Zamestnanie sa cez projekt "Šanca pre mladých"

jm1988
5. aug 2017

Ahojte. pracuje niekto na Úrade práce a vedel by mi poradit? ide o národný projekt šanca pre mladých....,vie niekto aké su podmienky schvalovania žiadosti? okrem tých čo su v projekte...do 29rokov a najmenej 12 mesiacov v evidencii. zaujíma ma či je niečo čo určite musím splniť aby vôbec o žiadosti uvažovali. dakujem, pošlem aj❤

jeennyv
6. aug 2017

@jm1988 moja skusenost...po vs kym som si nasla job som bola v podobnom projekte, neviem o akej ziadosti vravis, lebo mne na urade dala na vyber, ze bud ta oni zaradia do projektu alebo ak odmietnes vyradia ta pre nespolupracu...a za mna su tie projekty blbost ako vrata...som absolvovala aktivity s tym poradcom, nastastie iba jednu, nasla som si hned job a ma z toho vyradili..

jm1988
autor
6. aug 2017

@jeennyv tak tie projekty sa stale menia...je moznost ak som evidovana najmenej 12 mesiacov na UP a mam do 29 rokov, buduci zamestnavatel moze UP poziadat o prispevok, bol by az 95% celkovej ceny prace. Ja praveze chcem ist robit a kedze vieme o tejto moznosti, zaujima ma viac....poniektore pracovnicky bohuzial same nevedia. Ten projekt je na nete...ale chcem skor skusenosti od niekoho kto pracuje na UP, za akych podmienok schvaluju a za akych nie...

jeennyv
6. aug 2017

@jm1988 povies ze chces do projektu ta zapise si tam, ak si uchadzacka o zamestnanie a splnas podmienky a potom ta budu smerovat, ake podmienky musis plnit v projekte, myslim tym kedy sa budes hlasit, ci budes chodit na nejaku aktivitu a budu ta smerovat do firiem, ktore budu chciet dotaciu...plus sa teraz zameriava na ludi do 29 a na preplacanie kurzov up v tejto skupine ludi...ja som z oblasti personalistiky predtym som stale spolupracovala s up a ludmi ohladom kurzov, projektov...a s tymi projektami to nie je tak ruzove, neviem v akej oblasti mas o pracu zaujem, ale je bezne , ze ked skonci dotacia, skonci v danej praci aj clovek..a ano niektore referentky ti to neponuknu, resp to neriesia, lebo ak ides do projektu casto za to obdobie prejdes k inej referetke, ktora riesi okolo veci projektu..to uz zalezi na danom up....ak mas taky zaujem, povedz rovno svojej referentke a podpises papiere o projekte...len si to dobre rozmysli a poriadne precitaj zmluvu, aktivity co budes musiet robit... lebo nespolupraca je vyradenie...a nik rovno z up ti nepovie vsetko info je na na strankach upsvar a tam sa casto dozvies viac...

jm1988
autor
6. aug 2017

@jeennyv mas to riadne pomylene. Ide tu len o prispevok, mna nikde nezaradia 😀 precitaj si tu...naboku ce oznamenie...tam je vsetko o projekte. Ono sa to len vola narodny projekt... Ale ide len o prispevok o ktory ziada zamestnavatel.ten si sam moze vybrat zamestnanca. http://www.upsvar.sk/narodne-projekty-oznamenia...

jeennyv
6. aug 2017

@jm1988 ked si napisala tu podmienku vyznelo to tak, ty si hladas pracu nie, ze ty ako zamestnavatel chces vyuzit projekt, teraz sa uz chapeme...

nivea777
14. máj 2018

Co sa v tom projekte Restart robi? Mame mat nejake stretnutia asi 10x

deeena
14. nov 2019

Neviem no teraz to je inak,že stačí byť zaevidovani min mesiac dva,na úrade dostanete tlačivo,že ste si našli prácu, a oni to dajú sociálnej .momentálne financie NATO niesu .ale ja som to odovzdala 29,10 doteraz čakám na rozhodnutie...pol roka príspevok 129 a po polroku niečo cez 60...ale pracovníčka mi povedala vraj sa tie príspevky majú navýšiť. Bolo by super keby niekto v tomto roku mal skúsenosť

