Začiatok podnikania

27. jún 2023

Ahojte, v poslednom čase ma stále máta myšlienka otvoriť si niečo vlastné, a začať podnikať s niečím, čo tu v okolí chýba. Nápad už mám, prezrádzať konkrétne to nebudem...
Prosím vás ženy, čo ste sa pustili do niečoho vlastného, predaj niečoho, ako vyhľadať nejakých dodávateľov?
Táto jediná otázka ma asi najviac od toho všetkého odrádza... Fakt netuším, ako, kde. Je nejaký web kde nájdem konkrétneho dodávateľa na vybraný druh tovaru? Ďakujem tým, ktoré poradia k veci 🙂

martinkatinka
27. jún 2023

Tak podľa toho akeho dodavatela hladas? Co chces predavat?

janettdamian
27. jún 2023

Tak toto som fakt nepochopila... Však podľa toho čo chceš nakupovať na nete hľadáš dodávateľov, ak ich nemáš reálne vo svojom okolí.

kvetinka75
27. jún 2023

veď si zadaj do googlu čo potrebuješ a on ti vyhodí ponuky.

nikolca
27. jún 2023

Treba zapojiť rozum a ujo googl ti vyhodi ponuky a nie zadavať temu ach ta lenivosť

limoncino
27. jún 2023

Prosím Ťa, ak sa tu musíš pýtať na takéto základné veci tak ani nezačínaj

dilino
27. jún 2023

Skôr než začneš podnikať pozisťuj si v tom meste kde chceš otvoriť prevadzku že či sa to vôbec oplatí.Prenájom drahý ak nemáš svoje priestory energie drahé.Teraz ked chceš rozbehnuť musíš mať kopec penazí na zariadenie.Teraz registračna pokladňa, hasiaci pristroj, priestor na podnikanie musí byť vyhovujuci.ZP pre podnikateľov 79,31 to musiš platiť povinné a do SP ked budeš vytvarať zisk.Teraz ak chceš niečo predavať tovar nakúpiť.Hned toľko koľko tovaru vezmeš sa nepreda bude ti to stať na predajňi.Musiš to dať do zľavy.Takže na rozbeh podnikania ti okolo 5 tisic ak nie viac eur treba a to je začiatok.Od prvého dňa podnikania musiš platiť ZP.Teraz ak to ma byť obchod ak nebudeš cele dni tam sedieť tak si musiš najsť predavačku, brigádničku, tej tiež musiš dať plát.A k by si zamestala normalne ženu tak jej musiš platiť tak isto odvody a plat.Podnikanie nie je sranda.Ja chodim aj do normalnej roboty ale mám aj podnikanie second hand a je to psychický fyzický veľmi náročné. Triedím žehlim, šijem, batikujem, prešivam to chce celeho človeka každý deň.Takže viem čo je to podnikanie a koľko to stoji čas.A dalej nie každý dodavateľ je dobrý never.Určite pokiaľ natrafiš na správného sa poriadne popališ.A k budeš chcieť predavať na dobrom lukratívnom mieste podnajom lacný nebude od 350 až po 600 eur.Tak ved to nemáš ešte nič a už každý mesiac musiš vyrobiť len na ten základ.Teraz ak je konkurencia tak musíš dať take ceny aby prišli k tebe.Podnikať musíš vedieť to nieje len tak že idem podniakť hura akcia a teraz čo.Musiš mať aj obchodneho ducha ak chceš predavať.

adrikadt
27. jún 2023

Ahoj, na začiatok si pozri nejake e-shopy, ktoré ponúkajú tovar ako chceš predávať aj ty, prečítaj si /malo by to byť aj v ich podmienkach/ alebo ich rovno oslov, či ponúkajú tovar aj veľkoobchodne a za akých podmienok. Ak chceš napíš mi správu.

melanta
27. jún 2023

Je nejaký web kde nájdem konkrétneho dodávateľa na vybraný druh tovaru?

Nie je. A priznám sa, že som skeptická, ak chce niekto podnikať a položí takúto otázku. Ale teda napíšem pár rád. Relatívne dosť toho podstatného spomenula @dilino hoci celé to možno napísať aj menej negatívne. O to sa pokúsim. Ak "to" nemáš v sebe, odporúčam urobiť si podnikateľský plán. V ňom si posvieť na niekoľko oblastí.
Predmet podnikania - to, čo chceš robiť/predávať, aký je po tom dopyt, kto je konkurencia, v čom budeš lepšia a iná.
Náklady - koľko peňazí potrebuješ na nájom a energie za priestor, koľko potrebuješ na kúpu tovaru ktorý budeš mať na sklade a ktorý budeš neustále dokupovať, aby si mala všetky položky na sklade. Koľko budeš potrebovať na administratívu a logistiku, čiže poštu atď. Počítala by som minimálne náklady na 6 mesiacov, ideálne na 12, to sú peniaze, ktoré by som ja osobne chcela mať na účte pre prípad, že budem mať prvý rok iba náklady a žiadne zisky.
Prevádzka - zisti si, čo potrebuješ na otvorenie prevádzky, aj v prípade, že ide o prevádzku, kam nebudú chodiť zákazníci/klienti. Aké povolenia, kde a čo musíš ohlásiť, od hygieny, cez bezpečnosť po mestský úrad.
Dodávatelia - ako už bolo spomenuté, neexistuje web, kde ich všetkých nájdeš. Musíš si ich vedieť nájsť sama alebo cez svoje kontakty. Pozri sa na konkurenciu a snaž sa mať iný a lepší tovar, nie ten istý.

Podnikanie nie je jednoduché, na druhej strane ale nemusí byť zložité. Ak to má človek dobre premyslené, prepočítané, má dostatočnú rezervu, no a potom samozrejme chuť a trpezlivosť nevzdať to ak sa úspech nedostaví po pol roku, tak nie je dôvod neuspieť. 😉

dilino
27. jún 2023

@melanta máš pravdu súhlasim s tebou je to ľahke ked vieš ako na to a na rozbeh musi mať počiatočný kapitál.Ak si dá vypracovať podnikateľsky plán tam je ttiež treba dosť penazi.