• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zamestnávateľ odmieta vyplatiť bonus a návratku dane

4. apríla 2009 
potrebujem poradit.manzel je viac ako mesiac a pol na marodke.zamestnavatel mu odmieta vyplatit za mesiac marec mzdu,marodku bonus a navratku dane len koly tomu ze maroduje a ma na manzela zlost.ako postupovat aby nam vyplatil to co manzelovy patri?
3. apr 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
oprava za mesiac februar
3. apr 2009 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moc možností nemáte. ale poslala by som tam úrad práce na kontrolu, anonymne, aby s toho manžel nemal zle. to je asi jediná možnosť.
3. apr 2009 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deina2005 to nie je take jednoduche. Treba to podelit na drobne.
Mzdu za febr. teda cast za odpracovne dni by mal dostat podla vyplatneho terminu uvedeneho v prac. zmluve, rovnako aj nahr. mzdy za prvych 10.dni PN, spadajucich do februara.
Na bonus pokial neodpracoval 1/2 mesiaca, nema narok, narokovat ho bude moct pri vyuct. dane za r.2009. Vratenie dane ma byt najneskor vysporiadane v marcovej vyplate co predpokladam este vypl. termin nebol, takze s tym by zamestnavatel v omeskani byt nemal.
A pozor na dodrziavanie PN, pretoze ak ho zametnavate pride skontrolovat a nebude dodrziavat liecbu, mozu mu z toho vzniknut velke neprijemnosti, nielen u zamestnavatela, ale aj zdrav.poistovne a Social. poistovne.
Dufam ze to vyriesite k spokojnosti.
3. apr 2009 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bonus som zle uviedla, nema na nho v danom nesiaci narok ak jeho zdanitelny prijem nedosiahol 1/2 min. mzdy.
Odpracovana 1/2 mes. je u ludi, ktory maju mzdu na hranici min. mzdy.
3. apr 2009 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otazka znie k akemu datumu bola zacata PN kedy uplynulo 10 dni PN ak boli tieto dni mimo februara.. teda este v januari tak je mozne ze mu narok na mzdu nevznikol

k dani.. tu mam otazku poziadal manzel do 15.2. svojho zamestnavatela o rocne zuctovanie dane.. myslim na predpisanom tlacive? ak ano tak potom mu musi zamestnavatel vratit preplatok v marcovej vyplate
ak nepoziadal o zuctovanie dane tak potom mal podat danove priznanie sam do 31.03 na zaklade potvrdenia zamestnavatela o prijmoch za rok 2008
3. apr 2009 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a marodku mu ma vyplacat socialna poistovna zamestnavatel vyplaca iba prvych 10 dni
3. apr 2009 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lienocka marodovat zacal 23.2.2009 a bude zrejme az do 15.4..a o dan poziadal zamestnavatela
4. apr 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deina tak potom mal dostat februarovu vyplatu normlane vo vyplatnom termine aj s nahradou mzdy... nech napise zamestnavatelovi ziadost o vysvetlenie preco nebola vyplatena mzda... tu ziadost nech mu zamestnavatel potvrdi prevzatie a nech tam napise ze ziada o vyplatenie do terminu ..... ak neuspeje moze sa obratit na inspektorat prace.
4. apr 2009 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok