Zdravotné problémy z práce

tina4931
7. júl 2015

Ahojte, robím v domove soc.služieb a popravde....už mi to tam lezie na nervy.....V zime sú ľudia chorí, chorá som aj ja......Teraz som tam nachytala zápal spojiviek a mám strach, že to dostane moje malé dieťa. Keď chcem ísť k lekárovi, mám si to vybaviť cez svoje voľno (keďže nepracujem každý deň)? No, podľa nadriadenej ano......ale prečo, keď som to dostala v práci.....tak hádam mám právo ísť k lekárovi cez pracovnú dobu nie??? Pracovníčky týchto zariadení dostanú neraz vynadané od klientov, ich príbuzných a navyše od nadriadených, ktorí si ich nikdy nezastanú.......Robiť za smiešny plat, nakaziť sa všelijakým bordelom........do plaču mi je.... Ja viem, že mi poviete, keď sa ti nepáči daj výpoveď........Zaujímalo by ma, že keď sa tam nakazím a nakazím svoje dieťa, môžem sa vôbec niekde sťažovať a dožadovať sa niečoho, alebo je to len súčasť môjho povolania bohužiaľ k mojej smole a musím s tým počítať a trpieť to......Niekedy som už maximálne z toho všetkého nevrlá.......Klienti môžu všetko a my len držať hubu a starať sa o nich......Musela som sa vyrozprávať, lebo mám pocit, že v rodine ma nikto nechápe a nesúhlasí s tým aby som dala výpoveď.....lebo si nemôžem nájsť novú prácu. Ale z tejto už mám depresie.........a často revem

katarinamarkova
7. júl 2015

@tina4931 a co takto sa zbalit a ist robit to iste do zahranicia......byt doma napr. 2tyzdne vkuse a 2t. v praci....bola by si s rodinou - myslim naozaj - nie len spala ci chorlavela pocas volna - ale realne by si sa rodine mohla venovat.....a zarobit x krat viac, za to iste co robis teraz? a prace x krat menej?
preco to neriesis takto?
ved ludi s tvojou kvalifikaciou napr. uz len v blizkom rakusku hltaju vsetkymi 10timi.

a ano, ked sa ti tak nepaci, mas dat vypoved a najst si pracu, ktora sa ti bude aspon trosilinku pacit.