Zmena práce, rekvalifikačné kurzy

25. júl 2023

Momentalne som bez práce, " vyhorela som "
Chcela by som si otvoriť niečo vlastné ( nechcem už pre nikoho pracovať ) ale uvedomujem si riziko podnikania a hlavne v tejto dobe. Zvažujem urobiť si kurz manikerky, kaderníčky, cukrárky alebo by ma bavilo pracovať v kvetinarstve. Som manualne zručná, ovládam pletenie, šitie, pečiem torty rodine a známym. Kurzy su ale finančne dosť naročné a keď aj pozerám inzeráty na pracovné ponuky všade chcú prax. Bez praxe asi nemám šancu sa zamestnať sa tak preto zvažujem že si otvorim niečo svoje ( úspory mám ). Bude to ale riziko a ak sa mi nebude dariť moje ťažko našetrené peniaze budú stratené.Žijem s deťmi sama a musím sa finančne spoliehať len sama na seba. Ako poslednú možnosť zvažujem chodiť upratovať byty na živnosť, zháňať si sama zákazky. Ale zase mám pochybnosti len tak sama vstúpiť k hocikomu do bytu.Žijem v hlavnom meste takže viem že by som nemala núdzu o takúto prácu.Plus som pedant a puntičkár, rada upratujem ale ten strach a obava u mňa sú, predsa len vstupiť do bytu k neznámym ľuďom.Má niekto dobré skúsenosti že po absolvovaní rekvalifikačného kurzu sa zamestnal aj bez praxe? Napr.do zabehnutého salóna kde pracujú 2 - 3 kaderníčky/manikérky na živnosť a platia si samé prenájom? Ďakujem za každý názor a radu 😊