• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zmluva na dobu určitú. Koľko za sebou mi ich môžu dať?

20. novembra 2008 
Chcem sa spýtať kolkokrát sa dá dať za sebou zmluva na dobu určitú, kedy už musia dať na dobu neurčitú?
Momentálne mam na dobu určitú a zdá sa, že počítajú so mnou ďalej, ale netuším, či zas na určito ešte možu alebo to už bude na neurčito.
20. nov 2008 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ak sa dobre pamätám, tak takúto zmluvu môžu dať maximálne 3x, potom už musí byť na dobu neurčitú...Ale samozrejme už je potom bez skúšobnej doby...
20. nov 2008 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v rámci troch rokov sa môže zmluva na dobu určitú predlžovať alebo opätnovne dohodnúť len jedenkrát. To platí myslím od 1.9.07. A ako píše jaduska, tak opätovne dohodnutý prac.pomer už samozrerme bez skúšobnej doby.

za opätovne dohodnutý prac.pomer je prac.pomer na dobu určitú, ktorý vznikne pred uplynutím 6mesiacov po skončení predchadz. PP na dobu určitú.

vid zákonník práce § 48 ods.2+3 + § 45 ods.4
20. nov 2008 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok