Výberové konanie na ministerstve vnútra

22. sep 2022

Ahojte. Kto ma prosím skúsenosť? Viem, že sa skladá z odborného testu a osobného pohovoru. Odborný test sú určené zákony - koľko je otázok? Tých zakonov je také kvantum že to vychádza na 300 strán, to človek nemá šancu sa naučiť. Neviem si dosť dobre predstaviť tie otázky. A na osobnom pohovore sa čo pýtajú? Jedná sa o prácu v štátnom archíve. Ďakujem za akékoľvek skúsenosti 🙂

a_alexandra_a
22. sep 2022

Tak test by mal byť zo slovenského jazyka a potom odborný, je to cca 20-25 otázok. Pozri si základné zákony, aby si mala prehľad, ústavu, kompetenčák a pod.

autor
22. sep 2022

@a_alexandra_a aj zo SJ? To som nevedela. SJ mi ide super, to by som mala dať. A kruzkuje sa a, b, c? Koľko treba mať správnych odpovedí na úspešné vykonanie testu? A na osobnom pohovore sa čo zvyknú pýtať?

mandzula
22. sep 2022

Nepoteším ťa, otázky sú často detailné a sú tam vyslovene chytáky založené na jednom slovíčku. Otázok cca 20 alebo 25, čo si tam spomínam. Zo slovenčiny budeš mať len vtedy, ak je to vyslovene napísané. K počtu správnych odpovedí sa ti vyjadriť neviem, to má asi každý odbor individuálne. Na ústnej je časť odborná a časť osobnostná.

autor
22. sep 2022

@mandzula ešte aj na ústnej je odborná časť? Bože môj. A plat v hrubom 650 🙈

mandzula
22. sep 2022

@autor Ja som robila výberko na Okresný úrad - Odbor všeobecnej vnútornej správy, to je MV SR a potom na ŠÚKL, to je MZ SR a na vyššie pozície, takže my sme to mali tak, ako píšem, aby som ťa teda úplne nemagorila. Záleží teda zrejme aj na tom, na akú pozíciu ideš - ja som bola samostatný a potom odborný radca.

luccija
22. sep 2022

Preco tam chcea ist, ked sa Ti nepaci plat?😀

mandzula
22. sep 2022

@luccija zas no, povedzme si pravdu, ŠS má mnohé iné výhody, hlavne ak má človek malé dieťa, pracovný čas je sakra dobrý.

autor
22. sep 2022

@mandzula a kam ťa nakoniec vzali? Či nechceš asi verejné písať.

mandzula
22. sep 2022

@autor keďže je to minulosť, tak nie je problém napísať, že som robila aj na OU, aj na ŠÚKL. Pre tie, ktoré si myslia, že na štátne fleky sa dá dostať len s protekciou, nemala som ju ani raz.🙂

autor
22. sep 2022

@mandzula a koľko vás bolo na vyberovom? Tak veľký úspech že vzali práve teba. Tak na to naozaj máš 👌

mandzula
22. sep 2022

@autor Na OU som začala robiť v 2005 a bola som tam do 2018, takže výberko som robila za Franza Jozefa. Koľko nás tam bolo, fakt netuším, no keď boli výberká u nás na úrade, boli priamo na chodbe, kde som sedela a ľudí chodilo veľa, cca 20 tipujem. Členka komisia bola moja kolegyňa, takže viem, aké boli otázky a ako výberká prebiehali. A na ŠÚKL som robila výberko v 2018, tam som ho po 13 rokoch v štátke urobila ľavou zadnou. Plus som na OU robila na priestupkoch a na ŠÚKL brali ľudí na úsek inšpekcie, takže chceli človeka, ktorý má zmáknutú legislatívu, nebojí sa ľudí a zvláda konfliktné situácie, takže som si bola viac-menej istá, že to mám vo vrecku. Adekvátne tomu som vystupovala a vyšlo to.
Ja som sa tým, že sa to dá zvládnuť bez protekcie, nechcela chváliť, to bolo naozaj len pre tých, ktorí si myslia, že v štátke sa robí len po protekcii.

autor
22. sep 2022

@mandzula inak ja si to myslím tiež. Zas možno nie vždy, možno na niektoré miesta nie je dotlačený človek, ale na väčšinu asi bohužiaľ áno. Takže som aj ja skeptická či má vôbec zmysel tam ísť 🥴

mandzula
22. sep 2022

@autor urcite to zmysel ma, minimalne taky, ze budes mat skusenost. Dopredu nevies, ci na to miesto niekto vybraty je alebo nie, nevies, ci si "vybraty" medzitym nenasiel nieco lepsie, neochorel... Chod a uvidis.

autor
22. sep 2022

@mandzula pôjdem, urobím si výlet do Bratislavy aspoň 🤔 len ešte naštudovať to kvantum zákonov 🙈

gabsisi
22. sep 2022

A o ktoré mesto ide? Západ? To výberové máš kedy? Inak slovenčina tam už nie je

autor
22. sep 2022

@gabsisi nie západ nie. Ale musím ísť do BA napriek tomu na výberové. Neviem kedy ho mám, niekedy v októbri. Slovenčina by mi práveže nevadila, škoda. Ty robíš v archíve?

gabsisi
22. sep 2022

Viem že zajtra je výberové pre Trnavský archív ....a tam nie je žiadna tlačenka a uchádzačov je 8. Len som ťa chcela potešiť ale asi sa tá to netýka 🙂kľudne ss

michaelammm111
22. sep 2022

Nejdes náhodou na vyberko zo ZA?😊

autor
22. sep 2022

@michaelammm111 nie, ty ideš? 🤔

michaelammm111
22. sep 2022

Rozmýšľam nad tým ale je tam asi 10 zákonov takže to nemám šancu..😄keby aspoň polovica ale toto je fakt moc

autor
22. sep 2022

@michaelammm111 mi dačo hovor... 🙈 A u vás sa dokedy da prihlásiť?

michaelammm111
22. sep 2022

Myslím že do 26.9. Ale asi sa na túto pozíciu nejdem prihlasovať nakoľko sú to veľmi ťažké zákony. Fakt raz za pól roka nejaké vonkajšie výberové konanie a dajú tam toto..😄

autor
23. sep 2022

@michaelammm111 ja tam pre Žilinu ponuku nevidím do archívu 🤔

michaelammm111
23. sep 2022

Prepáč ja som vôbec nepostrehla že píšeš o pozícii v archíve.😁

drahomirrra
23. sep 2022

@michaelammm111 Kde v Ziline sa hlasis?