Žiarlivá kolegyňa

pikulinka
26. okt 2022

Čaute , rada by som sa zdôverila so svojím problémom v práci a zároveň Vás poprosila o radu , respektíve odhalila druhú stranu mince , ak ste chorobne žiarlivé vy , aby ste aj vy vedeli ako to vie byť nepríjemné pre druhú stranu a , že to pôsobí prinajmenšom psychopaticky.

Pracujem vo firme , kde somnou robí aj moja kolegyňa aj jej priateľ . Chodia spolu vyše polroka , ale až v lete dali na známosť vo firme , že sú spolu . Ja mám vážny a dlhodobý vzťah .
Ako som nastúpila do práce tak som sa postupne skamarátila so svojím kolegom , pri všetkej počestnosti . Každý deň sme spolu prehodili pár viet. Poznáte to ...veci typu : ako sa má pes , ako sa majú paradajky na balkóne, počasie ... jednoducho kamarátsky small talk . Sem tam sme si písali na whatsapp blbosti typu : už len 7hod a 32 minuuut do konca , juchhhuuu ! :D

Lenže potom sa prevalil vzťah tohto môjho kolegu s kolegyňou . Mali sme teambuiding a obaja ma ignorovali , kolegyňa na mňa nenávistne zazerala ... ja som to neriešila a prestala som sa rozprávať s kolegom , lebo som vycítila , že ona ma nenávidí a žiarli na mňa. Lenže ono to malo pokračovanie , jej nenávisť ku mne nebola tajomstvom a postupom času všetci vo firme vedeli ako strašne ma nenávidí a žiarli (na nič !!!) Celé to vyhrotilo keď som bola na PN a ona volala kolegyni , čo ma zastupovala , aby kontrovala firemný telefón , ci si s ním nevolám z neho. Keď som sa vrátila z PN viacero mojich kolegov mi vravelo , ako ma má nonstop v hlave , ako ma nonstop rieši... a to všetko pre nič , už som sa s jej frajerom ani nebavila vôbec... potom to pokračovalo , keď si zisťovala kedy mam obedové prestávky , ci nahotou nechodím na obedy s jej frajerom . Dokonca sa kôli mne rozišli !!! Samozrejme sa dali aj naspäť do kopy po týždni :D Kolegynku som konfrontovala s tým , že nech ma láskavo nerieši , že ja som v šťastnom vzťahu a jej frajera mam úplne na háku. Podotýkam že s mojim chlapom sa na nej dobre zabávame. Lenže to nepomohlo , od našej konfrontácie ubehol mesiac a oni sa znovu rozišli , dôvod ? Samozrejme ja , napriek tomu všetkému ma má dotyčná osoba nonstop v hlave a nedala to ... stále si mysli , že s jej frajerom trtkávam niekde v sklade , alebo čo...

cocolino234
26. okt 2022

@pikulinka tak nech si myslí, dobre pre neho. 😆 Predstav si, že on sa chudák omylom pozrie tvojim smerom a už mu čistí žalúdok, možno len ideš okolo a jeho oblieva studený pot. Pokračuj v zabávaní sa, nechaj ich rozchádzať sa a schádzať, veď to je kontent za free! 😆🤡 Samozrejme asertívne, po prvej a jedinej konfrontácií a žiadnej náprave by som si to už len užívala. O nej si budú myslieť, že je nesebavedomá 🐔 a určite ju to prestane baviť. A ber to ako kompliment, podľa nej práve po ženách ako ty letia jej nápadníci. Takže nech nájde hocijakého chlapa a bude sa okolo neho pohybovať žena, ktorá jej príde krásna, tak bude žiarliť až kým nebude vyrovnaná sama so sebou. Vezmi popcorn a nalaď pracovnú pohodu. 😀

simona20201309
26. okt 2022

@pikulinka ešte je tu možnosť, že typek bude nejaký namotavac a okrem teba mal XY ďalších super kamosiek. Bohužiaľ vie dotyčná len o tebe. Možno ju fakt podvádza a klame, a ona si myslí že s tebou.
Možno ju všetci vidíte ako šialenu. Môj názor je, že bez vetra sa ani lístok nepohne a keby nemala dôvod, nestrapnovala by sa až tak. (Pokiaľ fakt nie je chora)
Je ti moja skúsenosť. Môj ex bok chronicky klamár a suknickar. Zo mňa robil sibnutu všade kam chodil, až kým som konečne nemala dôkazy.... bolo to naozaj strašne obdobie, keď už sama o sebe pochybujete, či ste normálna. Zúfalý človek robí zúfalé činy.
Poznáš ho. Nikdy nemal dvojzmyselne narážky? Nie je ten typ, čo dokáže byť super vtipný a keby si nebola zadaná, možno by si si s ním zacala?

