Zmluva a nástup na materskú

meedulienka
4. jún 2015

Ahojte,
Chcela by som sa informovat, zmluvu mam na dobu urcitu na zastup materskej. Sme dve kolegyne,ktore robime obdobnu pracu a obe zastupujeme. Uvediem aj mena pre objasnenie, Janka zastupuje Nelu, Nikola zastupuje Misku.
Nela sa ma vratit v Septembri 2015, Miska sa ma vratit v Januari 2016. Nakolko ale ja by som mala nastupit na matersku v polovicke Jula, Nela sa vrati teda skor, tym padom Janke pada zmluva, ale aby jej nepadla, tak ta moja zmluva sa upravi a teda, ze bud budem mat zmluvu do polovicky Jula, alebo do konca Jula? A janke sa vytvori nova zmluva na zastup Misky.
Moja otazka znie, co to pre mna vyplyva, je pre mna lepsie mat zmluvu do 31.7.2015, alebo do polovicky Jula-ako mam nastup na matersku? Nemoze sa stat, ze zmluvu mi daju do konca Jula a povedia, ze vycerpaj si dovolenku alebo je to v principe jedno? Vyplyva pre mna este nieco ine, myslim tym nejake ohlasovacie povinnosti alebo nieco s tym spojene, socialna poistovna, zdravotna?
Vopred dakujem za info.

eeffka
4. jún 2015

@meedulienka ty si ktora?

meedulienka
autor
4. jún 2015

@eeffka, ja som Nikola.

eeffka
4. jún 2015

@meedulienka najjednoduchsie vo vasom priapade ( vsetky 4) by bolo aby tebe dali zmluvu za Nelu a Janke za Misku.
ty by si sa vystriedala s Nelou a oni 2. Ty ked pojdes na MD tak ti prac.pomer zanikne a dovolenku by ti mali dat cerpat, naco preplacat ked u nich vlastne koncis

meedulienka
autor
4. jún 2015

@eefka, ved tak sa to aj bude robit, ze Janke padne zmluva, a vytvori sa jej nova na zastup Misky. Len moja otazka znela, je pre mna nieco vyhodnejsie co sa tyka terminu nastupu na MD, ci ej to jedno? Myslim to, ze povedzme ak by som mala nastupit na MD 15.7. tak nech aj zmluva trva do 15.7./ta nova upravena/alebo je pre mna lepsie ak by trvala do 31.7.?
A ak si dovolenku nevycerpam, predpokladam, ze mi neprepadne, aj ked koncim, ci? ved na nu mam narok.