Založenie súkromnej školy (ZUŠ)

22. jún 2021

Ahojte, uvažujem nad založením súkromnej zuš. Máme dom, teda možnosť využiť dve izby na triedy. Vzdelanie a prax v odbore nie je problém. Zaujímajú ma ale náležitosti ohľadom splnenia podmienok pri zakladaní zuš: ruvz, ministerstvo školstva, obec…. Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. jún 2021

@bambulienka25 ďakujem, ale nič konkrétne tam nie je. Chcela som niekoho osobnú skúsenosť, ideálne… ide o špecifickú oblasť.

catherinah
22. jún 2021

Dve triedy je malicko. To Ta neuzivi.

autor
22. jún 2021

@catherinah na začiatok by to stačilo😉 je mi jasne, že zuš potrebuje pre výnos veľa žiakov lebo normatívy… ale ide o to nejak začať

catherinah
22. jún 2021

Podmienkou fungovania školy je zaradenie do siete škôl. O to treba požiadať na Ministerstve školstva do 30. júna kalendárneho roka, ktorý predchádza roku, v ktorom má byť základná umelecká škola zriadená.
Pokiaľ viem, snazia sa ich skor zosekat ako zakladat nove.

autor
22. jún 2021

@catherinah áno, o tom viem, že treba do konca júna v predchádzajúcom sk. roku. Zisťovala som si normatívy na žiaka. Podpora obce- starostu by bola. Nič tu v dedine nie je. Viem, že je to v dnešnej dobe ťažké, ale skusime to.

catherinah
22. jún 2021

Tak drzim palce 🙂 daj potom vedieť, ja som na ZUŠ kedysi pracovala🙂

autor
22. jún 2021

@catherinah a kde si robila? Čo si učila? A určite napíšem info. Ale budem musieť na tom zamakať nasledujúci sk. rok.

lucik194
23. jún 2021

napisem uplne z ineho sudka, 2 triedy ta neuzivia, to je malo deti.
je super ked ti obec prispeje, ale zalezi od toho kolko..... lebo napr . v BA je to vzdy podpora ZUS schvalovana cez VZN. moje deti chodia v BA do sukromnej zus, jej cena je 2x viac ako verejnej zus (statnej).....

autor
23. jún 2021

@lucik194 ja som roky v Ba učila, poznám ten systém a návštevy vedenia na magistráte… tam je ideálne, keď ma škola veľa, veľa žiakov.

lucik194
23. jún 2021

tak potom vies do coho ides

xxmarinka
4. okt 2022

ahoj, chcela by som sa Ta opytat, ci sa ti napokon podarilo zalozit ZUS ako si chcela? Ak ano, mam zopar otazok. Vopred dakujem za odpoved.