simona20201309
26. okt 2022

Keby môj frajer volal do zamestnania a zisťoval s kým chodím na obed, určite by som sa s ním nedala opäť dokopy

pikulinka
autor
26. okt 2022

@simona20201309 Práveže vždy sa o nej veľmi pekne vyjadroval , kým sme sa spolu bavili a raz mi aj naznačil , že ona žiarli , ale on ju napriek tomu ľúbi ... bolo potom ako už ich vzťah oznámili ...

cocolino234
26. okt 2022

@simona20201309 super, že si toto spomenula, úplne súhlasím. Ale to, že v práci z nevery obviňuje aj ju, keďže je dlhodobo zadaná by u mňa neprešlo a ak mu po polroku tak moc neverí, tak je rozchod namieste. Možno má nejaké problémy s dôverou z minulosti a preto sa k nej vracia a verí, že sa to zmení ale to autorku aj tak zaujímať nemusí, keďže ju krivo obviňuje z nechutnej veci. Kým si to drží u seba okej, ale tvrdiť to v práci je príliš.

elenka74
26. okt 2022

@pikulinka Tak si podľa nej krajšia, zvodnejšie ako ona, a preto sa bála, že jej zvádzaš partnera.

pikulinka
autor
26. okt 2022

@elenka74 ako mne to úprimne zvýšilo moje podlomené sebavedomie :D len ten pocit ,keď ste nonstop v hlave nejakého psychopata , nie je bohviečo ...

leskovael
26. okt 2022

@pikulinka tak zase nemusí si hneď myslieť že si krajšia a pod.. To teraz neber nijak zle.. Úplne stačí, aby bol on debil, možno jej klamal a ona si všetku nenávisť vyvíja na ňom a aj na tebe.. Naozaj nieje to "žiarenie" len o kráse. Pokiaľ si už nepíšte, nestretávate sa, ani nekomunikujete, môže ti to byť úplne jedno že žiarli.. To už je potom jej problém

pikulinka
autor
26. okt 2022

@leskovael Vieš mne nejde o to , že žiarli ... pre mňa za mňa nech si robí čo chce ... ale počúvať od kolegov ako analyzuje každý môj krok ešte aj keď nie som v práci , mi naozaj príde za čiarou . Aby som sa začala pomaly obávať , že ma začne sledovať alebo čo ....

svetlonos
26. okt 2022

@pikulinka
ona bude takto riesit kazdeho svojho priatela a vymyslat si imaginarne kamosky, ktore ho chcu. Ona je psycho a stastny kazdy chlap, ktory od nej vcas odide. Kamos mal takuto zensku raz. Chlap hora, nemal problem s asertivitou. Ziadny tutmak utiahnuty. Tak ho ustvala, ze po rozchode s nou isiel navstivit osychologa aby sa opytal, ci je on ten vadny kus. Psycholog jasne oznacil za choru tu zenu. Kamos sa hoodne dlho z nej spametaval. A to podotykam, ona sexica pomaly s kockami na bruchu, postava ako lusk a ozaj kocka - kamos pohodak, sport sa rovnal cistej smrti = bol pri tele, ziadne tehlicky na bruchu. No nechapala som, ona mala mat sebavedomia na rizdavanie a bol to des.

annamarin
26. okt 2022

Ja som bola raz v rovnakej situácii. Teda na začiatku mi dotyčný povedal, že ju lubi, fest ju má rád. Potom sme sa dlho kvoli nej nebavili, lebo si to nezelala. Potom po pár rokoch sme museli a zrazu jak so mnou musel komunikovať, tak mi povedal, že on ma cele tie roky miluje. Už som pochopila prečo ma ona tak nenavidi. Potom on prerusil kontakt. Su ešte stále spolu. Možno mu to pomohlo sa posunut s nou dalej. Viac info ale nemám, jedine co sem tam vidím fotky, ze chodia po vyletoch/dovolenkach. 😄

kandelabra
27. okt 2022

tak neviem do akej miery ťa to pracovne ovplyvňuje, ale ak je to už príliš, nedalo by sa ísť za šéfom, aby jej povedal nech si svoje osobné problémy rieši inak ako špehovaním a ohováraním? keby ti to potvrdili 2-3 kolegovia čo tá ženská robí, však tak sa nedá dlhodobo existovať. Aby ešte nezačala vymýšľať nejaké klamstvá a hádzať na teba veci, ktoré sa ani nestali, len aby ťa vyhodili.

mamusa123456789
2. nov 2022

@kandelabra presne toto napadlo aj mňa
@pikulinka mala by si to začať v práci riešiť, lebo nevieš nakoľko vychcana sviňa sa z nej môže ešte vyvinúť, takže sa skus poprosiť aspoň jedného z kolegov aby dosvedcili co tam vystraja