Zvládali ste pracovať popri materskej?

23. aug 2023

Dievcata tie ktore ste takto pracovali, fakt ma zaujimaju realne skusenosti, dalo sa to zvladnut?
Doma mam uz jedneho skolaka, ten bude doobeda v skole a inak budem s babatkom sama doobeda. Tak si hovorim ze snad na hodinku dve denne by som u povodneho zamestnavatela vedela nadalej pracovat napr na dohodu. Jedna sa o kancelarsku pracu za pocitacom, faktury, objednavky, podklady pre uctovnictvo.. svoju pracu mam rada a nerada by som teraz uplne prestala pracovat.

zorkahorka
23. aug 2023

Nemam pracu popri materskrj, ale ja ked vytiahnem pc, mladsi je hned pri mne a stuka mi don. Nic by som pri nom neurobila

timilv
23. aug 2023

@autorka ja to zvládam - ale mám dohodnuté, že pracujem v čase kedy to mne vyhovuje, teda väčšinou večer keď malý (11mes) spí, alebo počas jeho denného spánku ak je niečo fakt súrne. Napríklad keď horia termíny, tak sa niekedy stane že musím aj cez deň niečo nahodiť, ale snažia sa mi vždy všetko dodať včas, tak sa to nestáva často. Ale ak by som mala pracovať v nejakom konkrétnom čase počas dňa, tak to neviem či by sa mi podarilo načasovať sa...

jaga18
23. aug 2023

Ahoj, ani s jedným z 3 deti som nebola dlho doma. Pri dvoch som do práce dochadzala a teraz už, pri treťom, pracujem poväčšine z domu. Keď ti ma kto pomôcť, pripadne vieš dat dieťa na par hodín do jasliciek, tak v pohode... pri prvom mi pomohla babka, potom šiel ako 2 ročný do skolky. Pri dcére som od cca roka dochadzala 40 km do práce a striedali sme sa dvaja s mužom pri nich, keď to zrovna nevyšlo, prišla opatrovateľka k nám, to bolo tak 2-3x do mesiaca. Teraz s malým červíkom pomôžu aj starší súrodenci (uz sú dospeli) aj tatko...

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
23. aug 2023

pocas rodicovskej som pracovala - ziadny vopred stanoveny uvazok, skor veci, ktore nemali nejaky hrdelny termin, robila som, ked maly spal - cez obed/vecer, dohodli sme sa ale vopred, ze cas si prisposobujem a tiez, ze to bude robota, ktora si nevyzaduje nejake online stretnutia a pod. a ked tak ojedinele, v case obeda

monika19852
23. aug 2023

Ja tiež pracujem doma, dcéra má 13 mesiacov. Ale robím iba vtedy, keď spí. Inak jej behám za zadkom celý deň 😊😊

autor
23. aug 2023

@timilv ano ano dievcata, samozrejme takto by som to tiez mala. V praci pocitaju s tym ze to nebude presne stanoveny cas. Ale iba par hodin denne, tyzdenne najdolezitejsie veci vybavit v case kedy vyhovuje mne.
@monika19852
@petamich

No uvidim, ale ja verim ze sa to da 😊

martul
23. aug 2023

Moje deti boli dosť živé, takže nie, nepracovala som popri md.

adalmba
23. aug 2023

Áno, mám prácu. A dokonca 4 deti do 5r. Na skrátený úväzok

autor
23. aug 2023

@martul ja mam uz jedno velke samostatne, skolaka. A druhe babatko sa este len narodi. Zvazujem moznosti.Neviem ake bude babatko, ale verim ze aspon hodinku pospi denne 😄 a keby aj nie, je tu manzel, surodenec by vedel urobit zabavaca, takze nejak by sa to snad dalo.
@adalmba parada. Vsetko sa da ked sa chce 😊

salomuska
23. aug 2023

áno, dá sa to. ja som mala vlastný eshop, ktorému som sa venovala 3-4 hod denne, novorodenec + 2 deti (skola, skolka). bola som spokojnejsia s pracou ako bez prace

bubinko1506
23. aug 2023

Ahoj, da sa to. Ja som zacala na kratsi uvazok pracovat, ked mali dvojicky rok - robila som pocas ich spanku. Ked mali 1,5 roka vratila som sa na full time a oni isli do jasli. Mala som ale moznost mat home office.

daniela1911
23. aug 2023

Áno, v pohode keď sa chce tak sa to dá. Mala som s časti flexibilný čas. Ale na takú hodinu denne som musela niečo urobiť aj doobeda a dieťaťu vymyslieť aktivitu. Občas som musela aj do prace, tak som zas doobeda obriadila domácnosť a nachystala dieťa na spanok, a chodila k nám študentka. Ale neľutujem to spätne. So zamestnávateľom sme si takto pomohli navzájom, a aj teraz pri chorobách využívam HO.