ sa zo zamestnávateľom a končíš po dohode sním v určený dohodnutý deň
13. júl 2016 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka aha takže je jedno, že som to vopred dohadovala so šéfom........dávam ja výpoveď z osobných dôvodov, .....takže keď chcem dať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou - chcem skončiť PP 30.9.2016 tak potom aký paragraf?
13. júl 2016 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzujan
@gapa ešte som si to asi 5x prečítala a už tomu rozumiem § 67 je v mojom prípade:slight_smile: ďakujem za objasnenie
13. júl 2016 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
13. júl 2016 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ďakujem:slight_smile:
13. júl 2016 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzujan rado sa stalo, to tlačivo na stránke je editovateľné, tj.zapár sekúnd máš spísanú výpoved
13. júl 2016 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ale_na ked predcasne ukoncis dobrovolnicku cinnost, vyradia ta z evidencie up, ale davku v hmotnej nudzi mozes aj tak dostavat, aj ked nebudes evidovana.
13. júl 2016 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko - budem si musiet platit zdravotnu nie? :slight_smile: treba si ajtak chodit odrabat tych 32hod.?nie aj ked nebudem evidovana ? Dobre som informovana ci nie? Dakujem :slight_smile: @svetkaadamko
14. júl 2016 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ale_na áno 32 hodín si odrábať budeš , podla mna dobrovolnícka činnosť je lepšia či?
14. júl 2016 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ale_na
@zalka
dobrovoľnícka je určite oveľa lepšia, ale tak už ty sama vieš, prečo ukončuješ :slight_smile: čo sa týka 32 hod., tak áno, tie musíš odrábať, aj keď nie si evidovaná a čo sa týka platenia zdravotnej, tak ak budeš poberať dávku, nemusíš si platiť
14. júl 2016 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko aha uz tomu chapem :slight_smile: len mi povedali ze ak ukoncim tak si musim platit :slight_smile: a teraz ked budem na dobrovolnom budem mat aj hmotnu nudzu? :slight_smile:
14. júl 2016 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ale_na no povedali ti preto, lebo keď ukončíš predčasne dobrovoľnícku činnosť, tak to je dôvod na vyradenie z evidencie. Ale ak si požiadaš o dávku a priznajú ti ju, tak si zdravotnú platiť nemusíš. A keď robíš na dobrovoľnícku, môžeš poberať aj dávku. Ale záleží či spĺňaš podmienky.
14. júl 2016 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko aha lebo vysla mi hmotna nudza 199€ a dnes mi prislo tolko a 30teho 198 zato sa pytam ci je mozne mat tolko :slight_smile:
14. júl 2016 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ale_na nieeee, to máš dobrovoľnícku toľko. Hmotná núdza je len 60,61 eur.
14. júl 2016 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko mne hmotna nudza s pridavkamy vysla 199 . 117€ hmotna 89€byvanie stoho -30€vyzivne +pridavky takze 207€s vyzivnym a 198€ mi chodi dobrovolne :slight_smile:
14. júl 2016 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetkaadamko si si istá, že dobrovolnícku činnost s poberaním cca 199eur môže vykonávať aj po ukončení evidovania. Ja dosť pochybujem, kedže je to zmluva spísaná s upsvar a riadi sa to Zákonom o zamestnanosti.
@ale_na
Ale samozrejme inú dobrovolnícku činnosť vykonávať môže, ale to už nie je platené cez upsvar.
14. júl 2016 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka prosim ta nevies mi poradit? podpora v nezamestnanosti sa rata z posledneho zamestnania alebo za nejake obdobie? Ide mi o to ci sa da urobit to ako pri max.materskej ze skoncim vypovedou klasika v praci kde robim a potom sa zamestnam na par dni s vysokym platom aby mi vyssiel max.denny vymeriavaci zaklad. S akeho prijmu sa mi rata podpora v nezamestnanosti prosim ta?
14. júl 2016 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 z posledných 2 rokov .. ak si mala počas toho 10 zamestnaní tak zo všetkých zamestnaní z ktorých si mala mzdu za posledné dva roky ...
14. júl 2016 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka diky za info tak nic som myslela zeby sa to dalo takto zvysit ta almuzna :p
14. júl 2016 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 hm... aká pláca , také odvody a také almužny bohužial
14. júl 2016 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ale_na no ja som myslela len cisto davku v hmotnej nudzi, ze je 61,60 - dalsie mas k tomu :slight_smile:

@gapa a kde som prosim ta pisala, ze moze dobrovolnicku vykonavat po vyradeni z evidencie? Ja som pisala, ze ked predcasne ukonci dobrovol.cinnost, tak ju vyradia z evidencie a moze poberat davku v hmotnej nudzi a bude odrabat 32hod. Ja viem, akym zakonom sa to riadi :wink:
15. júl 2016 o 00:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte zienky, chcela by som od vas nazor:
Mam podla vas narok na davku v nezamestnanosti, ked do firmy som nastupila pred 6 rokmi, avsak odpracovala som jeden rok a potom som zo dna na den musela ist na rizikove tehu, nasledne MD/RD, bez prerusenia som presla na druhu MD/RD a teraz budem vo fy koncit. Neviem ci sa ten narok vztahuje aj na mna, alebo by som musela pred nastupom na MD odrobit aspon 2 roky? Dakujem za vase nazory.
19. júl 2016 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusynka2 máš nárok
19. júl 2016 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zalka ďakujem ti :slight_smile:
20. júl 2016 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok