Vyžaduje práca v sklade vodičský preukaz?

ninulika
6. apr 2024

Zdravím, mám 19 rokov a končím strednu školu, hľadám si robotu v zahraničí a najradšej by som chcela začať s prácou skladníka, keďže fyzičku mám dobrú a s cudzím jazykom si zatiaľ moc neverím. Avšak, zatial čo pozerám na internete ponuky práce, tak skoro vždy vyžadujú vodičský preukaz. Je šanca, že by ma vedeli prijať aj bez neho? Keďže som z chudobnej rodiny a nemáme ani auto, tak som si ho nerobila.
Od známych som počula aj, že práca skladníka vyžaduje prácu s vysokozdvižným vozíkom a na to treba vodičský preukaz. Sú aj roboty, ktoré by nevyžadovali prácu s ním? Aké máte skúsenosti?
Ďakujem

doriiis
6. apr 2024

Na prácu s VZV vodičák ako taký nepotrebuješ,kým s tým vozíkom nejdeš na cestu.ALE pravdupovediac nepoznám vodiča VZV,ktorý nemá vodičák a neviem si predstaviť,ako môže niekto šoférovať hocičo bez toho,aby poriadne ovládal pravidlá cestnej premávky a značky.Praca na VZV vyžaduje hlavne sústredenosť a schopnosť.
Dokonca v mojej práci sú vodiči VZV povinní nahlásiť,ak prídu o vodičák.
Moja rada: rob zatiaľ niečo iné,naspor si na vodičák,urob si ho a potom si hľadaj tvoju vysnenu prácu.

fido69
6. apr 2024

Vodičák nepotrebuješ. Urobíš si kurz, dostaneš preukaz a môžeš jazdiť v sklade. 😉