Zmenila som prácu a som z nej nešťastná

5. sep 2022

Ahojte, zmenila som zamestnanie,lebo som tam mala posledné obdobie stresy a bolo mi povedané že sa so mnou do budúcna neráta,potom že dostávam ešte príležitosť. Ja som z obavy o stratu zamestnania rýchlo riešila novú prácu, ale zistila som že mi absolútne nevyhovuje, je tu zlá pracovná doba, ďaleké dochádzanie a iné. Teraz som na tom tak že neviem ako sa ďalej rozhodnúť. Či tu zostať alebo sa na to vykašľať, mrzi ma hlavne to že som si zabuchla dvere za prácou bývalou, kde som mala super kolektív a už som to tam poznala. Mám depku a neviem čo s tým. Ak by som mohla, vrátila by som sa do mojej pôvodnej práce😐

melanta
5. sep 2022

No, tak máš skúsenosť, že najprv treba premýšľať a až potom konať. Nerobiť zbrklé rozhodnutia. A preto ich nerob ani teraz. Aký bol dôvod v pôvodnej práci, že ti povedali, že s tebou nepočítajú a následne že ti dávajú príležitosť? Ak niekomu poviem, že s ním nepočítam, tak s ním nepočítam. Také veci nehovorím len tak. Čiže to mi príde trocha psycho a otázka je, či ozaj tá práca bola taká super. Ak áno, nič nedáš za to, aby si išla za bývalým šéfom/šéfkou a narovinu povedala, že si sa zľakla a v neroznážnosti si odišla. Ale že si si to v hlave upratala a rada by si sa vrátila. Nič horšie ako odmietnutie sa ti nestane. V opačnom prípade pracuj tam kde si, poriadne si premysli čo chceš robiť a hľadaj si podľa toho prácu. Že je zlá pracovná doba a dochádzaš ďaleko si predsa vedela. Čiže je načase trocha dospieť a premýšľať nad vecami vopred. Nie je to žiadna tragédia ale. Len sa ukľudni a postupuj rozumne.

janka1011
5. sep 2022

No stáva sa niekedy že urobíme zlé rozhodnutie, komu sa to v živote nestalo? Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí. Vždy máš nejakú možnosť - buď si zvykneš tam kde si, alebo si nájdeš úplne inú prácu, alebo proste sklopíš uši a oslovíš bývalého zamestnávateľa s tým, že by si sa rada vrátila späť ako bude voľné miesto, nech o tebe vedia. Ak s tebou boli spokojní, nemyslím, že by ťa nevzali späť. Z našej firmy už veľa ľudí odišlo a keď zistili, že ani inde to nie je prechádzka ružovým sadom, vrátili sa.

reanda
5. sep 2022

tretia bude najlepsia

lauriik
5. sep 2022

Je normalne, ze kym clovek zase najde pracu, ktora mu bude vyhovovat vymeni aj 2-3 pozicie 😉 Mne to hovoril jeden personalista, ze maju taku skusenost. Takze by som popri tejto praci hladala dalej nieco lepsie ☺️

dassena
5. sep 2022

nerob si z toho tazku hlavu, mas moznost si najst inu a lepsiu pracu ako terajsia aj vtedajsia, len sa neuponahlaj a dopraj si cas na premyslenie, posli si zivotopis na pozicie nejake a uvidis, neboj sa 🙂

evkamotka
5. sep 2022

Lenze v starej s tebou nepočítali. Proste si zacni hladat tretiu pracu ;) a ta bude dobra

sinusoida
6. sep 2022

Skús si nájsť niečo bližšie s lepšou pracovnou dobou, poprípade sa poinformuj, či by ťa nevzali späť do bývalej práce, za pokus to stojí a netreba sa za to hanbiť. Inde vo svete ľudia často menia prácu.

katarinakatka57
6. sep 2022

Presne tak. Hľadaj ďalšiu prácu....v tej prvej ti povedali, že s tebou nerátajú...každy v tom momente by sa obzeral po inej robote...a že ti tato nevyšla-ani nad tym si nelám hlavu, vsak nikto dopredu nevie, ako bude...hľadaj si ďalšiu určite...