Vybrala som si nesprávnu strednú školu. Uplatním sa?

26. jan 2024

Bohužiaľ som spravila zlé rozhodnutie a vybrala si nesprávnu strednú školu. Rada by som pracovala v zdravotníctve ako sestra avšak nemôžem si dovoliť denné štúdium na VŠ a externé sa dá len v prípade ak už pracujete ako sestra resp. máte strednú školu v odbore.
Uvažujem, že si spravím SŠ v odbore sestra externe (je to možné, už som našla školu) a skúsim sa uplatniť s tým, pripadne vtedy už môžem študovať VŠ externe.
Čo si o tom myslíte? Sú to vyhodené roky ísť ešte na jednu strednú?

ninusa221
26. jan 2024

Ako zdravotná sestra máš istú robotu. Je ich málo a dobre zarobia ( v nemocnici) nie na ambulancii.

96barbora
26. jan 2024

Ak je toto pre teba jedina cesta k praci, ktora ta bude bavit preco nie? Ved teda mas pises, ze nemozes studovat denne, cize ten cas vyuzivad nejako inak a nieje strateny.
Vies. Kto chce hladala sposoby, iny dovody. Ty si sposob nasla. Ak sa to tak naozaj da, tak chod do toho.

melanta
26. jan 2024

Ak chceš byť sestra, tak nie, nie sú to premárnené roky, práve naopak. Lepšie teraz 4 roky školy navyše, ako potom 40 rokov ľutovať. Choď za tým, čo chceš. 👍

macekovam
26. jan 2024

a teraz si v ktorom rocniku?

autor
26. jan 2024

Ďakujem za povzbudenie.
@macekovam už som po. Rok pracujem a prišla som na to, že ma nenapĺňa nič čo aktuálne môžem robiť

tanyan
26. jan 2024

Ja som 8 rokov po maturite na OA začala navštevovať inú odbornú strednú školu (denné štúdium s individuálnym študijným plánom) a neľutujem.

macekovam
26. jan 2024

mohla by si sa zamestnat napriklad ako sanitarka v nemocnici.. urobis si sanitarsky kurz a uz si zdravotnicky pracovnik... a postupne studovat zdravotneho asistenta alebo sestru..sestru.. posla financii

kacena4
26. jan 2024

chod studovat, ja som nikdy neoracovala v tom co som vystudovala na strednej, teraz znova studujem vysku lebo chcem

huxy
26. jan 2024

V roku 2002 som maturovala na OA. O 20 rokov maturita na zdravotke. Nikdy nie je neskoro. Ak ťa to baví, chod do toho.

amelie2017
26. jan 2024

Preco by malo byt neskoro alebo vyhodene roky. Predpokladam, ze mas okolo 20 rokov, cize este nejakych 45 rokov budes pracovat. Co je oproti tomu niekolko rokov dalsieho studija. Plus su ludia, ktori zmenili odbor aj v 40tke ci 50tke.

juliacenc
26. jan 2024

Ak ta to bavi a naplna tak urcite chod do toho. Nic nie je zbytocne ak ta to spravy stastnou

misenita
30. jan 2024

Ja som natom bola tiež podobne. Zle vybratá stredná, zistila som po 1.rocniku, že ma nebaví, ale teda vedela som, že výšku si môžem vybrať akú chcem, ak sa pripravím na prijímačky. Z umeleckej som šla na vyslu, odbor ošetrovateľstvo. Skončila som s B. Najlepšie rozhodnutie! Strašne ľutujem, že som nešla na strednú zdravotnícku. Takže nikdy nie je neskoro , určite chod keď to tak cítiš! 🙂

sheila121
30. jan 2024

@tanyan čo ťa k tomu viedlo? 🙂

tanyan
30. jan 2024

@sheila121 Začala som sa pracovne pohybovať v strojárstve a naskytla sa príležitosť - mama na návšteve hovorila, že na škole, kde učí, otvárajú odbor, ktorý sa mi pozdával.
Zhodou okolností aj teraz už manžel bol naklonený ďalšiemu vzdelávaniu, tak sme sa učili spolu. 🙂
VŠ by nám do pracovného života nedala toľko ako SŠ.