Život bez ukončenej strednej školy

19. jan 2023

Je tu niekto kto neukončil strednú školu a aj tak má šťastný život a našiel si prácu ktorá ho živí?

evica17
19. jan 2023

dnes je to skor problem, lebo zamestnavatelia na teba budu kukat cez prsty, lebo vsak dnes skolu dokonci kazdy. u muza vo firme maju starsich ludi bez strednej, iba zakladka a rok strednej a neriesia ale mladych uz nevezmu. byt tebou si to dokoncim, to je najmenej, je tolko strednych skol, ci bez alebo s maturitou a najdes co ta bavi

zmrzlinka2021
19. jan 2023

Stastna mozes byt aj bez strednej skoly. A dokonca aj pracu si mozes najst bez ukoncenia strednej skoly, ktora ta bude zivit. Otazne je, co si predstavujes pod "zivenim", lebo zial castokrat tie povolania su pomocne, nekvalifikovane, proste niekde hladaju mukla, co ma "svaly" a dokaze makat a pravdaze mzda je neraz velmi nizka. Ale ak sa extremne uskromnis, tak prezijes a dokazes z toho zit.

sarita510
19. jan 2023

na Sk je to problem tu chcu na upratovacku vysoku ..ale v zahranici aj CZ nikoho nezaujima skola ale co vies aky si sikovny jasne nebavime sa o odbornych miestach napr v zdravotnictve .ALe na inych velmi vysokych funkciach sa ludia vypracovali od upratovaciek ci poskokov a bez sš ale vravim zatial u nas o tom pochybujem

melanta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ropucha6
19. jan 2023

Mas nejaky vazny dovod neukoncit aspon maturitu? Alebo teda nejaky vyucny list?

melanta
19. jan 2023

@sarita510 Mimo SR bez SŠ z upratovačky na veľmi vysokú funkciu? Vážne? Obsadzujem ako headhunter stredný a vrcholový manažment mimo SR (Európa alebo aj mimo Európy) a na tieto pozície je vždy požiadavka VŠ. Nestačí maturita a nieto že bez SŠ. Škola je dosť podstatný artikel na vysoké funkcie.

melanta
19. jan 2023

Ľudí, ktorí majú len základné vzdelanie a sú úspešní v rámci toho, že si vedia zarobiť dobrý príjem je málo. Tí, ktorí muklujú a robia ťažkú prácu za málo peňazí sú vo výraznej prevahe, veľmi výraznej. Takže skôr orientuj svoju energiu tomu, ako mať strednú školu a nie tomu, že budeš hľadať ľudí, ktorí majú ľahký život iba zo základnou školou. Tebe sa to môže ale aj nemusí stať.

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
19. jan 2023

Výučný list je ok. Ale základné vzdelanie nie. To ťa nezaberú ani ako predavačku do potravín, do výroby, ako čašníčku. Len upratovačka fakt. Tiež nechápem dôvod prečo si nechceš dokončiť strednú? Nároky sú dosť nízke a tú maturitu zvládne každý hoci na trojky alebo štvorky. Ale to nikoho nezaujíma známky na maturite, hlavne, že ju budeš mať.

morgane1975
19. jan 2023

Poznam takych a maju velmi ale ze velmi obmedzene pracovne moznosti. Dnes je vyucny list alebo maturita nevyhnutne.

bagerka
19. jan 2023

Ja som nedokončila sš pred 18timi rokmi, odišla som z domu radšej zarábať do zahraničia (otec alkoholik) a vypomôcť tak mame a 3 sestram. Nikdy som nemala núdzu o robotu, väčšinou ale bez papiera. Precestovala som kus sveta , umývala riady a natierala ploty na kanarskych, počítala auta a balila cd v irsku, pracovala v sport bare v NY..bolo to všetko parádne dobrodužstvo..až som pred 7 rokmi stretla môjho muža a prikmotrila som sa k nemu-živí sa hudbou. A to bol môj sen vždy, len nebola žiadna príležitosť. On je ale v brandži už vyse 25 rokov, takže v tom vie chodit. Za mňa ale ako hore píšu, na SVK by som to neriskovala.

syslik81
19. jan 2023

zalezi ci mas co ponuknut a ci sa vies presadit ..tiez co od zivota ocakavas .. su ludia s ucnovkou kt su skvely v podnuikani ale su i taky co sa zahrabali za pasom co neznamena ze vedla neho na tom pase nebude robit clovek s vysokou skolou ... bez maturity sa da zit nie lahko ale da sa a da sa prerazit.. no dnes uz skor vyzaduju vysoku ako strednu ... takze aspon tu ucnovku maj .. lepsie ako zakladna skola

85miska
19. jan 2023

Ak si žena bude to ťažké. Môj muž nemá strednú školu, no myslím si že šťastný je. Zarába okolo 3000€ ale pracuje manuálne ako zvárač. Majú vo firme aj ženy. Treba si spraviť zváračské kurzy len tie sú tiež drahé a budeš dobre zarábať.

tenerifka
19. jan 2023

v zahranici je to sumafuk, tie pseudo skoly na Slovensku nikoho nezaujimaju, dolezite je, co vies aky mas pristup k praci. Poznam ludi, co su zivnostnici a vyuceni remeselnici bez dalsieho vzdelania, a pod 8000 za mesiac nejdu....

liljana
19. jan 2023

Kto nedokaze ani dokoncit strednu skolu, ako moze zvladat co i len trochu narocnejsiu pracu, okrem upratovania a ci max jednoduchu monotonnu cinnost niekde na linke?
Uz ta stredna znamena, ze je clovek schopny sa na nieco sustredit a dokoncit tu pracu.

dashenka426
19. jan 2023

Mam kolegyňu, ktorá robi ako pomocná sila v kuchyni,ma iba ZŠ a jej výplata vďaka bonusu je 800€ a chodí ešte po večeroch upratovať a tam má ďalších 800€.... čiže všetko je možné...

cyberk
19. jan 2023

Kamaratka tiez nema, robi instruktorku jogy, a pomimo robi makeup... je stastna ....ale to aj vdaka tomu, ze ma zadarmo byvanie a vsetky poplatky s nim jej platia rodicia -.-'

mirage
19. jan 2023

@dashenka426 akemu bonusu?

zobaka
19. jan 2023

podnikat mozes aj bez strednej, ale inak tazko ta niekde vezmu, uz aj na obycajne asistentky sa pozaduje dokonca VS, neviem ako je to v nejakych vyrobnych halach, to som nikdy nepozerala, mozno do nejakej vyroby by ta este vzali