nivea777
14. nov 2019

@deeena ja som dostávala 123 polroka a teraz 63 aj nejaké drobné + peniaze na cestovné

deeena
15. nov 2019

@nivea777 dakujem,ja čakám 4.tyzden na rozhodnutie.cestovne ťažko keď pracuama 500m od domu

veronika_polackova
13. dec 2019

@deeena dobry den a uz vam to schvalili? pretoze ja uz tiez cakam od zaciatku novembra a stale nic 🤷🏽‍♀️

bielavlcica
13. dec 2019

@jm1988 ano moze si vybrat zamestnanca ale ide o to,ze dodrziavat podmienky musi aj zamestnavayel. Vacsinou to funguhe tak,ze zamestnavatel by mal predlozit navrh,ze sa chce do projektu zaradit ALE urad prace alebo lepsie povedane komisia sa rozhoduje ci mu twn prispevok ponukne a ci nie. To je prva vec. Druha vec robila som cez projekt kde zamestnavatel musel ale urobit vyberove konanie na dane miesto. To ze to miesto vytvori este neznamena,ze ti ho da. Dalsia vec ty musis splnat podmienky nie zamestnavatela ani upsvar ale daneho projektu. Ja som na tomto projektw bola zamestnana bola som v evidenicii viac jak rok mala som 28 a ponukli mi cez tento projekt sa zamestnat ale nebolo to cez urad ale cez daneho zamestnavatela ktory si do inzeratu kladol podmienky ze vek do 29 rokov, evidovany na urade viac jak 1 a este plus dalsie veci. Ja som splnala vsetky a zobrali ma na 2 taketo projekty. Prvy bol na hrad ale bola to len sezonna praca na 4 mesiace a neskor do zariadenia tam som to mala na pol roka a tam som po skonceni doby aj zostala natrvalo.

deeena
14. dec 2019

@veronika_polackova schválili 😁 26.11 som bola podpísať dohodu . 28.10 som bola na úrade zaniesť žiadosť,11.11 sa to ešte vybavovalo dohoda bola spisana 20.11 a podpísala som ju 29.11. a vyplácať mi ju budú okolo 20. V mesiaci od dátumu ktorý som nastúpila do práce

deeena
14. dec 2019

Nie 26,ale 29 26. Mi volali ,že je dohoda nachystana

veronika_polackova
15. dec 2019

@deeena ja stale cakam, ale myslim ze to bude az po novom roku😊

deeena
16. dec 2019

@veronika_polackova myslím,že majú mesiac po podaní žiadosti

deeena
19. dec 2019

Dnes mi prišla dávka prvá,aj to len za jeden mesiac,mám to od októbra no min.lesiac schvalene

veronika_polackova
19. dec 2019

@deeena ja som akurat bola vcera podpisovat dohodu, no a vyplatene to budem mat asi az v januari,kedze som zamestnana od novembra😊

deeena
29. dec 2019

@veronika_polackova takže tento mesiac nie,že? Dobre som si myslela,že za celý mesiac zaplatia príspevok,nie za mesiac v ktorom som nastúpila. Keďže v októbri som nastúpila,v novembri podpísala,v decembri prvá a jedna dávka. Takže áno aj vám pošlú na ďalší mesiac,ku dňu nástupu do práce. Keďže ja som nastúpila 22.tak mne okolo 20.

deeena
17. jan 2020

Nechápem,tento mesiac mi prišiel príspevok uz 15.teho a to mi pani povedala ,že od dátumu nástupu do zamestnania (cize22.) Mi to bude vyplácané...keď to človek čaká najmenej to príde 😆

veronika_polackova
17. jan 2020

@deeena aj mne to tak doslo 😁 ale iba ten jeden 😁😁

deeena
17. jan 2020

@veronika_polackova divné,takže za november nič? Len za december? Ani mne za október nič neprišlo aj keď som odpracovala necelé dva týždne až za november mi dali minuli mesiac,ale neskôr ako tento mesiac

veronika_polackova
27. jan 2020

@deeena uz mi dneska doslo aj to druhe😁

deeena
31. jan 2020

@veronika_polackova to vážne? Mne nic.len toho 15. V stredu som bola na úrade pre papier na dane,a pýtala som sa na to,pozrela a povedala,že boli šikovné na socialke keď to stihli 14.poslat